|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Апчиња Циклопрогинова
25.10.2010 1:53:13   
nena lonley
  Zdravo, jas skoro go sretnav forumov i otogas ne izleguvam od negouser posted image prekrasen e......imam primarna amenorea t.e ne dobivam bez CIKLOPROGINOVA......me interesira dali ima nekoj so vakvo iskustvo...isto taka me interesiraat vasite iskusni mislenja dali e podobro da pocnam so terapija  preporacana od maticniot ginekolog ili da probam vednas na ivf...

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 3.10.2012 19:59:43 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Лекарство Циклопрогинова
1.11.2010 20:11:34   
Shkorpija
Mene toj lek mi bese prepisan po napravenata laparoskopija so histeroskopija.Trebase da gi pijam 2 meseci megutoa mnogu loso mi vlijaea zosto me bolese mnogu glavata od niv i lekarot mi gi prekina.ama mi dojde vednas otkako gi prekinav i ne gi dopiv

< Поракaта ја уредил Julie -- 1.11.2010 20:16:15 >

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Лекарство Циклопрогинова
2.11.2010 11:04:17   
denicka
mislam deka e podobro da si go slusas maticniot i so nego da se konsultiras okolu IVF. SE NAJDOBRO

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Shkorpija)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Лекарство Циклопрогинова
2.11.2010 11:11:04   
veckasr
jas gi piev posle abortusot od koga se ispustiv 

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Лекарство Циклопрогинова
2.11.2010 11:12:30   
veckasr
prvo probaj so terapija pa posle so ivf toest poslusaj si go maticniot

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Лекарство Циклопрогинова
2.11.2010 12:47:28   
nena lonley
 vi blagodaram za posvetenoto vnimanie....se rasprasav malku i mi se razjasnija nekoi raboti...cikloproginova za sreka dobro mi vlijae i vo pravo ste deka ne e loso prvo so terapija da se pocne bidejki jas imam problem samo so ovulucijata......prvo bev kaj doktor sto veze nemase i me maltretirase so nepotrebni stvari no otkako ja smeniv pomirna sum...a novava doktorka mi vleva nadez i doverbauser posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Лекарство Циклопрогинова
2.11.2010 19:18:40   
Natasa981
nena lonely, ako ne e tajna, kaj koja doktorka odis?

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Лекарство Циклопрогинова
2.11.2010 19:39:31   
nena lonley
 vaka jas od 16 god sum vo drzavna kaj edna snezana nez kako i bese prezimeto, a bidejki tamu e gjungla na 20 se iznervirav se rasprasav i se prefrliv kaj Snezana Pankovska ambulantata i e vo klinikata na Bitpazar...ako sakas ke ti pisam broj za zakazuvanje..

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Лекарство Циклопрогинова
2.11.2010 22:06:43   
cleo
ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley

Zdravo, jas skoro go sretnav forumov i otogas ne izleguvam od negouser posted image prekrasen e......imam primarna amenorea t.e ne dobivam bez CIKLOPROGINOVA......me interesira dali ima nekoj so vakvo iskustvo...isto taka me interesiraat vasite iskusni mislenja dali e podobro da pocnam so terapija  preporacana od maticniot ginekolog ili da probam vednas na ivf...

Zdravo Nena, bi sakala da znam dokolku znaes da mi kazes dali Cikloproginovata deluva da se postigne ovulacija ili samo da gi sredi ciklusite? Pozdrav

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Лекарство Циклопрогинова
2.11.2010 23:03:17   
nena lonley
  Cleo jas seuste ne sum mazena i ne sum vo obidi zauser posted image no kolku mi objasni maticnata cikloproginovata samo mi go sreduva ciklusot a za plod ke treba da imam dopolnitelna terapija....od druga strana odkako pocnav so ovoj lek ciklusite mi se tocni na vreme i pocnav da osekam promeni vo teloto( bolenje na gradi i sl ) kako pri ovylacija...ama prerano e za mene da se kaze mozam samo da se nadevam zasegauser posted image

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Лекарство Циклопрогинова
28.12.2010 17:19:40   
m2011
Nena so cycloproginova ne moze da dojde do ovulacija. Toa se hormoni sto gi lacat jajnicite, estrogen i progesteron i ti gi primas kako nadopolnuvanje zasto prirodno tvoite jajnici ne gi lacat. Imas primarna amenorea( no treba i dopolnitelnii ispituvanja da se vidi kade e tocno problemot), sto znaci deka imas problem so hipofiza ili hipotalamus koi ne lacat hormoni sto treba da ti gi pottiknat jajnicite da lacat estrogeni i progesterogen . Toa se zenski polovi hormoni odgovorni za sekundarnite polovi karakteristiki kaj zenata' gi razvivaat gradite, matkata i endometriumot na matkata, no ne mozat da predizvikaat ovulacija. Za da se stimulira ovulacija treba da primas FSH i LH, no toa e terapija koga ke se odlucis da imas deca. So dobar ginekolog endokrinolog nema da imas nikakov problem da imas deca. Samo terapijata e malku poskapa okolu 2000 evra, ne me drzi tocno za zbor i sepak kolicinata na hormoni e individualna. 
Pozdravce i se najdobro


(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Лекарство Циклопрогинова
9.1.2011 15:04:08   
nena lonley
 m2011 ti blagodaram za odgovorot, koj duri sega go vidovuser posted image ...inaku pricinata za izostanuvanje na ciklus i zagubata na ovie dva hormoni kaj mene e od mnogu operacii i rengenski snimki ( imam operacii na kolkovite ), a fizicki i psihicki site drugi organi i hormoni mi se vo red...sekako se nerviram poradi vakvata moja situacijauser posted image pri ortopedski problemi uste ova mi fali no toa e sto e...pari se ima za sreka pa belkim ke pomognat koga se nema zdravje..

(Одговор на членот m2011)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?