|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Информации
8.7.2009 10:17:39   
Adrijana
Me interesiraat nekoi raboti, za da ne go citam celiov forum, ako ne vi e tesko da mi go objasnete znacenjeto na inseminacija, na invitro, i na drugite metodi na vestacko oploduvanje, i da mi kazete kade se vrsat vakvite zafati i kolku kostaat itn. Vsusnost se raboti za edni nasi prijateli mazot e 32-33 godini , i zenata e tuka nekade so godinite, nemaat deca, ne znam koi metodi gi imaat primenuvano, znam samo deka toj ima problem so mrzlivi spermatozoidi, i ne znam nisto poveke , nezgodno mi e da gi prasuvam, pa sakav vaka da se informiram, tie mi spomnaa nesto deka za vestacko oploduvanje im barale 2000 evra, pa ako ne vi e tesko da me upatite malku.

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:22:14 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Информации
8.7.2009 11:30:55   
Еца
"Ова е за вештачко оплодување во Мала богородица
ИЗВОРНА ПОРАКА: mace

Zdravo  pozdrav do site korisnici. Ke ve zamolam dokolku nekoj odi vo Sistina za IVF da mi pomogno i da mi odgovori dali sorabotuvaat so fondot za zdravstvo i dali ima nekoja procedura (mislam da se vadat dokumenti ili nesto slicno). Odnapred vi blagodaram navistina ke mi znaci mnogu posto sum od Bitolla i nemam bas mnogu finansiski moznosti vo brak sum 3 god. i odvaj ceka da dobija bebence,Pozdrav

Еве Маце конечно успеав да дојдам до некакви информации и се надевам дека барем малку ке ти значат.Систина соработува со фондот за здравство и на тој начин цената е 200 евра,имаш право три пати да правиш ин витро на товар на фондот,а претходно сите испитуања кои се прават пред ин витрото се плакаат на приватно.На прашањето кои документи се потребни,ми рекоа дека треба да се оди кај нив за да се земе упатство во кое се напишани сите потребни документи и испитуања за подготовка на ин витрото. "

"Инсеминација е постапка на соединување на ооцитите и сперматозоидите за да дојде до оплодување (фертилизација ) на јајната клетка.
Врз основа на добиените концентрации на покретни сперматозоиди на мл. После обработка на спермата се донесува конечна одлука за одбирање на нај адекватна метода на асистирана репродукција.
Времето на инсеминацијата се одредува во зависност од зрелоста на ооцитите.Колку ооцитите се по зрели толку е потребно што побрзо инсеминирање. Оптимално време на инсеминирање е кај случаи со преовулациски ооцити е 2 часа после аспирација. "

Сега ќе најдам нешто и за мрзливи сперматозоиди.



< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:22:31 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Informacii
9.7.2009 18:40:37   
caci8

zdravo decki dave prasam zosto  noge  mi otecile mnogu i kapilari mi kuknale

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Informacii
9.7.2009 19:13:25   
Adrijana
Elence najde nesto za mrzlivi spermatozoidi???

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Informacii
9.7.2009 21:05:34   
mami
Цаци најдобро да одиш на лекар штом толку многу ти потекле нозете, може да бидат многу причини а некои од нив се и опасни за трудницата

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 5
   Информации
9.7.2009 22:27:21   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

Elence najde nesto za mrzlivi spermatozoidi???


Состојбата на мрзливи спрематозоиди се нарекува астеноспермија. Но најчесто оди во комбинација со олигоспермија (намален број на сперматозоиди). Најчесто причина за мрзливи сперматозоиди е некаква генитална инфекција, затоа неопходно е овие пациенти да направат бактериолошки испитувања, но можен е и имунолошки инфертилитет, па потребно е имунолошко испитување.

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:22:56 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 6
   Информации
10.7.2009 7:50:32   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci8


zdravo decki dave prasam zosto  noge  mi otecile mnogu i kapilari mi kuknale



Цаци ти беше на почеток од бременоста нели? Ако е така навистина веднаш треба да посетиш гинеколог, и најверојатно ќе направите некои испитувања. Поздрав и пиши ни што си направилаuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.7.2009 22:23:12 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Информации
13.7.2009 14:08:54   
caci8
ok ke odam utre  kaj ginikolok pa ke kazam pa ke vidime so kemi kaze jas i pret bremenos malku pev naduvana ama seka uste se naduvav kevi kazam utre


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Информации
13.7.2009 20:11:14   
denicka
luge nesto ne e vo red so stranava ili so mojot pc? ne se pokazuva se i se koci????????????

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Информации
13.7.2009 20:14:52   
mami
мила и кај мене нешто не е во ред, најверојатно хакерот на форумов закачува нови работи па затоа, и минатиот пат така правеше..ке му поминеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Информации
13.7.2009 20:17:20   
denicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Информации
14.7.2009 14:30:57   
caci8
eve sum mami 4nedeli sum trudna ne mi kaza koga mije termin za poragane  a za kapilari mi kasa deka neje strasno  user posted image user posted image i bliznaci naosam haha ama dusa mi iskoci veke ne mozam luge mnogu mije maka 

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Информации
14.7.2009 14:33:36   
Еца
Цаци близнаци носиш? ААААААААААААА колку убаво и возбудена си?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Информации
14.7.2009 14:37:22   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image леле првите близначиња на рингераја...уф цела се наежив...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Информации
14.7.2009 14:41:05   
mami
user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Информации
14.7.2009 14:47:34   
caci8
hahaahah da i maku mija srav  sto ke mise desi ej 2se uau  neznam luge vo panika sum stvarno nese nadav mada imam vo pleme bliznaci mazmi umira ot sreka ama jas neznam dali raduvam ili sto da pravam  luge mnogu sum gladna dr mi kaza dane jadam mugu za dane se debelam i sto da pravam kazete ve molam

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Информации
14.7.2009 14:52:48   
mami
срцка бе...неможам да замислам колку измешани чувства имаш во тебеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Информации
14.7.2009 14:53:14   
Еца
Оди касни си мила а потоа ќе му ја мислиме да не се здебелиш многу.Ајде правилен начин на исхрана и да не се секираш.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Информации
14.7.2009 14:55:37   
caci8
oh mami stvarno neznam kako dase osekam

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Информации
14.7.2009 14:58:19   
mis.
цаци8 честитки од мене близначиња ллеееелеее многу убава вест.Ми го разубави денотuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Информации
14.7.2009 15:03:22   
caci8
dave parsam vije kaj odite vo koja bolnica jas sum vo sistina  no sakam sega tuka kaj nas kaj mojot matican daja prakam trudnoka vije sto  mislite elena kaj kese porodis ti

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Информации
14.7.2009 15:06:04   
mami
цаци тоа си е твоја одлука...јас цела бременост си ја пратев кај мојот матичен гинеколог(приватен) а се породив во Чаир...

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Информации
14.7.2009 15:09:17   
mis.
Цаци8 јас исто бременоста ми ја пратеше Др.Стамболиев а се породив  во Чаир.Ако сакаш да се породиш во државните клинике неможат тие да ти ја водат бременоста бидејќи тоа го можат само матичните гинеколози но секој пат има исклучоци ако одиш со препорака.А во приватниве тој што те води може и да те пораѓа зависи како ќе се договорите со Др.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Информации
14.7.2009 15:09:38   
srnicka
Ej mami kazi mi kako e vo cair i jas razmisluvam za cair, mi rekoa deka e podobro od klinika

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Информации
14.7.2009 15:12:29   
caci8
sto mislis mozam da odam samo dase porodam vo sistina keme pirimat  posto tuka kaj nas e bolnicava katastrova jas pret 4godini bev trudna 2nedeli ama prvo mi kazale deka sum van matericno trudna pa koga me isece kako carski res togas mi kaza deka neje van matericno nego normalna trudnoka i deka samo imav krvarene i sema meije strav pak nade pravat nekoja bela

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?