|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку килограми + или -?
27.4.2009 12:44:49   
Julie1
Која е ваша идеална тежина или колку килограми сакате да намалите или можеби зголемите?

Еве јас сум +5, кога би ги намалила тие засекогаш би сум била задоволна...

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку килограми + или -?
27.4.2009 12:49:39   
Anushka
koga bev pomlada mi vikaa deka nastari godini normalno e da bides poteska. Ama eve, jas ostarev i i ponatamu idealna tezina za mene e visocina (165) i 10 (55).
Julie, koga ke prestanes da mislis na tie +5, ke gi simnes, veruvaj. Nikako ne se navlekuvaj na glupi dieti, tie samo ke ti nosat +++++.
Zivej zdravo (znaes- mnogu ovosje, voda do besvest, dvizi se mnogu i bidi pozitivna)

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку килограми + или -?
27.4.2009 12:51:47   
mami
јас сум некаде околу 178 и тежина 56, би си ставила на мене уште едно 5 кила сигурно, вака сама не си се поднесувам колку сум слаба, ама тоа ми е, таква ми е конституцијата, додека сите пазат што јадат јас не пазам и пак ништо не се фака на мене

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку килограми + или -?
6.5.2009 23:29:08   
fibimk
Jas sum slon.......user posted image user posted image user posted image   imam dosta za simnuvanje.....ali ke bide,sakam poleka,a ne so brzi dieti...zosto tie imaat jo-jo efekt!

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку килограми + или -?
6.5.2009 23:35:17   
hristijana
fibimk  i jas sum slon tebletite za da mi dojde se hormonski i so dveste na sat se debeleam i debelinata mi pretstavuva plus nervoza, kako slabees so kakva dieta ? jas sum ogranicena bideki planiram da ostanam trudna.

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку килограми + или -?
6.5.2009 23:42:55   
fibimk
Jas ja drzam Un dieta.Se bazira na ista prehrana vo tek na denot.1 den se jade protein,2 den jaglen hidrat,3 den skrob,4 ovosje....ako sakas podetalno ke ja pisam...nema problem!
A zosto mislis deka se debelis od hormonite?sto pijas?

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку килограми + или -?
24.5.2009 0:38:52   
biljanaM
јас сум 56 кила, 172 висока, сега за сега см добра,сите ми викаат како да немам роденоuser posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку килограми + или -?
22.10.2012 13:35:31   
Fiao
Јас имам 73,5, имав 76 (значи сум намалила малку user posted image за мене), а идеална килажа ми е 62-63 на мојата висина 174. Што значи, дека иам уште еден тон работа user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку килограми + или -?
22.10.2012 13:36:36   
miana
Fiao jas i ti sme tuka nekade...Jas imav 74 kg sega imam 72...A idealna tezina mi e 63-65kg

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку килограми + или -?
22.10.2012 13:51:47   
princessa
jas imam 63kg i maka macam da dojdam na 60 ama ne mi odi i da gladuvam i da umiram doagam samo do 61.4kg i tolku. Ke fatam da ja frlam vagata. Inaku sum 172cm visoka i se cuvstvuvam debelo so ovie visok kguser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку килограми + или -?
22.10.2012 14:07:34   
Cipi Ripi
Јас имав 75, со кардиолошката диета стигнав до 69. Сега имам 69/70, а идеална ми е 57.
Уште малку ќе поуживам, па пак на кардиолошкаuser posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку килограми + или -?
22.10.2012 14:43:13   
mila28
i ja sisto kako miana i fiao, a i bebuskite ni se tuka isto sto znaci 10 meseci posle poragaj sum na 71-72 a idealna spored mene 63-65 na 172

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку килограми + или -?
22.10.2012 18:31:41   
temjana
јас имам 55 а идеална ми е 49 барем јас со таа тежина се чувствувам најдоброuser posted image Искрено се изненадив што после 1 месец од породувањето стомакот ми исчезна така да верувам дека до наредно лето ќе си се вратам на староuser posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку килограми + или -?
23.10.2012 13:15:50   
blond
Не сакам ич да коментирам во оваа тема, од причина што имам за симнување околу 10кг (што за мене е идеална тежина. Пред два дена почнав да вежбам, па ќе видиме резултати...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку килограми + или -?
23.10.2012 14:28:55   
kikicka
Е ова е идеално за мене. Инаку ссега сум 172 и имам 64 кг. А толку ја посакувам таа пуста 5 ка да ја видам на вага ...
Темјана не туку изводи ти си супер , после месец отакако си породена.
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

јас сум 56 кила, 172 висока, сега за сега см добра,сите ми викаат како да немам роденоuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку килограми + или -?
23.10.2012 14:32:52   
Gardenia
јас сум 50 кг од скоро инаку бев цело време 47,8 константно неколку години,многу тешко се дебелеам и тешко слабеам висока сум 161

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку килограми + или -?
23.10.2012 14:42:44   
Annet
ja sum si 59-62 tuka nekade,super mi e, nevesta bev 55kg,vo bremenosta od 60 kaciv 75,znaci 15kg,ama sega sum si taman,bez dieti,so poise nervozi i taka:)))))))))))

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку килограми + или -?
23.10.2012 21:59:58   
Bilence2
174 sum visoka, vtorava bremenost ja zapocnav so 68 a sega 3 meseci po poroduvanje imam 78kg. Od poroduvanje do denes nemam nitu gramce simnato. No so prethodnata bremenost vazese praviloto- kolku meseci bile potrebni da se zdebelis najlmalku tolku se potrebni da gi smalis kilogramite, tska sto ke pocekam da si ja nosam garderobata malku za podocnauser posted image sega se.mislam ne me sobira nisto zivo...ccccc.....

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку килограми + или -?
24.10.2012 1:00:26   
Martins mom
63кг имав во 9ти месец,а сега сум 58?!Идеална тежина ми е 52кгuser posted image ,ама некако недостижна ми е...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку килограми + или -?
24.10.2012 23:52:54   
kiki4ka
Vtora bremanost pocnata so 67kg a vo 9ti mesec imav 77kg Sega 3meseci pp poragaj imam 70kg AMA sakam da znam Dali I pokraj toa sto dojam mozam Malkin da amalgam so kolicinata na hrana a da ne go namalam kvalitetot na mlekoto.user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку килограми + или -?
21.5.2014 15:10:15   
Mila mamicka
Висока сум 180см, а тешка 72-73кг. Кога би симнала барем 5 кг, би била пресреќна, и сметам дека тоа ми е идеалната тежина.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот kiki4ka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку килограми + или -?
21.5.2014 16:46:54   
Defne90 RR
Висока сум 157 сантиметри а тешка 58 кг.Па мислам дека да стгнам повторно до 52 кг тоа би била и мојата идеална тежина.Пред две години бев толку и можам да кажам дека тогаш навистина си бев задоволна со ммоето тело.Значи имам некаде +6 кг,и ова лето дефинитивно се посветувам на тоа да ги снема.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку килограми + или -?
21.5.2014 17:03:11   
princessa
Јас проклето сакам да се здебелам ама неможам, се послаба и послаба станувам дали од доењето па и две деца сама чувам незнам, многу се нервирам. Моментално сум 54кг а сум 1.72 висока и сум мнооооогу слаба.
58 ми е идеална па и до 60.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку килограми + или -?
22.5.2014 8:26:02   
mommy_angels RR
Многу многу ++++ се кај мене во прашање.Принцеса не е до тоа што сама ги чуваш децата.И јас единствено седнувам кога сум на РР.Станувам во 6 и ринтам до 10 навечер што по дома ,што на работа.Ни ваму ,ни таму нема време за седење.Единствено до метаболизмот е.Нормално и до јадењето де,ама јас може да бидам слаба само ако се придржувам на строга диета,а ти најверојатно и да јадеш само брза храна нема да бидеш дебела.Туку лето дојде user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку килограми + или -?
22.5.2014 9:07:52   
Mihaela 2010
So moja visina od 167 idealna mi e nekade 57-58,sega imam 64 ama bi bila srekjna da si dojdam do 60

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?