|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Снежни игри
25.1.2012 13:49:42   
Felly RR
Знаеме дека децата го обожаваат снегот, да се санкаат, да прават снешковци, или Матеа на пр. едноставно сака да „цупа“ во снегот. Кога ја земам од градинка ја носам в раце, а таа ми вели „Мамо, цупам снегот“. И понекогаш ја оставам сама да патка, а ако е потопло времето и неколку минути си игра во двор.
Имаме и два снешковци, еден дома, еден кај моите.
Дали на ова ладно време редовно им дозволувате на дечињата да си играат надвор, или повеќето од времето сте дома? Што преферирате: снежни игри заедно со вашите дечиња, или седење на топло?


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Снежни игри
25.1.2012 14:34:03   
Mihaela 2010
Minatata nedela koga padna snegot,celo dvorce ni obele pa taka resivme da probame da napravime snesko.Pa taka site trojca ucestvuvavme vo pravenjeto,M najmnogu bese srekjna,i na kraj napravivme ne mnogu golem,no sepak bese prviot snesko sto go imame napraveno so Mihaela.Bidna i edna slika,i vednas potoa ni padna user posted image

Zimata e ubava,pogotovo koga ima sneg,ja nosam nadvor na vozduh barem ednas vo denot po pola cas,edinstveno sto mnogu mi preci zagadeniot vozduh sto iskaca od odjacite na komsiite,ja zagaduvaat cela naselba.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Снежни игри
25.1.2012 14:48:51   
AnnaMolly RR
Тука во Скопје нема снег, има само раскашавени улици. Јас не ја сакам зимата, па со тоа ни снегот. Попрво би седела дома. Ама ако наврне доволно снег за да се санкаме или да правиме Снешко, дефинитивно ќе излезам да си поиграме со Филип.
Тој првиот пат зимово кога виде снег се утепа од радување, викаше „Пандало снегче“.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Снежни игри
25.1.2012 14:52:34   
dostickage
imame li ovde tema za zimski odmori ?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Снежни игри
25.1.2012 14:55:22   
arh_diz
M obozava da gazi kaj sto ima mnogu sneg ,kaj sto ne cistele.Minatiot pat se zaglavi na igraliste do polovina mu bese.Gi gleda pogolemite deca kako se mavaat so sneg i toj zema sneg i frla .Nesaka da se sanka , saka toj da ja vlece sankata.
Najmnogu saka koga se spustame ,osobeno koga se spusta so mama user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Снежни игри
25.1.2012 15:00:37   
Andriance
Spored mene nema nishto poubavo od toa deteto da si go izneses nadvor na sneg...togash posekako e potoplo, baska ubavo oblecen ( ne preoblecen) i vozduuuuuuh..ona shto sega mnogu ni fali...em ubavo kje si spie em apetit kje mu se podobri...ja sum ZA

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Снежни игри
25.1.2012 15:11:49   
dostickage
I sin mi uviva vo snegot.Na Mavrovo tolku mnogu uzivase sto ne mozevme doma da go doneseme user posted image

Zdravje Boze slednata nedela kje odime vo Bansko i se nadevam na se najdobro.Prvo da sme zdravi pa da pomineme ok so patistata i ideme na uzivancija.Edvaj cekam

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Снежни игри
25.1.2012 15:18:25   
JovanaJ
Sekako deka sakame snezni igri. Ama koga ima ubav suv sneg i normalno ne propraten so silen i studen veter kako sega denes user posted image
Sin mi uziva vo sneg ai nie so nego, se razocara na dva pati koga pagase sneg ama ne se zadrza.
Se nadevam deka i vo Skopje ke padne ubav sneg, da ne barame specijalno po planini...user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Снежни игри
25.1.2012 17:11:17   
Snowhite RR
Мене многу ми е криво што оваа зима не направивме снешко, зашто баш тогаш кога падна убав снег за снешковци, М беше настинат и ми беше страв да го изнесувам надвор, затоа пак пред 2 дена кога имаше сонце и времето беше убаво му облеков скафандер и во парк, се изнатрча таму и после за назад накај дома, скокаше во снегот.
Инаку и М прв пат кога падна снег и кога виде се радуваше и викаше исто како Ф од Анамоли, „(С)негче в(р)нело“


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Снежни игри
27.1.2012 9:44:50   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Тука во Скопје нема снег, има само раскашавени улици.



Баш така user posted image . Многу ми е криво што годинава не видовме снег во Скопјево. Ние бевме спремни за снежни лудории, опремени со скафандери, капи шалови, и зимски чудесии..ама ништо user posted image Јас секако сум за снежни лудории..еве и кога нема снег, и кога е многу студено, Никола секако го вадиме надвор барем малку, воздух да го фати..па не можеме цел ден дома, ќе збеснеме user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Снежни игри
29.1.2012 16:36:02   
Martins mom
Ние во Битола тешко дека ќе се ослободиме од снегот во наредните 3 месеци, па затоа си се прилагодивме на него и секој ден со Мартин излегуваме надвор и си шеткаме по снегот, се маваме со топки, а Снешковци имаме направено минимум 5user posted image Само пошто мојот син е многу педантен, не сака да се валка во снегот, нити чизмите не смеат да му бидат валкани, одма се треси, се бришеuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Снежни игри
3.2.2012 22:21:53   
Felly RR
Денеска беше убав денот, и после градинка игравме во дворот пола саат. Во градинка одевме и се враќавме со санка, па се мававме со снег, и сакав да ја сликам Матеа во снегот, и велам - легни, да правиме човече во снегот, а таа - не, мамо, ладен е снеготuser posted image user posted image user posted image и на крај јас си направив човечеuser posted image а за утре ќе правиме снешко.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Снежни игри
4.2.2012 20:31:22   
Snowhite RR
Ние еве 3 дена излегуваме по пола саат, пред 2 дена со татко му се санкаа, вчера со мене до парк се санкавме, а денеска пошто снегот веќе беше растопен по улиците, излеговме во двор и направивме еден снешко. Утре ќе видиме што ќе правиме

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Снежни игри
5.2.2012 13:45:17   
Felly RR
Ние само што се вративе од надвор. На Матеа не и се влегуваше дома.user posted image user posted image user posted image Еве го снешкото што го направивме.
user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Снежни игри
5.2.2012 13:54:11   
Snowhite RR
Јас не успеав ни да го сликам нашиот снешко, требаше уште малку да се доработи и му реков на М, ај татко ти ќе го доправи кога ќе си дојди од работа, ама тој додека си дојде снешкото се растури, му падна главатаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Снежни игри
30.1.2014 22:55:50   
Felly RR
И конечно денес направивме снешко од снегот што преживеа на ова топло време. Преубаво, топло време имавме, само уште малку снег ни фалеше.user posted image Ама го собравме од целиот двор, па испадна еден снешко колку М висок.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?