|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   chat room
23.9.2009 0:14:29   
kiki_riki
mnogu pati mi se slucuva da sum raspolozena za druzenje ama da ne mi se razgovara na konkretna tema, gledm deka na mnogu forumi postoi chat room, ama mene ne mi se napusta rr, postoi li moznost da se otvori chat room vo ramkite na rr
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: chat room
23.9.2009 0:17:25   
mami
па обично за тоа ја користиме темата Кафе бар ...и таму се наоѓеме сите..но интересен предлог..во секој случај, вреди да се разгледа..ке го пренесам на Јуле па ке видимеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за предлогот, одличен е

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: chat room
23.9.2009 0:19:03   
lide78
super ideja
posebno za nas noknite ptici



_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: chat room
23.9.2009 0:20:01   
Еца
да постои можност, ајде ќе разгледаме па ќе видиме, инаку да најчето кафебарот го користиме за разговори меѓу нас. user posted image Ајде сега кој е за кафе или нешто друго, на Боцко му е роденден па да се почастиме во негово име.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: chat room
6.10.2009 13:49:36   
mother 29
лелел луге ,што мака со Марко,кога сме без количката(па голем е тој и за неа веке,ама ај)не сака да оде,ке направи 2-3 чекори и ги дава рацете да го земам..лелел се искилавив веке..вие како сте на тоа прашање?што да правам?има некој ваков проблем?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: chat room
6.10.2009 13:51:18   
mami
и ние ја користиме многу ретко количката, повеке е во раце или оди сам, ама ако оди сам, тоа значи дека оди тој каде што сакаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: chat room
6.10.2009 13:52:48   
mother 29
овој мојот и не оди,само во раuser posted image це..па тежок е веке?!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: chat room
6.10.2009 13:54:11   
mami
ние внук ми го вракавме дома...ке излеземе надвор и тој во раце одма..ај оди- не, и назад..после неколку дена, кога не мрдна подалеку од  дворот да видиш како оди

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: chat room
6.10.2009 13:58:58   
profesorica
Не сме ја употребиле количката месец дена или можеби дваuser posted image , оди сам бега кај што сака и само го бркаме.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: chat room
8.10.2009 10:19:07   
mother 29
леел луге ,денес цела сум загубена.свекорот(кого го многу сакам и поштувам,многу добар човек).ги чека резултати од биопсијата на гастро,имаше нон-хочкин лимфома(рак на лимфата),после примена хемотерапија,оваа му е прва биопсија!леле само да се добри резултатите,да нема лоши клетки..леле...

ајде да му ја пуштеме целата срека на свет и да навиваме за негоuser posted image ..се да е доброuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 8.10.2009 10:44:18 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: chat room
8.10.2009 10:39:04   
Еца
user posted image   Само убави вести да ни кажеш драга.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: chat room
8.10.2009 10:39:17   
profesorica
леле ајде ти пуштам среќа мотхер29.ууууу се наежив бррррр...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: chat room
8.10.2009 11:58:14   
mami
http://www.ringeraja.mk/forum/najubavi-iminja/m_12491/mpage_2/tm.htm#26902

марин овде има така еден убав избор на имиња па види може некое ке ти фати око..иако мене ми се допаѓа Никита, здравје следното може така ке се викаuser posted image
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: chat room
8.10.2009 12:03:09   
bojanas
Има една книга од Иван Грозданов Христијански и народни имиња. Ги има сите имиња со значења. Инаку Никита значи народен победник. Мене лично многу ми се допаѓа Никола ама син ми излезе Лука. Интересно ми е и Ведран и Максим. Не ме земај здраво за готово јас на двете деца им ги дадов имињата во на ЦТГ- гледав на кое име најмногу реагираа.user posted image
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: chat room
8.10.2009 14:18:56   
mother 29
нe e сигурен докторот.user posted image му ја презакажал биопсијата.сега ке се чека на 22.09user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: chat room
8.10.2009 14:24:21   
kiki_riki
Не се секирај се ќе биде во ред, САМО позитивна мисла

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: chat room
19.10.2009 10:42:29   
mami
Ники, абе што се случи со реакцијата на сопругот? онојпат кога ве фати малата на дело? се повтори после пак ситуацијата?

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: chat room
19.10.2009 10:44:44   
profesorica
и мене ме инересира ники?????

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: chat room
19.10.2009 11:02:55   
niki
 Ах бре жени вие мислите така лесно е кај нас, тоа еднаш се случи па бог знае кога ќе се повтори. Јас кога викам имаме проблем ние вистински имаме проблем, кој не се решава со свеќи, секси долен веш и масажа. Си палам јас свеќи пуна куќа имам, и долен веш носам или шетам  гола и се масираме, чешкаме и сенешто правиме. Арно ама ситуацијата да ја споредам со кран, фукционира тој се врти околу, ама му фали сајла па така ништо од дигање тежок товар. Отприлика така. Кој не искусил, да не му даде бог или веќе кој е одговорен за тоа.
Не ме чепкајте, ај убаво си бев расположена, нејќам да ме фаќа депресија.user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: chat room
19.10.2009 11:09:56   
mami
нема готовоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: chat room
22.10.2009 10:32:59   
mother 29
како сте жени????????
ајде што е ново?

кај мене, мм сабајле го однесе Марко во градинка  и замислете го пресоблече од глава до пети....јас се излежавав до 9.закаснив на работата,ама вредеше......
и нешто сум настината!
сега на работа!

вие што направивте од сабајле?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: chat room
22.10.2009 10:36:14   
profesorica
Јас сум сама во канцеларија, имам добиено па по малку ме боли стомак, не можам да си ја отворам фармата и така.ми се јаде сега па ќе си земам некој сендвич.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: chat room
22.10.2009 10:37:57   
Iva
И јас се нервирам од сабајле не можам да си ја отворам мојата фарма и ресторанот има некој проблем на фб. Иначе си седам во канцеларија и си пијам кафенце.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: chat room
22.10.2009 10:41:20   
profesorica
јас кафето си го отворив ама фармата не можам-user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: chat room
22.10.2009 10:41:53   
Mammy
јас сум со нозе на масичката, Арман врѕ мене спие, а јас со десна рака ве дружам на компјутер и напоредно на Facebook и тука...

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?