|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ready or not? (Спремна или не?)
11.6.2013 15:51:33   
Yummy Mammy
Темава ја замислив како игра на прашање за наредниот член кој одговара дали е спремен да жртвува нешто за сметка на нешто друго. На пр. "дали си спремна да почнеш косата да ја фарбаш црвена само заради задоволување на страстите на мт и враќање на сексуалниот живот?" Или "Дали си спремна да го оставиш детето на три недели заради службено патување кое знаеш дека ќе ти донесе тродупло приход за тој период?".

Еве ќе се обидам да почнам:

Дали си спремна на најдобрата другарка да и го донираш бубрегот ако знаеш дека сте компатибилни?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
11.6.2013 16:31:35   
vezilka RR
Бидејќи вакви теми се во спротивност со правилникот за наградната игра, ќе биде заклучена за времетраењето на наградната, па потоа ќе се изјасниме по неа user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
19.7.2013 21:33:13   
Bethany
Можеби сега да ја активираме темава:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


Дали си спремна на најдобрата другарка да и го донираш бубрегот ако знаеш дека сте компатибилни?


Уф, тешко прашање... Искрено, сега на прва мислам дека ќе речам не, бидејќи не сум во таква ситуација, не сум вистински допрена и не можам да сочуствував, така да во овој момент ќе речам не, не сум спремна.

* Дали си спремна да добиеш близнаци-тројка ако знаеш дека од следиот однос со мт тоа ќе е исход? user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
19.7.2013 22:18:58   
nataly86
Da spremna sum, bidejki so mt se dogovorivme uste vo vrska deka sakame 3 deca, no kako so trgnalo 5 godini se macime za 1 pa kamoli za 3 user posted image zatoa vaka naednaas so edna maka user posted image


* Dali si spremna da go napustis soprugot ako razberis deka ima afera?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
19.7.2013 23:36:45   
deluxe
Dali si spremna da go napustis soprugot ako razberis deka ima afera?


Да!!!Спремна сум, без двоумење,сигурно би заминала засекогаш,мојата црвена линија е таа.До тука се можам да издржам,кавги ,несогласувања,но неверство никогаш не простувамuser posted image

**Дали би учествувале на риалити шоу,п.р-Големиот брат?

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
20.7.2013 7:06:45   
bucko mal
Ne ne bi ucestvuvala vo niedno realno sou,bezrazlika za kolku golema suma na pari da se raboti.




***Dali si spremna,da gi ostavish soprugot I decata na odreden period I da zaminesh sama na patuvanje niz svetot? sekako da imash besplatna ponuda za toa patuvanjeuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
20.7.2013 14:49:16   
Mihaela 2010
Ne sum spremna,so ogled na toa sto nemame na lager nikakva pomos mislam deka tesko bi mozelo toa da se izrealizira,za zaluser posted image





*** Dali bi go napustile soprugot dokolku vi se pojavi nekoja podobra prilika ??**

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
20.7.2013 18:19:25   
mommy_angels RR
НЕ!!! Не дека е совршен,знае да ме извади од кожа,ама нема начин ,ни средства што можат да ја заменат неговата душа :-* Доколку сопругот сака второ дете,а си поминала низ сито и решето ,за да го добиете и првото,а сигурно те чека истото,дали си спремна на таква жртва?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
21.7.2013 15:29:52   
Martins mom
Да! Јас сум единица и знам колку е тешко да си сам, затоа би ја прифатила таа жртва, не сакам детето да биде осамено ко менеuser posted image

* Дали си спремна да ги изретчиш контактите со твоите родители ако твојот сопруг го бара тоа од тебе?


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
21.7.2013 15:44:18   
rina13
Не, тоа не би го направила никогаш има работи во нашата врска во кои ниту јас ниту тој не си се мешаме.Тоа е односот кон и со родителите. Па побогу не постои сила на светов што би можела да ми влијае врз мојот контакт со родителите,тие се оние кои биле и се жртва за мене.
***Дали сте спремни да ги спакувате куферите со вашиот сопруг и дете,да заминете од Македонија и никогаш повеќе да не се вратите?

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
22.7.2013 9:49:35   
Yummy Mammy


Ne! Definitivno Ne! Ovde mi se rodninite, prijatelite, ovde imam sreden zivot, ne se zalam. Ne znam sto me ceka niz godinite, no mislam deka sepak doma mozes podobro da se snajdes otkolku vo zemja kade si sam na sebe prepusten. Pa uste i nikogas da ne se vratam?! Ne! Sakam moite deca da si rastat so bratucedite, so tetkite, da si imaat nekoj svoj. Utre, ne daj boze, mene i na mm ako ni se sluci nesto, sakam da znam deka moite deca ke bidat zgrizeni, a ne sami na sebe prepusteni.

- Dali si spremna da abortiras bez znaenje na soprugot?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
22.7.2013 10:00:44   
AneLav RR
Нема шанси!!! Тоа е нешто заедничко и не би поминувала низ тоа сама. Во суштина врската ни беше заснована на искреност, а исто така и бракот. Јас сум премногу осетлива и не би можела ниту да сокријам ниту да направам такво нешто. ММ ја познава секоја моја емоција и ме познава по ликот дали сум расположена и дали нешто не е во ред.
Дали би и кажале на вашата најдобра другарка дека сопругот ја изневерува со друга жена?

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
22.7.2013 11:12:38   
Bethany
Да. Ама многу би била претпазлива да одаберам вистински момент, нејзиниот избор ќе биде секако што ќе направи со тоа што ќе и речам, ама треба да ја знае вистината, па затоа ми е најдобра другарка нели?

* Дали си спремна да се пријавиш во емисијата Момент на вистината, ако знаеш дека прашањата ќе откријат многу лични работи за кои само ти знаеш, последиците од тоа не ги знаеш, ама знаеш со сигурност дека те очекува голема сума на пари?

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
22.7.2013 13:01:01   
nadica
не не и не
нема пари на светов кои би ја купиле мојата интимност

*Дали би го жртвувале пријателството во име на љубовта?(вашата пријаталка да не ја одобрува љубовната врска во која сте)

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ready or not? (Спремна или не?)
22.7.2013 14:23:59   
Carrie RR
Со мојата најдобра другарка сме како сестри и секогаш ја прашувам за совет, мислење , но не и за одобрување. Не функционираме така, таа ме поддржува во сопствениот избор. Пријателите треба да се со нас безусловно, па макар да ја правиме најголемата грешка во љубовта. Во случајот на ултиматум, јас или тој - тоа не ми е пријателка.

Дали би му признале на сопругот ако од забава, љубопитство, моментална страст, се бакнете со друг маж?

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?