|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Facebook или Рингераја?
14.9.2009 19:22:48   
Julie1
Користите ли facebook или сте верни само на Рингераја? Колку време сте на Рингераја а колку на facebook? Што ви е подраго?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Facebook или Рингераја?
14.9.2009 20:00:06   
Весна
Искрено, моментално сум вклучена и на Фејсбук, но отткако сум си ви член, првин си се вклучувам на Рингераја, па дури потоа на ФБ. Маж ми почна да ме контролира и мајтап да си тера, особено кога нешто ќе го гњавам и само ќе ми каже: „Ај уклучи си се на форумот, што мирна и задоволна си тогаш“ user posted image  

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Facebook или Рингераја?
14.9.2009 20:08:12   
Bogdancanka
денес си правев fb прво се приклучив на Рингераја user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Facebook или Рингераја?
14.9.2009 20:17:42   
Палешка РР
уууу, па кај имам толку време за се user posted image  user posted image  user posted image
Рингераја - се разбира  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Facebook или Рингераја?
14.9.2009 23:16:01   
nadica
Imam i facebook ama otkako imam ringeraja za nisto ne jamenuvam pa prijatelite se ljbomorni na vas mili moi ama imrekov i tie da se Zaclenat da ni porasne semejstvoto :)

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 0:12:01   
garfild
и двете ми се интересни,секогаш ми се вклучени и facebook и рингераја.подеднакво ги сакам.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 8:41:29   
profesorica
Имам fb од пред 2-3 недели а поинтересна и помила ми е рингераја стално нешто се дешава.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 8:44:49   
mami
ги имам вклучено и двете ама далеку повеке активна и повеке ми се допаѓа рингераја...не си ја менувам за ништо..
Весна и мојот прво така викаше, а сега сме у фаза на- се лутиме зошто жената поминува толку време пред комп со другарките и другарите од ррuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 8:50:51   
Палешка РР
Ќе си легни на брашното, не се секирајте user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 10:46:06   
mother 29
user posted image  user posted image  i za dvete:)ama u posledno vreme poaktivna sum na rr

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 11:57:26   
acka
jas imav na FB ama go izbrisav rr mi e super i mnogu si ja sakam.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 12:04:04   
Julie1
И јас од кога почна да функционира РР кај нас престанав да го користам ФБ, незнам не гледам некој корисни работи таму, можеби има забава но не ми е толку драга и топла како на РР. Ајде да не бидам премногу посесивна. А баш ме интересира поради кои причини одите на ФБ, што има таму поинтересно од РР?

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 12:06:35   
srnicka
јас сум за рр, на фб нема ништо интересноuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 12:17:21   
Adrijana
Jas sum i za dvete, zasto imam tamu prijateli koi gi zapoznav vo USA i taka najlesno kontaktirame, a RR si RRuser posted image , i tuka mi e ubavo, se osekam kako domauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 12:22:06   
mami
хехех баш така..на фб само да си ја видам фармата или да се видам со некое другарче од далеку а на рр- како дома да си одам и си имам  еден куп драги луѓе со кои можам да поразговарам, кои ке ме утешат кога ми е тешко и кои ке се смеат заедно со мене кога ке ми е весело

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 12:24:53   
profesorica
Хаха и јас фармата си ја растам на фб тоа ми е единствена занимација таму а тука е многу поинтересно има активни корисници и се дискутира за интересни теми.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 18:41:55   
Лејди
Рингерајаuser posted image
Фејсбук имав, ама го избришав ептен ми беше заразен баш кога МОРАВ да учам ми одземаше премногу внимание.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 19:03:31   
Natasha5
РИНГЕРАЈА имам и facebook ама слабо го користам.а на рингераја сум од март или април мислам

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Facebook или Рингераја?
15.9.2009 19:03:55   
Natasha5
od martuser posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Facebook или Рингераја?
16.9.2009 21:14:24   
daniel
PA NORMALNO RINGERAJA

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Facebook или Рингераја?
19.9.2009 20:00:01   
agnes77
рингераја и ФБuser posted image

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Facebook или Рингераја?
19.9.2009 20:04:56   
Iva
Отприлика во исто време почнав да ги користам и рр и фб, значи ги користам и двете кога имам време, а во последно време го имам се помалку , што ми е навистина многу жал.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Facebook или Рингераја?
19.9.2009 23:42:11   
niki
Imam profil na facebook, ama uste ne sum otkrila vo sto e stosot i sto tolku e popularen, neznam mene ne me privlekuva.
Ringeraja mi e tematski postavena, mnogu mi pomaga vo zivotot, mnogu raboti imam tuka nauceno i ubavo se cuvstvuvam koga nekomu so nekoj moj sovet ke mu pomognam, taka mi ima smisla vremeto pominato tuka.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Facebook или Рингераја?
19.9.2009 23:46:25   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Imam profil na facebook, ama uste ne sum otkrila vo sto e stosot i sto tolku e popularen, neznam mene ne me privlekuva.



Леле Ники истото го мислам и јас, нависитна не ми е јасна заразата од Фб, но добро, ете како што нам ни е РР интересна некому тоа е ФБ.user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Facebook или Рингераја?
19.9.2009 23:59:28   
niki
Sto vika mm ti si bre vise ozbilna zena, familijarna, so obvrski.... taka i jas si vikam sto baram jas tamu da si go gubam vremeto, nego daj na ringeraja da si ja ogovaram sveki ili da vidam sto za rucek da pravam i taka, popatno i nekoja dobra tema se naoga i nesto da se nauci.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali doma cuvate kuce?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!