|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 9:58:01   
mother 29
колку вашите мм се зависни од фудбал и спортско обложување?дали шесто посетуваат обложувалници?
колку дома често е вклучен тв на спорски настани,дали ке е тоа фудбал,кошарка...?
дали и вие пратете заедно со мм?и колку ве нервира оваа работа,во дневна  на тв се да се гладало фудбал?!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:03:59   
profesorica
леле воопшто не ме интересира-мразам фудбал а и мм не е по фудбалот и не се обложува.фала богу.иамм другари кои се зависни од тоа опсесија им е и добиваат ама и често губат пари по обложувалници.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:04:11   
mis.
Мм не прати многу спорт,нема време.user posted image Гледа лига на шампиони и ептен некои важни натпревари или кога ќе начека.Мене тоа ми одговара бидејќи не сакам да гледам фудбал.user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:04:42   
arh_diz
mm ne odi nikogas vo sportska oblozuvalnica , Poveke saka da odi na utakmica . Jas mnogu retko gledam so nego fudba l obicno koga gleda toj fudbal jas nesto rabotam . Dodeka toj cesto insistira da gledame zaedno ili pak da odime na utakmica

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:04:50   
penelopa
За срека маж ми не е голем љубител на спорт па јас немам проблеми со дремење пред ТВ и гледање фудбал. Во кладилница мислам дека никогаш и не билuser posted image ...би рекла дека јас сум таа што знае да пушти Формула во Недела ( на времето ептен гледавме со брат ми и сестра ми фамилијарно) или па заедно да гледаме некое добро дерби од Лига на Шампиони....зависници не сме, ако имаме време ДАuser posted image .

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:07:20   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

Ми е срам да кажам, ама понекогаш јас се обложувам, интересно ми е, мм не.

user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:13:52   
mother 29
мм редовно се клади,дури едно време се нервирав...му велев дека е зависенuser posted image
ама сега има многу обврски па и немa многу време хехха когa има некој добaр фудбал да речеме англискоto првенство или лига обавезно се гледа на плазмата,и со некој другар во друштво (ако се гледа дома).
јас порано почесто пратев и мене ме интересира фудбалот ,ама сега појма немам..порано знаев кој од овие поубавите играчи за кој клуб игра ,ама сега не...и се кладев и јас порано,имам фатено еднашка 12 000 ден.прв и единствен пат така да добијам на такви игри.и мм порано добиваше повеке ,ама сега нема време да" мисли" хеххе

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:36:32   
Mila na mama
 Јас редовно гледам фудбал особено англиско, шпанско и лига на шампиони. Дома сме си гооооооооооолеми фанови на Челзи. Мила гледа и вика: копка копка деца гол гол ( превод: деца играле со топка и викале гол)user posted image Понекогаш ја гледам и мак репрезентација. Гледам ракомет и тенис ама фудбалот ми е прва љубов. А обложување понекогаш за забава и јас и мм ама одделни ливчиња.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:40:27   
mother 29
 user posted image   user posted image еве мој човек!тенис тоа!user posted image а за Надал кога игра финале...не трепкам! user posted image  user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:41:28   
mami
мојот и фудбал два различни поима...гледа многу ретко и тоа ептен ако брат му се на гости па тогаш...јас си гледам ракомет понекогаш, а фудбал порано гледав, сега веќе не.. Кладилница кај нас не се спомнуваuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:49:05   
Mila na mama
 Мотхер29 ај навивај за Федерер или барем за Џоковиќ, Надал ич не ми лежи.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:50:17   
profesorica
Ајде кога веќе збориме и за други спортови да кажам дека мм гледа формула 1 а и мене ме зарази и омилен ми е Кими раиконен-го обожавам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:50:34   
mother 29
немој да ми го спомнуваш федерерuser posted image ке тепам хехеххехх
а за србинот ..можеuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 10:59:04   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

колку вашите мм се зависни од фудбал и спортско обложување?дали шесто посетуваат обложувалници?
колку дома често е вклучен тв на спорски настани,дали ке е тоа фудбал,кошарка...?
дали и вие пратете заедно со мм?и колку ве нервира оваа работа,во дневна  на тв се да се гладало фудбал?!


темата е отворена за сите спортови,слободно пишувајте кој што следи?!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 11:09:31   
Maca25
Мм не гледа фудбал, воопшто. не е по спортот, игра само баскет, ама ретко, а за гледање не. Гледа кикбокс и на Discovery  гледа некои емисии за авиони. Сам си прави дома авиони модели и ги летаме на зајчев рид. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 11:18:15   
Весна
Женетинки едни! user posted image Каква тема! Ех, колку пати само сакав да отворам тема фудбал, ама си викам ај да не давам и по форум со тоа. Претпоставував дека не пратите. Смешни едни, па фудбалот е задоволство, дрижење, забава!!!
Мм само знае да каже Роналдињо и толку од фудбалот. user posted image Цела година се трудам да го заинтересирам, ама јок, абер нема.
Јас веќе многу одамна гледам, од своето детство, и првенствата и лигите и куповите, се’, се’, но никако не го сакам тоа обложувањето, грррррр. user posted image
И да не сум јас, на ТВ нема шанси нешто спорт да има. А пак, да не сум бремена, е тоа фешта тука ќе беше user posted image Моите моменти: другарите, пивото, грици, навивање... ауууу едвај чекам!!! И Јана ќе си ја задојам со фудбал user posted image
Си го сакам јас Ливерпул мој!!! user posted image user posted image user posted image

LIVERPOOL FOREVER!


(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 11:21:27   
Bogdancanka
ММ не гледа фудбал,а и не го занима а кај пак да пише спортска па тој не ги знае ни екипитеuser posted image user posted image user posted image user posted image а и мене многу ми е глупо да гледам фудбал,еве често ми се дешава кога идеме кај мама тато гледа фудбал и навива од дома се расправа со тв а ние со мм само се чудимеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 11:29:22   
Maca25
А татко ми е најсмешен, стално кога гледа фудбал нешто му кажува на мм за екипата или играта, а овој бледо го гледа и појма нема што му збори user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 12:56:33   
Mila na mama
 


user posted image


Еве ми го омилениот играч!

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 12:58:11   
mother 29
user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.10.2009 14:41:38 >

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 13:00:42   
Adrijana
Jas ne sakam fudbal, ama pocnav da gledam, posto tamu vtornik i sreda i nedela samo toa se gleda, vo site sobi, i posto nema kaj da begam i jas gledam i navivamuser posted image , duri i uplativ dvapati i fativ i bev presreknauser posted image . Inace omileni mi se Barselonauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 13:06:57   
mother 29
море жено,факај штрафта во болница!user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 14:08:13   
vezilka RR
мразам, мразам, мразам фудбал..а мажле обожава, обожава обожава фудбал, кошарка, ракомет и се,ама баш се од спорт и кога он гледа спорт..и да се разбереме, тоа 90% од времето кога е дома и нема некоја работа... јас читам или сум на нет. Врвот беше кога еден ден ми рече да одам јас место него да уплатам ливче ОТИ ТОЈ НЕМАЛ ВРЕМЕ...е тогаш пукнав..викам не ме рчкај да не ти забранам да гледаш и се остало user posted image user posted image user posted image user posted image

P.S. се разбира дека не му уплатив ливче..

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 14:35:38   
Сани
сакам да гледам спорт ме опушта!!! не сум некој страстен навивач но со сопругот често гледаме заедно.
Не се клади што е позитивно!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: фудбал-најважната споредна работа!
30.10.2009 16:28:29   
Adrijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

море жено,факај штрафта во болница!user posted image


Sega go procitav ova, kako sum se iznasmeala leleee mislam na stolcevo ke se porodam od smeauser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?