|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   скромност
29.9.2009 12:54:48   
big_mama817
дали сте скромни личности по природа user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: скромност
29.9.2009 12:58:56   
Еца
Да, и тоа многу, барем јас така мислам, но еве оние кои ме знаат слобдно нека напишат нешто за мене како ме процениле по ова прашање.Инаку мојот одговор е ДА!user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: скромност
29.9.2009 13:01:53   
big_mama817
исто и јас се сметам за скромна личност ури и мислам дека понекогаш претерувам во тоаuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: скромност
29.9.2009 13:03:44   
profesorica
Многу луѓе ме сметаат за скромна но тоа се само оние што не ме познаваат доволно.Бидејќи додека не се запознаам со личност сум малку срамежлива.Откако ќе се опуштам се менувам.Инаку НЕ не сум скромна!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: скромност
29.9.2009 13:14:08   
barbi
Pa zavisi od situacijata vo koja se naogam, no sepak 80% mislam deka ne.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: скромност
29.9.2009 16:38:43   
Bogdancanka
и јас мислам дека не сум баш скромнаuser posted image

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: скромност
29.9.2009 16:52:50   
nadica
па мм мисли дека не сум а јас се обидувам да го убедам во спротивното user posted image user posted image user posted image


да мислам дека сум скромнаuser posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: скромност
30.9.2009 1:29:25   
daniel
najubava osobina kaj eden covek

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: скромност
30.9.2009 23:52:39   
daniel
najubavata doblest kaj covekot

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: скромност
1.10.2009 9:14:11   
mother 29
воопшто не сум скромна и се гордеам со тоа!

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: скромност
1.10.2009 11:36:15   
Enika
mislam deka sum skromna, taka sum vospitana i taka se osekam...skromnosta i najveke ja cenam kaj lugeto :D

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: скромност
2.10.2009 14:22:58   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

mislam deka sum skromna, taka sum vospitana i taka se osekam...skromnosta i najveke ja cenam kaj lugeto :D

potpis,istata sum i jas

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: скромност
2.10.2009 14:27:56   
Maca25
Не сум баш многу иако така делувам на прв поглед. 

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: скромност
1.6.2010 14:48:22   
melody
Smetam deka skromnosta kaj eden covek ne e mana voopsto nego e edna prekrasna osobina koja retko koj na denesno vreme ja poseduva.Mrazam licnosti koi se udiraat vo gradi od neskromnost ,a vsusnost se nikoj i nisto.Mrazam koga nekoj na cel glas zbori sto napravil ,a vsusnost nisto ne napravil.Mrazam da bidam vo prisustvo na takvi licnosti i sekogas gi odbegnuvam.Sum skromna po priroda,nikogas nikogo ne sum poglednala od visoko nitu pak sum se udirala vo gradi koja sum i sto sum i pokraj uspesite sto sum gi postignala na muzicki plan vo mojot zivot i sto normalno ke se nizat i ponatamu.Se gordeam so toa sto i pokraj se nikogas i nisto ne se promeni kaj mene,ostanav istata taa sto bev i pred da pocnam da se bavam so ovaa rabota,a se nadevam i ke se trudam da ostanam i ponatamu takva zatoa sto da se promenam ne bi mozela samata sebe da se podnesam.user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: скромност
1.6.2010 15:07:14   
arh_diz
Ne bi mozela da kazam deka sum skromna 100%

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: скромност
1.6.2010 19:59:28   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Smetam deka skromnosta kaj eden covek ne e mana voopsto nego e edna prekrasna osobina koja retko koj na denesno vreme ja poseduva.Mrazam licnosti koi se udiraat vo gradi od neskromnost ,a vsusnost se nikoj i nisto.Mrazam koga nekoj na cel glas zbori sto napravil ,a vsusnost nisto ne napravil.Mrazam da bidam vo prisustvo na takvi licnosti i sekogas gi odbegnuvam.Sum skromna po priroda,nikogas nikogo ne sum poglednala od visoko nitu pak sum se udirala vo gradi koja sum i sto sum i pokraj uspesite sto sum gi postignala na muzicki plan vo mojot zivot i sto normalno ke se nizat i ponatamu.Se gordeam so toa sto i pokraj se nikogas i nisto ne se promeni kaj mene,ostanav istata taa sto bev i pred da pocnam da se bavam so ovaa rabota,a se nadevam i ke se trudam da ostanam i ponatamu takva zatoa sto da se promenam ne bi mozela samata sebe da se podnesam.user posted image




Преубаво кажано Мелоди. Се сложувам со тебе. Скромноста е доблест, најубава човечка особина. И јас сум иста - скромно амбицозна. Никогаш не сум се преценувала и истакнувала пред околината особено (јас вака и вака направив), за разлика од некои кои ако помрднале и обична гума за бришење разгласиле на секого, придавајќи си значење. Секој е егоист (тоа му е својствено на човекот), но некои, едноставно ги преминуваат сите граници... Забораваат кои биле до вчера, кога под низа околности (среќа, случајност, врски) станале некој и нешто. Тркалото се врти и напред и назад. Навистина е убаво кога ќе се искачиш на врвот - но падот е многу поболен... (Кој високо лета, ниско паѓа).
За себе знам дека што и каде и да сум во иднина ќе останам со сите пријателка и човек пред се'.

Не е важно човек што работи и каде живее. Важно е човекот да е човек. А ЧОВЕК, гордо звучи. (Максим Горки).

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: скромност
1.6.2010 20:53:57   
agnes77

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Не е важно човек што работи и каде живее. Важно е човекот да е човек. А ЧОВЕК, гордо звучи. (Максим Горки).

user posted image user posted image user posted image

Ne znam dali sam skromna, samo znam da zaista me nervira kad se netko pravi skroman ali u biti on to nijeuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: скромност
1.6.2010 21:23:37   
Viktori
Е стварно не знам што да пишам user posted image
Мислам дека одговорот е и да и не, и зависи за што,ама за секој случај, ќе прашам некој што ме знае во живо па ќе пишам user posted image
И обично на вакви прашања сите се излетуваме да пишеме позитивно за нас, а нашето мислење обично е субјективно, па јас ќе се воздржам од одговор, сега за сега...user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: скромност
1.6.2010 21:46:20   
melody
Mislam deka sekoj eden od nas ponekogas znae da bide neskromen.Megutoa skromnosta se cuvstvuva kaj lugeto i ne mora da go poznavas dovolno covekot za da primetis dali e skromen ili neskromen.Skromnosta se izrazuva i preku govorot,preku nacinot na pisuvanje,preku gestikuliranje i normalno nacinot na odnesuvanje prema okolinata,a se steknuva del se ragas so nea ,no mnogu zavisi i od domasnoto vospituvanje.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: скромност
1.6.2010 22:01:16   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Mislam deka sekoj eden od nas ponekogas znae da bide neskromen.Megutoa skromnosta se cuvstvuva kaj lugeto i ne mora da go poznavas dovolno covekot za da primetis dali e skromen ili neskromen.Skromnosta se izrazuva i preku govorot,preku nacinot na pisuvanje,preku gestikuliranje i normalno nacinot na odnesuvanje prema okolinata,a se steknuva del se ragas so nea ,no mnogu zavisi i od domasnoto vospituvanje.


potpis !!!
da, skromna sum..


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: скромност
1.6.2010 22:09:41   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Е стварно не знам што да пишам user posted image
Мислам дека одговорот е и да и не, и зависи за што,ама за секој случај, ќе прашам некој што ме знае во живо па ќе пишам user posted image
И обично на вакви прашања сите се излетуваме да пишеме позитивно за нас, а нашето мислење обично е субјективно, па јас ќе се воздржам од одговор, сега за сега...user posted image



Potpisuvam...
Viktori, cesto se naogam vo tvoite odgovori.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: скромност
1.6.2010 22:10:42   
Viktori
Мило ми е што сме истомисленици, Росана user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 1.6.2010 22:11:42 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: скромност
3.8.2010 15:29:52   
mama26
skromnost...dali e doblest ili mana.zavisi so kogo kako i kako se postaveni rabotite so mene licno i tie luge.znam da bidam mnogu dkromna,,ama koga gledam drugi ne se,i preteruvaat vo baranja e togas stanuvam 100 % neskromna,i sebcna i alcna i drska-so eden zbor nikakva.nekogas duri skromna i glupava isto mi imaa znacenje

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: скромност
3.8.2010 15:46:57   
Џесика
Скромна сум во облекување, во фалење, во докажување, само не сум скромна во однос на мм... се нешто му мрчам... се нешто не ми е доволно... 

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: скромност
3.8.2010 18:32:37   
Acina
ИЗВОРНА ПОРАКА: Jasmina27

Скромна сум во облекување, во фалење, во докажување, само не сум скромна во однос на мм... се нешто му мрчам... се нешто не ми е доволно... 


i jas taka nekako ama toj me nauci i ne se luti se nadevam i tvojot m isto

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?