|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што сте по професија?
15.7.2009 22:13:04   
Еца
Имам завршено средно, општа гимназија, а сега работам со вештачки заби. Ако ви зафали некој, барајте помошuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што сте по професија?
15.7.2009 22:21:46   
mis.
Јас сум невработен наставник по одделенска настава.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што сте по професија?
15.7.2009 23:45:46   
mami
Професор по руски јазик и книжевност со српски јазик, а моментално работам како секретарка во приватна фирма, ама се би дала да можам да си работам по струка

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што сте по професија?
16.7.2009 1:01:36   
biljanaM
Тазе дипломиран преведувач по англиски и француски јазик

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што сте по професија?
16.7.2009 9:09:03   
srnicka
Diplomiran farmacevt, ama ne rabotam po struka, se vrabotiv pred da diplomiram, sega cekame bebe pa zdravje posle porodilno ke se pustam da si baram rabota po struka.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што сте по професија?
16.7.2009 9:11:58   
Mammy
Jas sum diplomiran ekonomist i za sreka rabotam na struka...rakovoditel sum na marketing sluzbata vo edna nasa banka..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што сте по професија?
16.7.2009 11:03:09   
Katuska
Јас сум дипломиран новинар, а работам во приватна фирма администрација..И не сакам да работам по струка.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што сте по професија?
16.7.2009 11:13:33   
garfild
Jas su diplomiran ekonomist,rabotam po struka vo privatna firma za kompjuteri,momentalno sum na porodilno.

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што сте по професија?
16.7.2009 17:50:34   
Iva
Имам завршено природно-математичка гимназија, моментално студирам на Економски факултет, инаку работам во Германос, последно работно место во фирмата ми беше Backoffice support во секторот за големи корисници. Во моментов сум на породилно.

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што сте по професија?
17.7.2009 8:58:00   
Боцко
јас сум дипломиран професор по англиски јазик и книжевност. не работам во струка, сопственик сум на фирма за алати, градежна опрема и опрема за подигање.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што сте по професија?
17.7.2009 9:06:51   
Tanjicka
Jas sum diplomiran farmacevt, rabotam vo veledrogerija , i uste 2 nedeli, pa odam na porodilno

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што сте по професија?
17.7.2009 15:07:59   
karla
Почитувани, здраво.
Еве веќе неколку дена како ја прелистувам странава и морам да кажам дека е одлична!user posted image Па затоа решив да Ви се придружам.
Јас сум дипломиран дефектолог и поради специфичноста на мојата професија во моменов не работам бидејќи сум во осмиот месец од бременоста и се трудам да останам со позитивни мисли.
Поздрав


(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што сте по професија?
17.7.2009 15:09:59   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image добредојде Карла....супер што имаме некој од твојата професија на формов, сигурно ке можеш многу да ни помогнеш, а и ние тебе нормалноuser posted image баш ми е драго што реши да не дружиш, ти ветуваме супер забава, прекрасно дружење и разбирање од страна на сите насuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што сте по професија?
17.7.2009 15:25:22   
dani85
jas imam zavrseno sredno ekonomska a imam raboteno vo sendvicara, frizernica, pravenje anketi, cevlara, konfekcija i sega sum vo kozarstvo

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што сте по професија?
17.7.2009 15:32:41   
milijana
Zdravo i od mene.Jas sum diplomiran profesor po makedonska knizevnost(nevrabotena)Sepak imam raboteno kako prodavacka.Me tesi majka mi sepak e na P-profesijata(profesor-prodavac)No, se otkazav od market, sega doma spremam ucenici i pisuvam sostavi.Nesto da se raboti.

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што сте по професија?
18.7.2009 9:09:09   
natasha
dip.vospituvac,imam raboteno vo igroteka,ama zelbata za rabotenje po struka e ogromna  am ne znam i kolku ostvarliva

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што сте по професија?
18.7.2009 11:16:06   
milijana
Vikaat nemalo neostvareni zelbi..samo pozitivno misli vo taa nasoka i zelbata ke ti se ostvari..ke se otvori nekoj pat..za koj ne si ni zamisluvala.veruvaj..i ke dozivees uspeh.Znam deka tesko bi odelo vo ovaa nasa zemja..se e nekako poinaku od ona sto sme go zavrsile, ili sme go zamislile vo zivotot..no, mora da se borime so site predizvici.Pozz i na site vi posakuvam se najdobro.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што сте по професија?
21.7.2009 23:03:28   
Joka
Jas sum tehnicka sekretarka  zapisna  sum na zemjodelski fak. i seuste nemam zavrseno no se trudam da go zavrsam i momentalno sum na porodino

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што сте по професија?
21.7.2009 23:16:18   
Sweetheart
Јас сум дипломиран економист по Банкарски менаџмент и во моментов размислувам за забременување. КИССССССССС4Е

(Одговор на членот Joka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што сте по професија?
21.7.2009 23:25:29   
mami
ајде мила, побргу да ти се оствари замислатаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sweetheart)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што сте по професија?
22.7.2009 18:54:03   
Viki73
Jas sum diplomiran vospituvac,isto i diplomiran socijalen rabotnik.Momentalno rabotam vo butik(5 godini),po struka ne sum rabotela,zdravje Boze da se nadevame na podobri vreminja.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што сте по професија?
22.7.2009 18:56:33   
mami
Вики73, пред некој ден гледав на најдиработа.ком.мк бараа во некоја градинка воспитувач да провериш дали важи уште огласотuser posted image

(Одговор на членот Viki73)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што сте по професија?
28.7.2009 0:54:37   
Taci
Jas sum diplomiran profesor po oddelenska nastava, momentalno sum nevrabotena i imam golema zelba da rabotam so deca. Se nadevam naskoro deka ke mi se ostvari zelbata da se vrabotam vo nekoe osnovno uciliste!

_____________________________

Моите две сонца Филип и Ангелче!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што сте по професија?
28.7.2009 11:07:47   
Nikolina
здраво Таци инаку ние сме колески по струка само во мојата диплома писи дипломиран наставник по одделенска наставаuser posted image да се насмееме знам дека е исто се зезам инаку дипломирав пред три години и неработам а бидејќи и мажот ми има завршено исто а и тој неработи по струка а тој има поголеми шанси од мене има еден куп причини за тоа да не навлегувам а и двајцата имаме огрома желба си викам бар еден од нас да влези здравје би била задоволна,инаку тој работесе во основно како библиотекар и замислете оти немасе партиска книшка го избркааuser posted image ама тоа е.

(Одговор на членот Taci)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што сте по професија?
28.7.2009 12:27:12   
Cacko
Bas mi e zal, onaka ve citam i kolku sto mozam da primetam pretezno ste nastavnicki,profesorki,vaspitacki i imate problem da si najdete rabota.Jas neznam dali po mojata struka (inzener tehnolog) ima malku kadar ili pak jas imav premnogu sreka pa 3 meseci otkako diplomirav se zaposliv, najregularno preku konkurs. Rabotev 1 god a sega veke 8 meseci ne idam zasto bev na patoloska od pricina sto rabotam so hemikalii.Vo sekoj slucaj na site im posakuvam da imaat sreka kolku sto imav jas

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?