|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што себе никогаш нема да си простите?
18.7.2009 13:11:17   
Еца
Дали постои нешто што поради што цел живот ќе си префрлате?Можеби требаше да го направам ова, или не требаше да го направам ова, ова требаше или не требаше да го кажам...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
18.7.2009 18:30:49   
mami
 не требаше да се сложам да правам свадба 1 недела откако дедо ми почина, се си мислам дека заради тоа ми се случуваат сите глупости сега, ме казнува некој


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
18.7.2009 22:30:30   
Боцко
што не бев доволно упорен да заминам во странство на пост дипломски студии. иако бев примен, немав доволно средства да заминам, а моите не помогнаа како што очекував. верував во себе и знаев дека помошта ќе беше само првата година бидјќи ќе се докажев да заслужам стипендија. сега ќе бев на хаваи некаде. но, еве сум тука и убаво ми е. не сум строг кон себе, нели?

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.7.2009 8:35:54   
niki
Ne  si strog Bocko, covek treba da znae da go prifati i saka svojot zivot onakov kakov go ima, od sto bi bilo koga bi bilo nema mnogu fajde.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

не требаше да се сложам да правам свадба 1 недела откако дедо ми почина, се си мислам дека заради тоа ми се случуваат сите глупости сега, ме казнува некој




Nemoj Mami da bides sueverna i da se optovaruvas so takvi raboti. Ete kaj mene se sluci obratnata rabota, pocina bratuced na maz mi i svadbata ja odlozivme, ja pravevme duri posle dve godini, kerka mi imase godinka, na umreniov site pocesti mu gi napravija, svekrva mi nosese crnina i dojde kaj mene na povojnica, pa pak ni se slucuvaat slicni gluposti, zosto sme nie kazneti........ Do lugeto e, a ne deka nekoj kaznuva nekogo, pa dedo ti zar bi sakal ti da bides nesrekna.


Vo zivotot mi se slucile i sum napravila raboti za koi ne sum gorda, no se sum si prostila, smetam deka se se slucilo so nekoja pricina i verojatno da sum postapila poinaku bi bila druga licnost sega, a jas sepak si se sakam vakva ko sto sum.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
17.12.2009 14:47:09   
mother 29
што бев кукавица,кога требаше да бидам потпора!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:14:22   
Rossana
Nema nikogas vo zivotot da si prostam za toa sto na pocetokot na vtora godina sredno se ispisav od skolo i otidov vonredno za gluposti, nema da si prostam sto ne se zapisav prvo na fakultet pa potoa da se mazam, mm mi vetifakultet posle svadbata a sega ja izbegnuva temata ili veli deka so toa dete na fax?nema da si prostam sto ne si ja organizirav svadbata kako sto treba i gi slusav drugite i na kraj imav se na se 80 gostiuser posted image i ima uste 1000 raboti sto nikogas nema da si gi prostam no toa e toa, zivotot teci ponatamu a vremeto ne se vraka za da si gi popravime greskite

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:20:38   
MamaOhrid
Неможам да си простам што не ги дозавршив постпидломските студии пред да се мажам. Сега со дете го пишувам магистарски труд и тешко оди, ми недостига секој момент поминат без него, но тоа е тоа. Не ја слушав мајка ми и сега патам. 

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:21:32   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaOhrid
Не ја слушав мајка ми и сега патам. 

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:23:49   
natasha
Nema da si oprostam samata na sebe si sto im dozvoliv naodredeni luge da mi go diktiraat zivotot onaka kako sto tie sakaat i sto za kratko vreme si go zagubiv avoritetot..no zatoa vsusnost i postojat greskite za da mozeme da ucime od niv

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:37:09   
dostickage
nema da si prostam sto izbrzav vo donesuvanjeto na nekoi klucni zivoni odluki.
nema da si prostam sto nema da imam vencavanje vo crkva poradi drugi
nema nikogas da si prostam sto mnogu raboti znaev kako treba da gi napravam a nisto od toa ne primeniv.

ama zivotot tece ponatamu,greskite se sgreski za skao da se platat:(

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:38:53   
caci20
Nema da si prostam sto zaglaviv na ova rabotno mesto koga mozev mnogu poveke. Nema da si prostam sto ne vodam smetka za zdravjeto i sum vo sostojba vo koja na 30 godini ne treba da bides.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:49:35   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: natasha

Nema da si oprostam samata na sebe si sto im dozvoliv naodredeni luge da mi go diktiraat zivotot onaka kako sto tie sakaat i sto za kratko vreme si go zagubiv avoritetot..


ах, потпис..целосен и убав user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:50:58   
ripce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ИЗВОРНА ПОРАКА: natasha

Nema da si oprostam samata na sebe si sto im dozvoliv naodredeni luge da mi go diktiraat zivotot onaka kako sto tie sakaat i sto za kratko vreme si go zagubiv avoritetot..


ах, потпис..целосен и убав user posted image



и од мене еден!


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:54:51   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce


ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ИЗВОРНА ПОРАКА: natasha

Nema da si oprostam samata na sebe si sto im dozvoliv naodredeni luge da mi go diktiraat zivotot onaka kako sto tie sakaat i sto za kratko vreme si go zagubiv avoritetot..


ах, потпис..целосен и убав user posted image



и од мене еден!



Е богами и од мене!!!!!

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 8:56:18   
baby mama
Што не си ги завршив факултетот на време.Имам уште 5 испите и се надевам дека за брзо време ќеuser posted image








google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
 

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
19.3.2010 9:06:55   
majka 79
nema nikogas ama bas nikogas da si prostam sto ne zapisav matematika, sto ne zaminav skopje. tuku ostanav vo ovoj posuser posted image an prilep i zavrsiv ekonomski fakultet i zivci iskinav. so taa maka sto ja dadov , da ucis nesto sto ne te vlece ke zavrsev ne eden tuku 100 fakulteti matematika.

ama od glavata si patime sega nema nazad

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
7.5.2010 16:38:36   
Saturn
Темава ме бендисува ептен, но никако да се сетам што не можам да си простам user posted image . Само едно знам и сакам да ви кажам. Сите вие прекрасни личности ве молам да си простите се што до сега не сте си простиле. Тоа е сега во минатото, заборавете го. Најтешко си простуваме сами на себе, а баш на себе е најважно да можеме да си простиме. Еднашка така имав момент на „просветлување“ кога некако сконтав зошто и колку е важно покајувањето и простувањето, но првенствено сами на себе. Сите правиме грешки, тоа е факт! Простете си ги user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
7.5.2010 16:42:32   
matushka
Se si imam prosteno, ne sakam nesto da mi stoi na glava i da me maci. Sto bilo pominalo i nikogas ne se kaam zasto ne napraviv vaka ili onaka... Sovet do site: Nema nisto sto ne mozete da si go prostite!

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
7.5.2010 16:44:38   
Тања РР
Нема да си ги простам сите работи што требаше да ги направам а ги заобиколив затоа што немав храброст.
Во иднина знам дека нема да си простам ако никогаш не пробам да се занимавам со научно-истражувачка дејност.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.5.2010 11:25:38   
Палешка РР
2007 годинаuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.5.2010 11:31:16   
Viktori
Нема да си простам што направив се што ми падна на памет и не зажалив до ден денешен user posted image
Не можам да си простам што две години ми отидоа во неповрат и темнини, депресии, наместо да се радувам на животот.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.5.2010 13:21:30   
Maca25
Нема да си простам што од неодговорност не си ги завршив обврските околу факултеот на време и сега мора да јадам нервози и да плаќам казни, а со тие пари би можела многу работи за мојата ќерка да купам. ААА, мора да признаам се каам што не ја слушав малце повеќе мајка ми (само таа ми мисли добро)

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.5.2010 13:48:23   
MamaOhrid
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Нема да си простам што од неодговорност не си ги завршив обврските околу факултеот на време и сега мора да јадам нервози и да плаќам казни, а со тие пари би можела многу работи за мојата ќерка да купам. ААА, мора да признаам се каам што не ја слушав малце повеќе мајка ми (само таа ми мисли добро)


Исто. Не ја слушав мајка ми и сега патам.  user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.5.2010 14:20:27   
Bogdancanka
неможам да си ги простам грешките што често си ги повторувам , повторувам,повторувам.....а да и тоа за мајка ми требаше малку повеќе да ја слушамuser posted image али ајде де младост лудост....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.5.2010 15:03:33   
majka 79
ahhhhhhhhhhh, so tie majki sto ne gi slusame navreme......
site istata greska ja imame napraveno.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?