|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:35:32   
Bogdancanka
Еве барав ваква тема не најдов али ако ја има се извинувам.Еве јас лица памтам и било кај да ги видам ќе ги познам али за имиња е тоа никако не ми иде има да се мислам понекогаш и по цел ден и неможе да ми текне името за жива главаuser posted image user posted image user posted image

Вие како стоите на тоа поле што повеќе памтите?Лица или имиња?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:38:04   
arh_diz
Ista sum i jas kako tebe Bogdancanka poveke pametam lica . nekoj ednas ako go vidam tesko go zaboravam

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:39:13   
Enika
Лица дефинитивно..во стање сум да зборам со некој 15 мин а цело време да мислам на името негово...или да незна од каде го знма чоекотuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:39:22   
Adrijana
Lica pamtam, ama iminjata nikako, duri koga se zapoznavam so novi luge, na gi ni slusnam koga si go kazuvaat imeto:)

_____________________________



(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:39:29   
mami
повеќе лица отколку имиња...катастрофа сум по тоа прашање..треба некој да го видам барем 2-3 пати за да го запамтам

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:40:29   
caci20
Lica pamtam, a iminja ne znam zosto ama samo na onie koi mi ostavaat nekakov vpecatok

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:40:46   
STRUMFETA
Ne stojam kojznae kolku dobro, amase drzamuser posted image user posted image user posted image
Pametam faci, ama nema vednas da se setam od kade.Za toj del e zadolzen mm.Ima ogromna memorija za takvi raboti,pa se nadopolnuvame.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:42:59   
JUKI
I jas ne sum bas po pamtenje na iminja alice ako go vidam nekolku pati ke go zapomnam.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:50:57   
vezilka RR
јас фаци не памтам воопшто, имиња памтам..значи може да ми се случи да знам дека знам на пример некоја Анета, и знам точно од кај ја знам и се по ред, ама ликот не и го знам и ако ја сретнам дур не ми каже, јас сум Анета, можам да ја одминам не знаејќи дека ја знам..user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 15:57:26   
zami
au, katastrofa sum po prasanjevo, faci pamtam, ama mi treba eden do tri dena za da mi tekne od kade, a iminja samo posle tretoto upoznavanje.

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 16:01:57   
steci
Definitivno faci imam mnogu dobra memorija ama pa zatoa ponekogas se sramam od sebesi so nekoi luge koga gi prasuvam po nekolku pati za imeto.Odnosno ne se trudam voosto da go zapomnam.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 16:09:45   
Cacko
Iminjauser posted image normalno i faci.Imam epten dobra memorija i mm stalno se vadi so mene,abe koj bese ovoj,abe kako se vikase onaa,abe kako bea decata na onoj itnuser posted image

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 16:41:53   
Mamicka3
Лица дефинитивно..во стање сум да зборам со некој 15 мин а цело време да мислам на името негово...или да незна од каде го знам чоекот

потпис


_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
11.12.2009 20:55:34   
ananikol
Mi se ima sluceno da se iznazboram so nekogo 15-tina minuti i da ne  mi tekni od kaj ja znam licnosta, ama zatoa tuka e mm  ke kazi nesto za da me podseti i potoa vleguvam vo filmot user posted image

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
12.12.2009 10:08:09   
mina_m
imam mozok ko slonuser posted image ,pamtam se ,i faci i iminja

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
12.12.2009 11:08:18   
ripce
И лица и имиња, обично имињата ги поврзувам со ликот, ликот ме асоцира на името, па кога ќе се сетам на ликот ми текнува и името... а богами и бројки... се' памтам и тоа што треба и тоа што не треба, мм ми постојано ми вели дека се оптеретувам и со непотребни нешта.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
12.12.2009 11:13:47   
profesorica
дефинитивно лица, имињата некако ми бегаат од меморија.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
12.12.2009 11:16:59   
mis.
Еднаш да го видам некој беднаш се меморира во мојата глава но за името нема шанси да го запамтам.Многупати ми се има случено да сретнам некој на улица и леле од кај ми е сега познат.После долго размислување ќе се сетам но на името никогаш.user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
12.12.2009 11:32:16   
bibi
и јас све живо памтам, имиња,лица, што да во кажувам. Нема пациент што не го знам по име и кога ми бил или што ми се случило со него, па на работа колегиве ме зафркаваат, да не го отвораме компјутеров, прво Биби да ни каже. На другиве двајца доктори некогаш се случува јас да им кажувам кои им се пациентите и за што се тука. Живи глупости, и како што вика рипче и мене маж ми ми вели со глупости дека се преоптеретувам, ама некогаш се вади на мојата меморија, нечиј роденден, именден , годишнина и ај речи дека ние жебите не сме лудиuser posted image user posted image
Толку многу обврски а сепак место во мозокот за сите, абе тоа е така во кодот на xx хромозомот изгледаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
12.12.2009 13:52:32   
mother 29
и јас се памтам,дури и регистрации на колите......user posted image

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
17.12.2009 20:35:29   
Natasha5
лица да ,имиња никако.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
18.12.2009 15:50:52   
bileg
lica-faci

_____________________________

иван и јане се мојот живот

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
17.7.2010 13:34:25   
majka 79
porano pamtev lica a imanja ne.
vo posledno vreme tolku sum raseana sto poveke ni lica ne pamtam.

(Одговор на членот bileg)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
17.7.2010 13:42:00   
Martins mom
Се памтам...лица, имиња, телефонски броеви, случувања, датуми...Мозокот ми прибира секакви информации иако не сакам и не се трудам да запамтам, ама ете ми влегуваат во глава и тоа е...
На испит ќе изнапишев табели со еден куп вредности што не е задолжително да се паметат, ама ете мене не сакајќи ми влегуваа во глава, па често професорите си мислеа препишувам...ама кога ќе ме испрашаа усно-се уверувааuser posted image user posted image
Малку забегав од темата, ама ај ќе ми проститеuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
17.7.2010 14:00:26   
mama26
памтам одредени луге не сите.некои што ке ми оставаат впечаток.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?