|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 9:54:22   
Yummy Mammy
Што носите во чантата во моментов?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 10:10:51   
niki
telefon, novcanik, klucevi, penkalo, sjaj za usta i molivce, vloska, naocari za sonce, paloma maramcinja i 0.5l voda

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 10:14:19   
Martins mom
Ментол бонбони, клучеви, лабели, влажни марамчиња, пенкало и тефтерче, паричник, огледалце.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 10:14:24   
sandriana RR
паричник, чешел, клучеви и уплатница од градинка

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 10:41:57   
mama_06
паричник, клучеви (од дома, работа, кола), лабело што не го користам, стегач за коса, сливи петровки, усб стик.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 10:47:03   
caciana
Паричник, клучеви , несесер со козметика , телефон , цигари user posted image

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 11:03:09   
Carrie RR
user posted image темава user posted image . Мислам дека се можам да си најдам во чантата. Носам телефони, влажни марамчиња, клучеви, паричник, тефтерче, печати и многу многу хартии од кои пола не ми требаат. И кога ќе зазвони телефонот е многу интересно user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 12:49:48   
mnm1986
paricnik, nekolku penkala, vlazni maramici, klucevi ,labelo,tecen karmin i kamena pudra.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 13:46:40   
mama_06

ИЗВОРНА ПОРАКА: Carrie RR

user posted image темава user posted image . Мислам дека се можам да си најдам во чантата. Носам телефони, влажни марамчиња, клучеви, паричник, тефтерче, печати и многу многу хартии од кои пола не ми требаат. И кога ќе зазвони телефонот е многу интересно user posted image


Па правилото за барање на мобилен е јасно: ѕвониш 2 пати, првиот пат за да се најде телефонот низ ташна, вториот пат да ти крене слушалка.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 14:14:34   
mila34
neseser polno so sminki...cetka za kosa, antiperspirant,cigari, klucevi,telefon.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 15:09:35   
Snowhite RR
Несесер со шминки, новчаник, друго кесе за мобилните, парфем, крем за раце, клуч

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mila34)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 15:13:59   
AnnaMolly RR
Рексона, полнач за мобилен, пенкало, мастики, паричник. Нема шминки :) Скар сум им.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 16:02:52   
temjanuska75
Новачаник, мобилен, надворешен хард диск, секојдневни влошки, очила за сонце, крема за раце, несесер со шминки, клучеви, цигари, запалка, палома.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 16:08:09   
cucamaca
новчаник, телефон, клучеви,гел за дезинфекција.

_____________________________

*** cucamaca ***

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 16:16:33   
Annet
mene poslednive 2 god skoro,canta mi e bebeskata torba ahahahhahahaha

(Одговор на членот cucamaca)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 16:56:56   
vezilka RR
Еден несесер со дотерувачи (пудра, стик, лабело, чупалица, ноктарица, турпија, крема за раце, стегач-два), најмалку два тефтери, најмалку три пенкала, ливчиња што потребни, што непотребни, најмалку пет, здравствена книшка моја и на дете, влажни марамаци, секојдневни влошки, апчиња за притисок, клучеви пет, телефон, новчаник и уште некоја ситнурија. user posted image user posted image user posted image Замислете си колкава ми е ташната. Како спорт Били сум, што ќе посакате, се си имам. Мото ми е, се свое со себе си носам.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 17:15:16   
moni teo
bonboni cesel dezdorans smoki sise cucla paltence na maliot novcanik i dukumenti (izvod,drzavjanstvo ....)

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што носите во чантата во моментов?
13.6.2013 21:59:43   
nadica
несесер (пудра, римел, огледало/чешел,крем за лице,руменило, стик, лабело, чупалица, ноктарица, турпија, крема за раце, стегач-два), очила за сонце (и мои и на Н), мастики, влошки, новчаник, тефтер, пенкало, здраствена книшка, парфем, антипреспирант дезодоранс, ацетон, гел за дезинфекција на раце, влажни марамици, паломи, мал несесер за прва помош (ханзапласт, таблети ...) и тоа е тоа user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што носите во чантата во моментов?
14.6.2013 9:09:39   
Yummy Mammy
Novcanik, telefon, karmin, sjaj, turpija za nokti, cesel, konec za zabi... i eden kup gjubre!

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 14.6.2013 9:10:57 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што носите во чантата во моментов?
14.6.2013 9:16:10   
JovanaJ
Se i sesto! Novcanik, Telefoni, vlazni maramici, sredstvo za dezinfekcija na race, labelo, ogledalce, kutija za vloski, nekolku lekovi, gubrinja od listovi sobirani i zaboraveni da se frlat user posted image
Inaku nosam golemi tasni za da mi sobere se...user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што носите во чантата во моментов?
14.6.2013 14:55:22   
Felly RR
Денес дури и ми изгледаше празна и цело време се чудам што ми фали - новчаник, телефони, несесерче со шминки, палома, влажни марамчиња, клучеви, несесер со моливи/пенкала и сл училишен прибор, стари фискални сметки.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што носите во чантата во моментов?
14.6.2013 14:59:54   
niki
tasnata mi e frlena na pod sega nemam poim sto imam vnatre
standardni raboti

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што носите во чантата во моментов?
14.6.2013 15:02:04   
miana
Za mene polesno bi bilo da napisam-sto NE nosam vo tasna vo momentov user posted image
Kaj mene ima se ,samo red NE

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што носите во чантата во моментов?
23.10.2013 14:11:29   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Е па девојки зборувавме нели што помалку да се товариме и да носиме полесни ташни заради можноста за полесно забременување и секако за подобра кичма, поисправен грб и сuser posted image л. Мојата ја мерев тежи 2,5 кг (мобилен наочари за очи, наочари за сонце, несесер со шминки, новчаник побајаги наполнет со визит картички и разноразни ливчиња, марамици, несесерче со УСБ стикови, контејнер мал со улошки, клучеви и не знам што уште неuser posted image ).
user posted image
Ај сега да ве видам измерете колку ви е ташната и пишете. user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Јас обично не носам иста ташна секој ден и работите од една ги префрлам во другата ташна а во таа првата го оставам ѓубрето кое што не сум нашла каде да го фрлам па ми останало, обично некои хартивчиња и кеси.user posted image Иначе ташната ми тежи еден тон и само јас можам да си се снајдам во неа(мобилен, новчаник,клучеви, антибактериски влажни, антибактериски гел, по некоја цуцла или шише од децава, пенкала, тефтерчиња, лекови некои за глава, чешле мало,огледалце, наочари за сонце user posted image итн.... не ми текнува уште што ме мрзи да ја зимам и да ја чепкам.Кога ќе ја измерам ќе ви кажам колку тежи.user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Уф, па многу тежи. Не сум ја мерела, ама тежи сигурно бааги. Абе носам триста глупости, некои од нив ми требаат, некои не. Освен класичните работи за во ташна, обавезно имам шише со вода и една книга, плус некој тефтер од работа..само тоа тежи кило. Сега кога останав бремена, реков ај да не влечкам многу тешко ќе ја испразнам, ама не можам, кога почнав да вадам едно купче што ми треба, едно што ќе лета надвор, во ова второво имаше само две-три хартивчиња кои и онака не тежеа многу. Единствено решение е да си купам мала ташна во која и да сакам нема да можам да напикам се. user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

тежи,тежи се и сешто има по неа,еве сега си најдов една јаболка во неа,пробав да ја изедам,ама целата примила мирис на парфеми и козметика(којзнае од кога ми е во ташна) ,па ништо работа,ја фрлив


ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Леле жениии сите исти, само влечкаме се и сешто. Џабе не рекле, во женска ташна има се, освен еден збор со три букви: РЕД. user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што носите во чантата во моментов?
23.10.2013 15:50:16   
AnnaMolly RR
Моментално имам новчаник, полнач за мобилен, дезодоранс, улошки, чадор, клучеви, слушалки за мобилен, некоја брошура, количка од син ми и верувале или не, чорапчиња! Бог знае како дошле таму, гарант детево ми ги пикнало :)))))

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?