|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:29:24   
mother 29
каква и болка да биде ќе ја издржам и солза не пуштам
ама збор....може да ме расплаче user posted image

ајде плачки,да се читамммммме!!!!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:33:17   
pacuvce
Od koga stanav majka,bolesta na decata mi se inicijalna kapisla za placenje.A se razbolat,a placam user posted image user posted image user posted image MM vika :pak li sega ke ja peeme starata pesna"...Ama sto da se pravi,majka si e majka...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:36:58   
Bogdancanka
Јас искрено не сум многу издржлива за разлика од Mother29 зависи од болката али ако ме заболи плачам неможам да издржам а зборови е и тоа може да ме расплаче зборовите понекогаш болат многу повеќе и од болката.Болката ќе боли ќе помине али збор тешко само се зависи што е.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:38:00   
vezilka RR
јас мислам дека сум плачка број еден..мене се може да ме расплаче..физичка болка, збор, филм, книга. лутина..ама баш се..user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:40:30   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

јас мислам дека сум плачка број еден..мене се може да ме расплаче..физичка болка, збор, филм, книга. лутина..ама баш се..user posted image


потпис, подобро да не го продолжувам списокот, одговорот е јасенuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:41:04   
arh_diz
jas bolkata isto mozam da ja izdrzam bez placenje
a na zbor mozam da zaplacam ama ne na sekoj zbor nekogas i na premnogu tezok zbor mozam da ne zaplacam
ne sum golema placka

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:44:03   
tereza
леле Везилка исто како јас да се слушамuser posted image Болка физичка можам да трпам колку толку ама ако некој ми каже нешто навредливо не знам да вратам и си плачам, а во последно време станав многу поголема плачка одколку што бев како помлада сега и самата си се чудам како може вака да се изменамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:45:05   
Bogdancanka
Еве една ситуаци кога неможев да издржам го носевме со сестра ми внукот на доктор и со едно цревце требаше да го чистат мислам преку нос неможам да ви кажам што како точно беше зашто неможев да приметам од плачење као демек јас по храбра да го држам леле детето плаче и јас со него неможев да го додржам и сега кога ќе ми се врати сликата само неговиот плач кога ќе ми текне веднаш очите ми се полни солзиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ај тоа што беше беше па и ја искарав докторката што му прави абе циркус сум и веќе никогаш повеќе сестра ми не ве викала со неа да идеме на доктор неможела со двајца плачковци да излезе на крајuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:46:03   
Bogdancanka
ако ви треба друштво за плачење тука сумuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:48:49   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka јас мислам дека сум плачка број еден..мене се може да ме расплаче..физичка болка, збор, филм, книга. лутина..ама баш се.. потпис, подобро да не го продолжувам списокот, одговорот е јасен




потпис

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 13:55:23   
ananikol
Jas sum vi zenski prva violina !!!! user posted image user posted image

Se moze da me rasplace,nekoj emotiven tekst ili scena ili pogrug zbor...Se vozdrzuvam nadvor ama doma ne i nekogas mi e polesno koga ke se isplacam !!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 15:46:42   
natasha
koga sin mi bi kazuval pesnicka vo gradinka,koga nekoj pravi svadba,osobeno izleguvanjeto na nevestata,togas se ubivam od placenje.....ma moze se da me rasplace,kakva placka sum stanala vo posledno vreme,dali e do godinite ili pak??

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што може да ве расплаче?
27.11.2009 19:52:30   
mami
порано не бев  голема плачка, сега си плачам  на се- на првата нова година со Лука, на првиот ден дома со него, кога прв пат му се јавив на брат ми да му кажам дека имам синче...
кога ке ги видам циганчињана на лица, ептен ми се плаче..а си плачам на книги најмногу, еве сега последно си ја репрочитав „Царицата на Давид„ си се изнаплакав...
а доволно ми е да помислам на дедо ми или брат ми и одма солзи на очиuser posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што може да ве расплаче?
28.11.2009 19:34:37   
caci20
Плачам по моите родители кои живеат во Словачка. Ми недостигаат. Плачам по баба ми. Почина пред еден месец.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што може да ве расплаче?
28.11.2009 19:46:46   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

јас мислам дека сум плачка број еден..мене се може да ме расплаче..физичка болка, збор, филм, книга. лутина..ама баш се..user posted image


potpishuvam i jas..kako iam rikano na filmovi i knigi...eheeeeee...losi situacii...luge sto prosat, iznemoshteni stari luge...se toa a i mn dr rab me teraat na placenje...sakam da iam magicno stapce i se da popravam vo svetov

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што може да ве расплаче?
28.11.2009 19:56:07   
lidijas
Mnogu golema placka sum placam na knigi, filmovi, placam od sreka, placam od zal, od maka, od nervoza, od umor...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што може да ве расплаче?
1.12.2009 14:14:54   
Iva
Јас не сум кој знае каква плачка. Обично собирам во себе што мислам дека е многу полошо отколку да се расплачеш да ти се ослесни. Инаку кога сум нервозна тогаш можам да плачам. Од болка не плачам, од жал не плачам, само од нервоза.

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што може да ве расплаче?
1.12.2009 14:17:33   
arh_diz
Iva ista sum i jas

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што може да ве расплаче?
1.12.2009 14:28:20   
zami
Jas ne sum placka, a placam od nervoza (nasobrana ljutina), film, nevesti.

E ova za nevestive, koga sestra mi pravese svadba (postara od mene), i ke doagaat svatovite, a mojve i se vrtat na nina mi i i vikaat nemoj da si placela, a ja ki ki ki placenje na svadba, lele luge koga dojdoa, pa koga ja viknaa ,,Ceresna se od koren kornese,, nemozev da si gi dodrzam solzite, eve i sega pisuvam a solzi na oci mi idat.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што може да ве расплаче?
7.12.2009 0:38:18   
alex_mo
   Син ми е многу сентиментален и пред некој ден разговараме за неговото детство.Му викам сега имаш 11,5 год и дома сум и кога не ти требам,а кога беше помал ние на работа турбо ,а тој понекогаш седеше сам дома или со клуч на врат пред зграда(летно време).Тогаш тој ми вика,мамо кога ќе ми текне на тоа време ми идат солзи на очите....одвај дочекав да си легне да можам да се изнарикам....
  Плачам  на се ,ама зборовите (само од луѓе што ми значат) највеќе ме повредуваат и долго ми навратуваат во глава... 

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што може да ве расплаче?
7.12.2009 10:08:48   
mother 29
детска несрека,кога  гледам  на тв, деца со церебрална парализа не можам да догледам,кога  ги гледам гладните деца од Африка ,со муви како ги лазат и коските и се бројат... е тоа ме допира до срж..е дури и сега кога пишувам ми се стега желудникотuser posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што може да ве расплаче?
7.12.2009 10:14:12   
jane_ve
Ретко плачам, но кога плачам........ солзиве ми крокодилски user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што може да ве расплаче?
7.12.2009 10:14:43   
jane_ve
се*

(Одговор на членот jane_ve)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што може да ве расплаче?
7.12.2009 11:16:01   
Палешка РР
Некогаш и од смеење плачам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот jane_ve)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што може да ве расплаче?
25.9.2010 23:27:26   
lukas
za se i sesto placam sega malku sum pojaka porano so mm mi ke se potskaravem i kolku i da ne sakav sami si teceja,placka sum nevidena,mnogu placam bo bo bo to cudo,iako izgledam kako nisto da ne mozi da me srusi,ama ete slabost,na prikazni na vesti da slusam nesto kade bilo za nekoj so mun se slucilo kako mu se slucilo user posted image odma placam,mm mi me brka sega koga gleda vesti aman begaj..hahah

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?