|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што мислите за големите трговски центри?
13.10.2012 11:26:53   
Cipi Ripi
Што мислите за новиот трговски центар City Mall? Дали ве радува фактот дека конечно имаме трговдки центар од светски рамки и со светски марки? Што мислите, дали е евтино или скапо во City Mall? Дали ќе си купите нешто од City Mall? Дали мислите дека народот има пари пари за City Mall?
Што мислите за Carrefour? Дали мислите дека е поевтино од другите маркети? Дали ќе пазарите во Carrefour?
Со исклучок на шеќерот, тоалетната и уште 2-3 артикли, јас мислам дека е поскапо!
Повелете, споделете мислења, ме интересира што мислите.
Факт: Во првите 4 дена City Mall го посетиле 500.000 луѓе!!!

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 16.10.2012 15:13:01 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што мислите за големите трговски центри?
13.10.2012 11:54:52   
Bethany
Светски марки со светски стандарди user posted image Кој има ќе си купи, кој нема - ќе си гледа.
Шала на страна, во Carrefour само влеговме и веднаш излеговме, бидејќи премногу гужва беше. Не сме ние за буткање до толку, па и џабе да се дели. А прошетавме низ трговскиот, повеќе ме занимаше работи за деца и цените, специфично Carter''s, ама ми се чинеше скапо за тие некои артикли што ги имаше тогаш. 3 лигавчиња за 20 долари, фала лепо, довидување, пријатно
user posted image
Ама затоа му купив на син ми зимска јакна од Sam 0-13, и беше околу 2 илјади и нешто. Барем е квалитетна, лесна и убава. За тоа не се двоумив многу. пример: во џамбо се некои никакви за 1000 и повеќе денари, тешки, мислам кога ќе му облечам ќе нема да може да оди, па затоа ми се ова супер допадна.

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 16.10.2012 15:17:22 >

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: City Mall
13.10.2012 11:55:42   
*Elena*
Mislam deka trgovskiot e daleku od gotov uste, i mnoguuu daleku od trgovski od svetski ramki...napravile presoblekuvalna za bebinja nikakva, barem edno musamce da stavele na toa daskite ili bolje da ne ja pravele, od iskustvo Sin mi ja imase cesta da im se iskaka od prvo idenje, pa morav nekade da go presoblecam, a da ne bide vo kola user posted image Najikreno ocekuvav nesto kako Cosmos vo gr ili albanskiot izmegu Tirana i Drac, ama nemame sansi. A za cenite i prodavnicite, ne gi vidov site, najmnogu vreme pominav vo Zara i na tret sprat kaj detskite prodavnici, za na kraj da kupam trenercinja za rodenden od Kimico, makedonski proizvod user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 3
   Што мислите за големите трговски центри?
13.10.2012 12:03:05   
Bethany
Да, и јас се сложувам дека е далеку од готов, не знам зошто брзале толку да го отворат? А и во Зара имаше добри работи, цените да речам приступачни, мада само бев во детскиот дел. Со дете кое само бега наоколу, гледаш само приоритетни работи user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 18.10.2012 8:19:56 >

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: City Mall
13.10.2012 12:46:29   
kikicka
Јас незнам што очекувавте вие од трговскиот дека се ке биде ефтино? Па не го отворија за тоа. Карфурот не ми нешто ваооо,
уствари ова испаднатрговскиотда се отвара демек само ради него. И најглупо е што кога ке прашаат абе ефтино е во новиот трговски? Па фала богу дека за наши стандарди не е. Зара си има нормални цени како за марка,Картерс се исто нормално и квалитетни тука каде каде се поефтино Картерс за разлика од Хр.кога купував.

Се сложувам дека е далеку од направен како што треба,мислам дека ги преценија многу работниците,пошто прво нели викаа Септември отварање па се свестија дека тооолкав објект нема никакви шанси да е готов за 2 месеца.user posted image

И што направија ништо не му е готово,ке треба уште мнг време за да се среди ама ај.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: City Mall
13.10.2012 13:01:42   
*Elena*
Evtino ke bide koga ke ima rasprodazbi i popusti...a kolku za sporedba, Zara vo Gr i vo Spanija e poevtina nego vo mk (poseteno), Okaidi vo Francija i Italija se za 50% poevtini nego vo Sk. Site raboti sto gi imam kupeno od tamu, prvo na net gi gleam cenite i modelite. Vo Carrefour ne sum vlegla uste, i nema namera dodeka ne se iscisti guzvata, poveke me interesiraa detskite prodavnici.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: City Mall
13.10.2012 13:32:41   
Luci
Јас бев 3-4 пати до сега и ок ми трговскиот, ми се свиѓа како е направен. Шопинг направив само за М. од Картерс 3-4 комплетчиња му земав и од Зара тренерки и блузичка, а за мене и мм ништо, за нас здравје на попустиuser posted image Иначе вчера јадевме во Бургер Кинг, за 2 оброка(хамбургер со медиум помфрит и к.кола) плативе 640 денари

< Поракaта ја уредил luci -- 13.10.2012 13:33:58 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: City Mall
13.10.2012 14:07:15   
Cipi Ripi
Бургер Кинг, за 2 оброка(хамбургер со медиум помфрит и к.кола) плативе 640 денари

Аууу, скапо!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: City Mall
13.10.2012 14:10:20   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Јас незнам што очекувавте вие од трговскиот дека се ке биде ефтино? Па не го отворија за тоа. Карфурот не ми нешто ваооо,
уствари ова испаднатрговскиотда се отвара демек само ради него. И најглупо е што кога ке прашаат абе ефтино е во новиот трговски? Па фала богу дека за наши стандарди не е. Зара си има нормални цени како за марка,Картерс се исто нормално и квалитетни тука каде каде се поефтино Картерс за разлика од Хр.кога купував.

Се сложувам дека е далеку од направен како што треба,мислам дека ги преценија многу работниците,пошто прво нели викаа Септември отварање па се свестија дека тооолкав објект нема никакви шанси да е готов за 2 месеца.user posted image

И што направија ништо не му е готово,ке треба уште мнг време за да се среди ама ај.

Јас лично не очекував да биде поевтино, но не очекував ни да биде поскапо!!! Малку сум разочарана што Зара е поскапа од грчката, а за Керфур го делам твоето мислење, не е ич вау!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   Што мислите за големите трговски центри?
13.10.2012 14:37:31   
kikicka
Епа извинете ние не сме ЕУ! А инаку Ставете колку пари ке потрошите на шопингот во Грција + ручекот + патни трошкови....кога ке видеш поарно оди во Сити мол плати 1000 ден плус, поефтино ке ти испАДНЕ, отколку цел ден да се малтретираш во ХЕллАС!




< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 18.10.2012 8:20:19 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: City Mall
13.10.2012 15:14:23   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Епа извинете ние не сме ЕУ! А инаку Ставете колку пари ке потрошите на шопингот во Грција + ручекот + патни трошкови....кога ке видеш поарно оди во Сити мол плати 1000 ден плус, поефтино ке ти испАДНЕ, отколку цел ден да се малтретираш во ХЕллАС!




Види срцка, јас не одам во Грција на шопинзи, ниту сум била.
Мене само ме изнервира фактот дека кај нас е поскапо, ко да зимаме 800 евра плата.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: City Mall
13.10.2012 15:29:08   
Ikana
Не сме ЕУ, и има поскапи цени поради увозот, нема договорено некоја тарифа или не сме во таа унија за слободно движење на луѓе и слободна трговија - затоа е поскапо. Башка што нашиве се без усул и маваат 40% маржа на се.
Но кога ќе видите, за до Грција, пари за бензин или карти за автобус, шлај се цел ден, кафе и ручек....и ете ти ги маржите.
На кого како му одговара.
Не сум била уште во Сити Мол, ама гарант ќе скокнам деновиве да видам како е направено.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 12
   Што мислите за големите трговски центри?
13.10.2012 15:41:40   
kikicka
Не бе срц не викам јас за тебе ...значи за сите тоа user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Епа извинете ние не сме ЕУ! А инаку Ставете колку пари ке потрошите на шопингот во Грција + ручекот + патни трошкови....кога ке видеш поарно оди во Сити мол плати 1000 ден плус, поефтино ке ти испАДНЕ, отколку цел ден да се малтретираш во ХЕллАС!




Види срцка, јас не одам во Грција на шопинзи, ниту сум била.
Мене само ме изнервира фактот дека кај нас е поскапо, ко да зимаме 800 евра плата.



< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 18.10.2012 8:20:44 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: City Mall
13.10.2012 16:06:24   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Епа извинете ние не сме ЕУ! А инаку Ставете колку пари ке потрошите на шопингот во Грција + ручекот + патни трошкови....кога ке видеш поарно оди во Сити мол плати 1000 ден плус, поефтино ке ти испАДНЕ, отколку цел ден да се малтретираш во ХЕллАС!





Ako ides specialno za shopping vo gr, moze ke ti se fati isto...ama ako si na pominuvanje i si ispazaris nesto sitno, poisplatliva e gr...da ne zboram za standardite i platite, kazano e. Mislam deka najisplatlivo e od net da naracas nego da pazaris vo sk, uste ako zakacis nesto so poevtin ili free shipping, na konj siuser posted image ...ama taka na tie sto se shopohilici (jas licno NE) nema da im bide ispolneta dusickata, ke im fali setanje, guzvi po garderobi, prodavnici, kafinja, ruceci i sl.user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: City Mall
13.10.2012 20:15:56   
Bilence2
Samo vo dm si ispazariv nekoi raboti, vo carrefur nema ni vo slednite 2 meseci da vlezam, a buticite se skapi, ke cekam popusti. Inaku ziveam vo K4 i ne mi e keif sto tokmu tuka go otvorija, cela guzva od gradot ni ja donesoa.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: City Mall
13.10.2012 20:45:45   
lilicka
Јас да ви кажам нешто и не сум воодушевена од трговскиов,пред некој ден го посетивме влегов во Зара ми се допаѓаа многу работи за Л си изнакупив не ми беа скапи сакав и во други бутици да влезам ептен беше гужва!Е да и во Карфур влеговме бешее катангаа....туку народов се граба за зелени банани и тоалетна.......мизеријаа боже!!
И карфур колку што видов не е нешто посебно!
Туку не видов дали има H&M за деца?????Знае некој????

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: City Mall
13.10.2012 21:27:44   
kikicka
НЕмаЛиличка Х&М ,мислам дека ке отварат ама кога незнам,на нивната официјална страна до 2012 пишува каде и кога ке се отвараат продавници ама во МК сигурно нема да отворат Х&М можеби во 2013 ке биде.user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: City Mall
13.10.2012 21:51:24   
Џесика
Ништо не е поевтино! Во Карфур-глупости пун к*р, како што кажа Ципирипи, освен тоалетната, шеќерот, бананите И сушарата, да не ја заборавиме user posted image све друго е опасно перење на мозок, као, све е ефтино, а уствари е иста цена, нешто улошки ова-она со гратис плус, се лаже народ, за иста цена пуни колички... башка, еден осет ко у А вганистан да бев... не ме привлече воопшто... за бутиците немам коментар, и немам ич доверба во нивната роба, од проста причина што две блузички од по 680 денари во ЊуЈоркер, ги купив во маалски бутик за по 250 денари... Турска роба, сибале мајката... Ја би само за шетање како и досега user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: City Mall
13.10.2012 22:14:34   
mosa
I jas go posetiv noviot ni trgovski centar.Mojte se vo K4,pa bev na gosti i aj i da go vidime.Bese totalna guzva.Vriese narod.Vo Carfor na vlegov oti imase premnogu guzva.Bas na 8 koga pocnala nekpja akcija na site proizvodi koja trae do 22.Pa lugevo ke se isp[otepaa za da kupat.kasite bea prepolni.Vlegov vo Yusk.Me interesiraa trpezariite,a imase i drugi interesni raboti.Gledav i po detskite prodavnici ama mi se cini skapicko zosto vlegov vo edna za detski igracki i V se zagleda vo onie golemi Dzipovi,koli na akomulator,a cenata bese 9.000,a mm vika gledal na dr mesto za 6.000.Isto gledav i nekoi slikovnici i pisi brisi tablicki bea 450 denari.Gledav i jakna za V neznam samo koja prodavnica bese i cenata i bese 4.000 pa si izlegov.A vlegov i vo kegi shooz za kondurcinja ,pa cenite ne bea mnogu skapi okolu 2.000.Sto ne e mnogu.Na V mu kupiv topeno cokolado so banana(mama e na dieta) i go plativ 120 den.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: City Mall
13.10.2012 22:47:33   
Melanija RR
П.С. Напишав пост и времето истече user posted image 5-6 мин user posted image
Толку се занесов што сега пак од почетокuser posted image

Јас сум најголем критичарна Молов user posted image
Дека е светски ама ич,не дека сум шетала низ странство ама естетски нема баш ништо.Освен што врши работа во зима user posted image Најголем на балканот.И што со тоа?Шопинг место за цела околина,па и не изгледа така, тоа за кога ќе има повеќе туристи,ама штом е поскапо ќе си купат во нивните земји.Дека се вработиле 2илјади луѓе шипинки user posted image

Технички ич не е готов,паѓа нет, непоминуват катици,пред некој ден се поплави, нема инфо табли што и каде е ......
Детските продавници ги ставиле на кров чиста глупост, место меѓу продавници малку, конечно ставиле 2 банкомата.Дуќам до дуќан конкуренција уште една глупост,сега ќе си ѕиркаат дали да поскапат или поефтинат.
Керфур ќе го посетам некогаш чисто информативно.
Нема простран простор за внатрешни забави од типот за Нова година,Божиќ...само пред мол.
Локација погрешна за повеќето а демек за странците супер.Да да гужва невидена од прва партизанска па натаму.
И противник сум на трговски од типот на Молот и Рамстор 7 дена во неделата и сите ама баш сите 365 дена во годината user posted image

Е сега дека има брендови има.Ама за мој џеб само на попуст.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: City Mall
13.10.2012 23:23:26   
Kockicka
Da pojasnam nemam go poseteno znaci ne sum od Skopje i sigurno nema da se krenam poblisku mi e Grcija, no od ova sto ve citam svativ deka na Makedonceto sto i da mu napravat nema da e zadovolen go imame i sega ne ni se dopaga koga go nemavme site kukavme zosto nema.Znaci cesto odam Grcja i veruvae ili ne nema sansi da ne srtenam nekoj Sk vo Cosmos ( i toa znac bas vo tie dukani koi veke gi ima vo City Mall i istoto vazi i za Carrefour a pak za Lidl da ne zboram znaci ako vi otvorat site ke plukate a site ste kisnele ili faktot e otidovme vo Grcka i kupivme

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: City Mall
13.10.2012 23:36:46   
Cipi Ripi
Резиме до сега е дека скоро сите се согласивме дека е поскапо во молов, а и не е толку светски туку си е баш Сити.
За детските продавници што се на 3, и мене ми смета.

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: City Mall
13.10.2012 23:37:45   
Џесика
Нема везе, се израдував за JYSK, се израдував дека ќе има куглана, се израдував дека ми е на 7 минути од дома, исто и дека ќе има и кино, (изгледа за базен дека ќе има претерале) општо, дека му давам приоритет во однос на пазарење- не му давам, шопингохоличарка не сум, Не патам по Бершка и Манго, би купила ако ми одговара на џебот, не паднав искрено у несвест што „лилеее, ќе има брендови познати кај нас“, и досега сме имале, па шо??? Индивидуално секој си гледа, далеку од тоа дека јас лично на све наоѓам маана.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: City Mall
13.10.2012 23:45:52   
Cipi Ripi
И јас се израдував на Јуск, а маж ми на киното што ќе било "вауу не знам какво"user posted image
Далеку од тоа дека наоѓаме мани на се. За шетање да, за шопинг не. Можеби нешто по потреба и на попуст. Не знам зошто од кога имам дете не ми се даваат ни 10 денари за нешто непотребно, а порано не бев таква. Скапо ми е се, ма скапо е СЕ! Не е до мене..

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: City Mall
14.10.2012 0:24:55   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

И јас се израдував на Јуск, а маж ми на киното што ќе било "вауу не знам какво"user posted image
Далеку од тоа дека наоѓаме мани на се. За шетање да, за шопинг не. Можеби нешто по потреба и на попуст. Не знам зошто од кога имам дете не ми се даваат ни 10 денари за нешто непотребно, а порано не бев таква. Скапо ми е се, ма скапо е СЕ! Не е до мене..

Лајк! Ципирипи за претседател!!! user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинки
miana

Како сте задоволни од детските градинки во целост?

Добри се (38%)

Катастрофа се (12%)

Солидни се (38%)

Одлични се (12%)

Немам коментар (0%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!