|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што би ви рекол мажот ако немате ручек
15.3.2013 15:55:05   
Bilence2
Дали имате добра причина за вакво нешто?

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
15.3.2013 15:57:17   
Velena
Би ми рекол:миличка ај ја ке пржам јајца...или ај да си нарачаме нешто пица..сендвичи.user posted image

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
16.3.2013 3:40:15   
bucko mal
ke se izraduva bidejki ke si jade neso gotovo od negovata hrana,no ako e sekoj den e togas ke imame golem problem

(Одговор на членот Velena)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 10:01:11   
niki
nisto, sto treba da mi rece
nie se dogovarame sekoj den, odnapred znae dali ke gotvam, dali imam zgotveno za dva dena, dali ke odmrznam nesto sto sum socuvala za itni situacii ili ako nema da stignam da kupi gotovo za site nas
gladni ne sme ostanale do sega, nitu bilo koga ke ostaneme
ako nisto drugo edna grcka salata ke naseckam i ubavo ke si se nakrkame

sega vidov deka vo prviot post se bara pricina za nemanje rucek, mene dovolna picina mi e da me mrzi, no sepak ne me mrzi sekoj den, nekogas nemam vreme, drug pat ne sum doma, nekogas rabotam drugi raboti, nekojpat ke mu se nalutam, nekogas nesto nepredvideno ke se sluci, dovolno e ako planot se rasipal da mu se javam na rabota i da mu kazam da na pat za doma donese nesto da jademe

< Поракaта ја уредил niki -- 17.3.2013 10:07:06 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 10:08:17   
Mihaela 2010
Dur sme na rabota se slusame neli pri kraj na rab vreme sto ke se jade i dali nesto uz pat da se kupi, ne mu smeta i ako so pasteta pomineme. Sepak se trudam bar 3 pati vo rabotna nedela da imam asalen rucek. Za deteto sekogas ima

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 10:20:40   
Maca25
Ништо нема да рече. Па и нема право да рече искрено! Не сум јас на норма или пак куварка па да мора секој ден да има ручек, јас готвам од задоволство. Ако нема ручек, никому ништо, ќе јаде што ќе најде во фрижидер.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 10:42:22   
Felly RR
Па што може да ми рече, сигурно нема гладни да останеме, ако нема нешто зготвено - пак ќе се снајдеме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 11:01:36   
Палешка РР
Ништо, што да ми рече...никогаш не се буни многу околу тоа, ќе јаде тоа што има во фрижидер и готово.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 11:10:55   
masa
Nisto ili I da rece isto mu se fakauser posted image nekogas samoinicijativno ke poraca nesto ili ke zapri sam ili mi dava idea sto nabrzina da kasneme,pa posle mu pravam beverage user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 13:16:10   
meU87
"Sonce sto ke jademe? Sakasnesto nabrzinka da spremam ili nekoja mandja?"
Sekogas se ovie zborovi zosto toj e zadolzen za gotvenjeto ili eventualno svekrva mi da zamesi nesto. Za od ovaa strana mi e pre pogodeno user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 15:41:10   
Bububebe
Ништо нема да речи,затоа што дома си доаѓа ручан.Јаде на работа.
Во сабота сме кај моите,недела кај свеки за ручек.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 16:19:29   
vezilka RR
Nemam nekoja posebna pricina ili me mrzelo, ili ne sum imala vreme. Kako ida e ako nema rucek odmrznuvame nesto. Inace ne diskutirame po toa prasanje pa za da ima moznost nesto da kaze.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 17:39:41   
AnnaMolly RR
Е, за ова ич немам гајле. Ако нема ручек, ќе ми рече „Ќе пржам јајца, сакаш?“ Ама ич не се потресува ако нема јадење, тој ужива во кујна, па честопати се случува да ме избрка од кујна за на раат да си готви.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 20:25:29   
Bethany
Ништо, гладни нема да останеме, ќе јадеме што има, или ќе купиме нешто или ќе излеземе некаде. Зависи.
Причина: ме мрзеше, бев зафатена, се справував со други работи, немав време итн.инт. Не е ни битна причината, битно ние се снајдеме.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 21:46:36   
Lacrymosa
- Добро жено, ти ќутек ќе јадеш, ама јас што ќе јадам?
се зезам..
ќе си го отвори фрижидерот и ќе се снајде

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
17.3.2013 22:26:58   
Bilence2
E bravo be zeniuser posted image . Ovoj moj maz e mnogu razgalen. Mora da se j!de neasto zgotveno, pa zatoa imam dva tri dzokeri, koga ke ne mozam da zgaotvam nar!cuvame pecena riba ili peceno pile, pa brzinski garnir od varen oriz. NE deka nesto ke se naluti ili slicno, ama covekot si saka.rucek domasen i sekogas vo planovite e koga i sto ke se ruca, a.posle se drugo. Znaci primer sme se zadrzale niz graad ili slicno, nema kupuvanje giro ili sendvic ili nesto taka, vo restoran mn retko odme, taka sto jas moram sekojdnevno odnapred da imam isplanirano se za da.ne se propusti rucekot doma. Znaci i da ima pricina, dzokerot stapuva na sila, ama jadenje mora da se ima. I plus, nema kaj nas ...od vcera ima mevce, od zavcera m!ndaicka da iskombinirame. Jok, se taze da.e trebauser posted image

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
18.3.2013 21:11:48   
niki
a ako mu odmrznes nesto sto si go gotvela pred dve nedeli ke ti go poznae?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
18.3.2013 21:20:32   
Ikana
Не знам да готвам комплицирани јадења...паааа кога ќе размислам само каши за бебето правам, со друго не се замарам, не ми се ни учи нешто посебно да готвамuser posted image
Тоа супер му одговара на мм, бидејќи тој е одговорен во кујната.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
18.3.2013 21:27:17   
mosa
E bravo be zeni . Ovoj moj maz e mnogu razgalen. Mora da se j!de neasto zgotveno, pa zatoa imam dva tri dzokeri, koga ke ne mozam da zgaotvam nar!cuvame pecena riba ili peceno pile, pa brzinski garnir od varen oriz. NE deka nesto ke se naluti ili slicno, ama covekot si saka.rucek domasen i sekogas vo planovite e koga i sto ke se ruca, a.posle se drugo. Znaci primer sme se zadrzale niz graad ili slicno, nema kupuvanje giro ili sendvic ili nesto taka, vo restoran mn retko odme, taka sto jas moram sekojdnevno odnapred da imam isplanirano se za da.ne se propusti rucekot doma. Znaci i da ima pricina, dzokerot stapuva na sila, ama jadenje mora da se ima. I plus, nema kaj nas ...od vcera ima mevce, od zavcera m!ndaicka da iskombinirame. Jok, se taze da.e treba



haha draga Bilence2 traman pomisliv deka jas sum edninsvena. I ovoj mojov e vaka razgalen kako tvojot.Znaci se slucuva i da nema ruceki da jademe przeni jajca ili nekoja brza hrana i sekako deka nema da mi rece nisto samo toa da ne e precesto,znaci da ne bide sekoj den.Ako sum bila izlezena ili zaedno sme bile nekade togas e opravdano,pa se slcuva da si kupime nesto za da ne gotvam ili kaj sveki da se jade potocno mm i sin mi da jadat kaj sveki,jas sekogas moam da pominam so bilolo sto.No pocesto treba da imam zgotveno nesto i dopolnitelno e toa sto mm ne saka da jade jadenje od vcera.na primer od prethodno zgotveno ili ako ostanalo nesto ,pa da se dojde ili nesto zamrznato pa da se odmrznuva.Pa zatoa gotvam vo pomali kolicini znaci kolk da se ima za denesniot den,a utre gotvam povtorno.I sekako vo jadenjeto mora da ima mevce.Inak rucekot bez mevce ne bil rucek.No olesnitelna okolnost mi e sto od pred 1 godina rabotata na mm mu e so sluzbeni patuvanaj,pa barem 2-3 nedeli sme sami so sin mi pa gotvam mnogu pomalku.Ali u sekoj slucaj koga e tuka mi e zal da go ostavam bez jadenje bidejki na pat koga ide nema bas nekoj poseben izbor,pa koga e tuka sekogas gotvam.user posted image user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
18.3.2013 21:34:32   
mosa
.No olesnitelna okolnost mi e sto od pred 1 godina rabotata na mm mu e so sluzbeni patuvanaj,pa barem 2-3 nedeli sme sami so sin mi pa gotvam mnogu pomalku.Ali u sekoj slucaj koga e tuka mi e zal da go ostavam bez jadenje bidejki na pat koga ide nema bas nekoj poseben izbor,pa koga e tuka sekogas gotvam.


Sum propustila da pisam deka se 2-3 nedeli vo mesecot.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
18.3.2013 22:09:59   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

E bravo be zeniuser posted image . Ovoj moj maz e mnogu razgalen. Mora da se j!de neasto zgotveno, pa zatoa imam dva tri dzokeri, koga ke ne mozam da zgaotvam nar!cuvame pecena riba ili peceno pile, pa brzinski garnir od varen oriz. NE deka nesto ke se naluti ili slicno, ama covekot si saka.rucek domasen i sekogas vo planovite e koga i sto ke se ruca, a.posle se drugo. Znaci primer sme se zadrzale niz graad ili slicno, nema kupuvanje giro ili sendvic ili nesto taka, vo restoran mn retko odme, taka sto jas moram sekojdnevno odnapred da imam isplanirano se za da.ne se propusti rucekot doma. Znaci i da ima pricina, dzokerot stapuva na sila, ama jadenje mora da se ima. I plus, nema kaj nas ...od vcera ima mevce, od zavcera m!ndaicka da iskombinirame. Jok, se taze da.e trebauser posted image

И јас го имам истиот проблем, ама кај мене е сигурно ненадминлив... Мора да е зготвено и мора да е топло, т.е испланирано на време... изборот на јадења кои ги конзумира мм е многу мал и ограничен, па ретко се поминува без месо, пиперка е мисловна именка во неговото мени, исто и домат, салати и ми беше несватливо, ама јас од почетокот настапив без многу притресување, и јадна моја свекрва пошто си имала мака 30 години, а гледа дека снаата многу не љуља нечии хирови, си виде-не виде, си продолжи шема... Некогаш ако е многу нервозен или гладен знае да изреагира, ама за такви моменти и хот-дог јаде...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
18.3.2013 23:13:57   
niki
nasle pa zasle nisto drugo
mm e prebirliv za jadenje isto taka, ne jade se, no sreka pa svekrva mi ne e blizu za da go tintra, a i se nema pari tolku da se rasfrlame so jadenje nadvor od doma, da gotvi neli ne saka, pa sakal nejkel i vcerasniot rucek si go jade i odmrznato
jas gotvam naizmenicno ako mi ostanala 1 porcija od jadenje sto go jade naredniot den pravam nesto svezo sto ne jade i izborot mu e toj ili vcerasnoto ili taze sto nikogas ne jadel
inaku velite sakale toplo, i vcerasnoto i odmrznatoto si go podgrevame i toplo si go jademe, ne jademe za rucek ladno

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
18.3.2013 23:20:21   
miana
Nisto nema da rece..AKo den dva nema rucek...Ako preteram - ke se pobuni ama nema da bide strasno,samo ke ukaze user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
18.3.2013 23:32:01   
deluxe
obicno ne veli nistouser posted image si zema nesto nabrzinka da apne i tolku ,znae deka ima golema pricina ako go ostavam bez rucek,sto e retkost za mene user posted image user posted image ne sum opsednata so gotvenje ama rucekot e poseben semeen ritual kade se sobira semjstvotouser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што би ви рекол мажот ако немате ручек
19.3.2013 0:25:03   
Bilence2
Zgotveno ne zamrznuvam, nekako ne mi e ubavo posle ni na mene. Problemot e sto ne se pominuva so sprzeno jajce so piperki ili nesto takvo brzinsko. Pa i majka mi toa gotvese koga ke zaglavi na rab, na pazar ili po prodavnici, pa tatko mi ne se lutel tuku zema lebot i maka. Iskreno mene takvi jadenja mi se povkusni od mandzi so meso, ama toj si saka supa(obwvezno) i drugoto.nesto peceno so meso. Sega sum doma pa ne mi.e tolku problem da gotvam, ama koga ke se vratqm nq rab... Uh mi se temni


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

a ako mu odmrznes nesto sto si go gotvela pred dve nedeli ke ti go poznae?



_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?