|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Чамче-муабет
16.7.2010 12:51:50   
Bitolcanka
user posted image


Сега тука можеме да ги продолжиме нашите муабети, да зборуваме колку ни душа сака user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:06:54   
leci
da da bi bilo mosne interesno da se ima i vakvo katce kade ke mozime da si kazeme sve. samo nekoj treba da zapocne so muabet

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:21:14   
Bitolcanka
Ако имате предлог за друго (подобро, поинтересно, попримамливо) име за темата - муабет, слободно кажете, ќе го промениме веднаш user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот leci)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:29:44   
Џесика
Ова „чамче“ битолски израз???  ми се допаѓа...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:38:22   
niki
user posted image

Супер назив, замислете дека сте на слично бротче разврзете весели муабетиuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:42:00   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Jasmina27

Ова „чамче“ битолски израз???  ми се допаѓа...


Да, Јасмина - битолски е колку што знам user posted image Барем јас го користам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:45:29   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

user posted image

Супер назив, замислете дека сте на слично бротче разврзете весели муабетиuser posted image




Леле Ники, одлична споредба и асоцијација user posted image user posted image user posted image Ако не сте вие да ме расположите малку не знам каде да се обраќам. Ве читам за темите од типот - брак и страв ме фаќа. Ако free на некој начин, овој период се чувствувам толку глупаво на моменти, чудно, не можам ни сама да се разберам user posted image Како да сум во некоја моминска депресија, не знам како да ја наречам. Час сум добра, убаво се чувствувам, задоволна и среќна, час бесна, час тажна user posted image Најверојатно полудувам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:46:50   
Тања РР
E па наздравје нека ни е новата муабетчилница. Многу убави муабети да се свртат, многу оговарање, многу кафе, многу смеа и многу чамче-муабет (иако сеуште се обидувам да разберам  што е тоа user posted image ) во наредните 100 страници.
Ајде битолчанка сега стави по едно кафенце, да ја сефтосамеuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:52:49   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

E па наздравје нека ни е новата муабетчилница. Многу убави муабети да се свртат, многу оговарање, многу кафе, многу смеа и многу чамче-муабет (иако сеуште се обидувам да разберам  што е тоа user posted image ) во наредните 100 страници.
Ајде битолчанка сега стави по едно кафенце, да ја сефтосамеuser posted image




Повелете кафенце, за да ни течи муабетот поубаво. Па Тања чамче-муабет значи нешто како муабет на пазар, така нешто user posted image user posted image user posted image Ако има некој друго објаснување нека каже user posted image
Сакав утрината да ја отворам, но не бев баш во форма, по непроспиена ноќ. Не можев да заспијам, па гледав филм и си реков да не легнувам - 4:30 дојде, се раздени, ме фатил бесот и правев бисквит-торта во 5 наутро user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:53:41   
niki
Ах Битолчанке не читај такви теми ќе го остаиш дечкото, или подобро читај па напрај список каков сакаш да ти биде мажот и листа каков не сакаш и по неа да се водиш кога ќе го бираш потенцијалниот кандидат.
Има и добри мажи, не се сите лоши се зависи што сакаш и како бираш и бирај многу, зошто ако се тешиш дека ќе го смениш, хм, незнам тешко се менуваат луѓето, посебно ако не сакаат да се сменат.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 13:56:10   
vezilka RR
хи,хи чамче-муабет е исто како чашка-муабет или кафе-муабет

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 14:01:31   
Палешка РР
Ајде наздравје новата тема каде што ќе ни помине летово user posted image
Многу кафиња, озборувања, радости, љубови, свадби, нови трудници и бебенца да си дочекаме во неа!user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 14:05:54   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

хи,хи чамче-муабет е исто како чашка-муабет или кафе-муабет


Да, Везилке, така нешто, во таа смисла. Фала за помошта - не ми работи нешто мозокот денес, не сум како што треба user posted image
Ники не е до дм проблемот, до мене е, овие дена се ми смета. Човек да не е до мене или на телефон да ме побара user posted image Арно вчера не бев таква, ќе ја исплашев Миа user posted image Не ми треба список со листа на машки особини од идеалниот партнер user posted image Знам дека не постои таква - го гледав и филмот Beauty and the breafcase - КЛИК
Вие што ќе се пофалите/пожалите? Старо-ново? user posted image


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 14:14:04   
vezilka RR
Не ми се седи више на работа. Денес ме фатила некоја летаргија..хи,хи, се преработивме предходниве неколку дена. Ми се иде негде, ама не знам каде. Мажле што убаво, од денес си е на одмор и еве сега ми јавува и ми кажува дека си шетка низ ГТЦ, си барал патики да си купел..а јас у канцеларија.. Морам да смислам нешто user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 15:04:22   
Martins mom
ајде нека ни е за убаво новата муабетчилницаuser posted image
инаку чамче муабет му иди нешто како лаф-муабет, бла бла..., ко жените на чешмаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 15:07:55   
Џесика
Свекрва ми е Битолчанка, па ве молам објаснете ми го терминот „печаче“  и „шепаче“... така му вика на син ми, а не можам да не се онесвестам од смеење user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 15:09:53   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image Јас сум во Битола 7 години ама на тие термини не сум налеталаuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 15:38:56   
melody
Ajde so sreka neka ni e novata muabetcilnica i samo za ubavi raboti da citame  i pisuvame vo neauser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 16:22:21   
Anushka
неможам повеќе, се изморив од животот... Сакам само малку да застанам, да се отспијам,да не трчам како фурија насекаде се` да стигнам, се` да постигнам, секого да задоволам, секому да објаснам. НЕМОЖАМ ВЕЌЕ!
Никој не ме рецка 2%, а се трудам толку многу за се`.
Тешко ми е.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 16:49:29   
Bogdancanka
земи си одмор Анушка и уживајјјјјјј!!!

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 18:53:05   
Тања РР
Ja мразам! Ја мразам! Ја мразам!
Прв пат во животот некого мразам!
user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 18:55:31   
Viktori
Тања биди прецизна, да знаеме кого да шамараме и ние! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 19:17:25   
Тања РР
Се знае, чудовиштето по законuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 19:19:46   
elle
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

неможам повеќе, се изморив од животот... Сакам само малку да застанам, да се отспијам,да не трчам како фурија насекаде се` да стигнам, се` да постигнам, секого да задоволам, секому да објаснам. НЕМОЖАМ ВЕЌЕ!
Никој не ме рецка 2%, а се трудам толку многу за се`.
Тешко ми е.

и јас се чувствував така два дена сум болна  со 38 температура и да ви кажам се одморив малку никој не бара ништо од менеuser posted image

< Поракaта ја уредил elle -- 16.7.2010 19:20:23 >


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Чамче-муабет
16.7.2010 19:24:55   
Anushka
да, да, драга Елле, изгледа дојде време да „дигам сидро“м во встински смисол на зборот...
П,С.: од срце се надевам дека си одморена и добро!

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?