|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Целта ги оправдува средствата?
17.10.2012 19:11:08   
Ikana
Дали би направиле се за да го добиете тоа што го посакувате? Дали би им останале верни на своите принципи и морални вредности доколку нешто ви е вон дофатот, или би се служеле со секакви средства да го добиете?
Сметате ли дека тоа е правилно и дека има логика во оваа изјава?
Колку далеку би оделе за да го добиете тоа што го сакате?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Целта ги оправдува средствата?
17.10.2012 22:19:21   
Bethany
За мене целта НИКАКО не ги оправдува средствата. Ништо не е толку вредно да погазам своето јас, да погазам самата себе како човек и другите исто така - оти обично тие средства се повредени чувства, животи на други луѓе.
Верувам во правда и знам и видов дека на тие што не бираат средства да дојдат до цел, животот само за трен може да им изгледа таков каков сакат. Обично доаѓа пропаст, пре или покасно.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Целта ги оправдува средствата?
17.10.2012 22:31:30   
Bilence2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Дали би направиле се за да го добиете тоа што го посакувате? Дали би им останале верни на своите принципи и морални вредности доколку нешто ви е вон дофатот, или би се служеле со секакви средства да го добиете?
Сметате ли дека тоа е правилно и дека има логика во оваа изјава?
Колку далеку би оделе за да го добиете тоа што го сакате?

Vaka kako sto ste go definirale poimot/frazata, ne bi gi pogazila moralnite vrednosti, covecnosta i etikata. No jas sum ekonomist i i te kako na poleto na ekonomijata, posebno na biznisot e pravilo br 1. Da ne bidam pogreshno svatena, na profesionalno pole vo oblasta na materijalniot svet DA, no vo korelacija so luge bliski, nebliski, poznati ,nepoznati, prijateli,neprijateli...NE.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Целта ги оправдува средствата?
18.10.2012 9:15:31   
Pepelaska *
Ќе искористам сега една реченица на Тоше(user posted image ).
Никогаш не би преминувал преку туѓи лешеви за да дојдам до некоја цел.



_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Целта ги оправдува средствата?
18.10.2012 9:40:42   
sandriana RR
За мене оваа девиза МОЖЕБИ би важела за некоја " Недај Боже" ситуација - да се спаси живот на некој мн.близок на пр. - хипотетички велам (темава баш во моментов ме натера подлабоко да ја размислам). Се држам до девизата -никогаш не вели никогаш-, зошто не знаеме што се наидува во животов. Инаку, за лична корист и задоволство не би си дозволила екстремни ситуации на темава.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Целта ги оправдува средствата?
18.10.2012 10:55:50   
niki
zavisi koja mi e celta
jas imam edna cel vo zivotot, koja ja smetam za najvazna, na prvo mesto nad site prioriteti, da si go izrasnam deteto vo srekna licnost, za toa smetam deka megudrugoto e potrebno i da si go socuvam brakot, i jas i mm da bideme srekni roditeli, zadovolni od nasite zivoti
za ovaa cel sum spremna i lesevi da gazam figurativno neli, nemam namera da ubijam nekogouser posted image , ama sekoj koj bi mi zastanal na patot ne bi si pominal ubavo
e sega sredstvata upotrebeni zavisat od napadot i od napagacot, bitno borec sum i za se sto mi e vazno spremna sum da se boram

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?