|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Уникатни подароци за Нова година/Божиќ
9.12.2011 9:12:18   
AnnaMolly RR
Женски, ајде да напишеме некоја идеја за уникатен подарок, да не биде обично пакетче, облека или играчки...
Сакам нешто посебно и необично. Братучетка ми слави роденден на 1 јануари, па сакам да и подарам нешто убаво и несекојдневно. Од страната на мм слават католички Божиќ, па имам двајца внуци од негова страна и сакам и нив нешто убаво да им подарам.

Што обично подарувате за Нова година/Божиќ?


_____________________________

Live and let live
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Уникатни подароци за Нова година/Божиќ
9.12.2011 9:48:38   
blue_blue
AnnaMolly, во недела на 11 декември во хотел Арка има од 11 наутро до  8 вечер 8ми Божиќен КрафтАрт фестивал. Ако не си била до сега - тоа се ракотворби од уметници во Македонија и има се...Има волнени односно чоени играчки и торбички, итд...има накит рачно изработен од сребро, има од дрво уникатни играчки, има плетени капи шалови...има буквално се, уникатно, итересно, а не е скапо...Јас ќе одам и во недела и гарант ќе изберам нешто за подароци за дечињава за нова година...Обично им ставам некоја интересна играчка која е со едукативен карактер (има имтересни во Oxford Learning Center што е кај скалтакрницата Ескимо, и во Ramestore во книжарницата....На пример лани на едно 5 годишно детенце му имав ставено kit како да направи диносаурус кој свети во темно, имаше се внатре...На поголеми девојчиња знам да им купам некое уникатно плетено ташниче и оние „кулкине“ од хартија што се облекуваат, или некој kit за правење алки од врвки, од монистра...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Уникатни подароци за Нова година/Божиќ
9.12.2011 9:53:02   
Maca25
Блу_блу фала на информацијава за фестивалот!! Ќе гледам да отидам да видам што има.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Уникатни подароци за Нова година/Божиќ
9.12.2011 11:43:34   
AnnaMolly RR
Фала за информацијата, блу_блу. Обавезно ќе отидам. Арка ми е на 3 минути од дома. Инаку, јас често си одам во Оксфорд центарот и тоа ми беше резервна варијанта, ако не најдам нешто интересно ќе и земам некоја книга на англиски, девојчето учи англиски и сака да чита.

А за машки (тинејџери) што би ми препорачале? Јас ама ич не знам да одбирам поклон за машко user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 9.12.2011 11:44:04 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Уникатни подароци за Нова година/Божиќ
12.12.2011 16:05:07   
blue_blue
Женски, бевте ли во Арка? Јас, бисерка скроз аборавив user posted image  Ми текна дури во 19:30 дека требаше да одам...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Уникатни подароци за Нова година/Божиќ
12.12.2011 16:05:38   
blue_blue
Женски, бевте ли во Арка? Јас, бисерка скроз аборавив user posted image  Ми текна дури во 19:30 дека требаше да одам...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?