|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Трагедија
4.9.2009 11:06:24   
mis.
На 27 Август 2009 ми се случи најголемата трагедија,најпеколниот ден од мојот живот,ден кој не сакам никогаш да се повтори.На тој ден почина мојата мајкаuser posted image user posted image user posted image .Животот ми се смени,се откина едно големо парче од моето срце а остана една празнина која вечно ќе ја носам со себе.Неможам со зборови да ја опишам мојата тага и болка.Посакувам барем на 2 мин да биде со мене но...user posted image user posted image user posted image Ја изубив најголемата подршка во мојот живот но за жал треба да продолжам без неа.Како да го направам тоа?Не можам се осеќам изгубено.user posted image user posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:11:53   
mother 29
primi go moeto najiskreno socuvstvouser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:12:00   
mami
миличка...нема зборови кои ке те утешат...знај дека ние сме со тебе за што и да ти треба, за утеха, за прегратка, за дружење..за се мила...тука смеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:14:11   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Мое сочувство Мисuser posted image Нема зборови со кои може да се опише твојата болка и тага, исплачи се Мис, олесни си ја душата, доколку тоа е можноuser posted image user posted image user posted image user posted image Плачи, исплачи се мила, нависитна ми е жалuser posted image Тешко ти е, но мора да најдеш сили поради твои мили ангелчиња. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:14:42   
mis.
Фала ви многу навистина тоа многу ми значи.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:15:19   
Nikolina
ех тоа е живото и јас ја изгубив мојата на мои 18 год.и морав продолжив со животот и факс завршив дипломирав,и свадба и веридба правев а таа не беше тука и сите плачевме мојата фамилија,и сега често ја мислам од кога влегов во девети само на неа мислам ама тоае собирај сила и првате години се најтешки после тоа се навикнуваш да живееш со тоа,едно ќе ти речам „Никогаш нема да ја преболиш,само ќе мора да се навикниш да живееш со тоа“само силно и многу ми е жал,поздрав.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:17:05   
Mamickaa
Офф леле душичке баш ми е жал...прими го моето сочуствоuser posted image Но мораш да бидеш силна,твојата мајка секогаш ќе биде со тебе,може не физички...немој да бидеш тажна,иако нормално е тоа,мораш да сватиш дека така требало да биде...Мораш да бидеш силна,после секој дожд изгрева сонце..Една голема гушка до тебе...поздрав

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:21:13   
mis.
За жал така е.Најтешко ми е сега кога сум во нејзината куќа,спијам на спалната нејзина и се ме потсеќа на неа.user posted image А сега требаше да ја прими својата прва пензија.На 5 ти Септември.Колку е само суров животот.Добро викаат живеј го денот како да ти е последен.user posted image

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:21:33   
Julie1
Искрено сочуство Мис. Знам дека боли, но некогаш она кое за утеха го кажуваат старите, тешко е но нека биде со ред, можеби ќе биде утеха.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:21:33   
Bile
Primi go moeto socuvstvo. Moras da bides hrabra moras napred.

(Одговор на членот Mamickaa)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:26:17   
Палешка РР
Моето најдлабоко сочувство.
Те разбирам mis. Јас бев истата кога почина татко ми user posted image . Многу работи во животот ми застанаа со неговата смрт, предолго бев во депресија, неразделни бевме и си ги знаевме сите тајни. И сега по пет години го барам, го плачам. Животот е суров.
Незнам како да те утешам, бидејќи знам дека нема утеха. Ниту времето не е лек, верувај ми. Обиди се да им се посветиш на дечињата, да не мислиш многу на тоа, оти верувај дека многу тешко се излегува од депресија.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:46:39   
BEBICA
Primi go moeto socustvo mis.Stvarno mi e zal mnogu.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:46:46   
mother 29
za site tazni dusi denes.....
http://www.youtube.com/watch?v=c8krawiys_A&feature=related




(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Трагедија
4.9.2009 11:53:15   
agnes77
user posted image user posted image user posted image
user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Трагедија
4.9.2009 12:04:11   
Tanja K.
Primi i moe socustvo.Bidi jaka i misli na tvoite prekrasni decinja.Postojano ke ja imas vo misli i nikogas toa nema da iscezne.Toa go kazuvam od iskustvo bidejki tatkomi iako e pocinat ,na son mi dojde i tolku me izguska za da mi cestita sega kerka.I posle aj kazi deka nema nisto,i neveruvaj vo cuda......

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Трагедија
4.9.2009 12:08:04   
profesorica
Мис прими го моето сочувство...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Трагедија
4.9.2009 12:11:06   
big_mama817
user posted image user posted image user posted image user posted image  mis primi go moeto socuvstvo

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Трагедија
4.9.2009 12:14:06   
arh_diz
Mis primi go moeto socustvtvo tako e zivotot

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Трагедија
4.9.2009 12:16:32   
srnicka
Mis primi go moeto najiskreno socuvstvo

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Трагедија
4.9.2009 23:28:39   
ivanaa
Mis ...primi moeto socuvstvo...samo napred...ke izdrzis...user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Трагедија
4.9.2009 23:42:09   
Natasha5
Леле не можам да замислам колку ти е тешко.Кога прочитав солзи ми навреа во очиве.Прими го моето сочуство.

(Одговор на членот ivanaa)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Трагедија
4.9.2009 23:48:44   
mimicka
Mis прими го моето сочуство.... Навистина ми е многу жал....  

_____________________________

Да зборувам на сите човечки јазици, па дури и на ангелски, штом љубов немам, ќе бидам бакар што ѕвони или кимвал што ѕвечи.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Трагедија
4.9.2009 23:55:42   
delfinka
mis socustvo i od mene
sto i da ti kazeme e se kazano
samo ke ti kazam deka se sto mora da se sluci ke se söluci a nie ostanuvame ovde da se navikneme da ziveeme bez najmilite
mojot tatko pocina pred 3godini i do den denesen seuste e so mene
lazat deka vremeto leci se
zamene ne e taka


_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Трагедија
5.9.2009 0:07:30   
Боцко
размислував долго. никогаш не сум бил ни блиску до она што тебе ти се случило иако сум изгубил премногу драги луѓе. но, свесен сум дека и мене еден ден ме чека тоа. сите нас. животот е циклус, тркало, круг. секогаш одново наоѓаме сили, за оние кои остануваат. се надевам дека и јас ќе бидам силен кога ќе дојде денот...

наместо сочувство, драга мис, ти испраќам многу сила и позитивна енергија зашто тоа ви е сега најпотребно на тебе и твоите ангелчиња. сеќавај се на твојата мајка во најубаво светло. ти праќам две прекрасни песни да ти помогнат...
http://www.youtube.com/watch?v=m8M9Np6cUvs
http://www.youtube.com/watch?v=WN6JwMeihdU&feature=related

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Трагедија
5.9.2009 0:14:44   
nadica
прими го моето сочуство навистина ми е многу жал user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?