|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Техники за заштита од "манијаци"
11.6.2013 17:51:21   
Палешка РР
Постојат неколку видови манијаци

Прв тип - безопасен, само гледа те манијачи и ништо не прави ..
Вториот тип е вербален напаѓач, човек кој ти дофрлува од улица или било каде
и третиот најопасен тип, тој што те напага физички, со допири и најстрашното - силување.


Дали често сретнувате вакви типови?
Како реагирате?
Како би се одбраниле ако сте физички нападнати?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Техники за заштита од "манијаци"
11.6.2013 17:56:19   
Bethany
Уфф user posted image

На првите не обрнувам внимание,
на вторите исто така, само поминувам
на третите... недај Боже да ми се случи, ама кога би го затрескала со сета сила, и со нокти во очите, уф не знам user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Техники за заштита од "манијаци"
11.6.2013 18:09:46   
Палешка РР
Јас само првиот тип на манијак си го имам user posted image
Седи во другата улица и секогаш во 7,45 е на тераса...се пули леле мајко.
Упорен е и на сонце и на дожд и на снег.
Да менувам пат подалеку ми иди.

Е шо да му прам? user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 11.6.2013 18:10:23 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Техники за заштита од "манијаци"
11.6.2013 18:13:05   
niki
prvite i vtorite gi ignoriram
so tretiot vid bi se borela so seta sila, bi vristela kolku me drzi glas za pomos, bi udirala so race noze i bi gledala nekako da mu se izmolknam od race i pobegnam
najdobra zastita mi e sepak sto navecer i po mesta somnitelni i temni gledam da ne se dvizam sama, izbegnuvam, ako sum sama togas sto pobrzo onamu kade ima golema frekfencija na luge


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Техники за заштита од "манијаци"
11.6.2013 20:41:48   
Martins mom
Леле еднаш што ми се случи..Дури студирав, една вечер останав кај едни другарки да спремаме испит до полноќ.живееа близу до мојата зграда, така што немаше потреба некој да ме испрати. На патот кон дома ме пресретна човек со турнати пантолони и почна да трча по мене , а пенисот му се мафташе. Јас избезумена почнав да трчам и бегам, а тој почна да ми вика „еј, глупа женска, сите за к*р плачат, а оваа од к*р бега“user posted image user posted image Не знаев дали да плачам или да се смеамuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Техники за заштита од "манијаци"
11.6.2013 20:53:27   
Maca25
Секој ден во автобус има по еден манијак од првиот тип. Не знам што им е филмот посабајлечки, јас бела мачка пред очи гледам а тие те зјапнале и те меркаат од глава до пети. Најчесто се постари чичковци, од кај 45 - 55 години. Најчесто гледам да ги изигнорирам, ама ако сум на лева нога станата знам и да ги укопам со поглед или да ги прашам некој проблем да не има.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Техники за заштита од "манијаци"
11.6.2013 20:54:48   
caciana
игнорирамuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Техники за заштита од "манијаци"
11.6.2013 21:02:57   
vezilka RR
Ме вадат од кожа сите видови. Ми го нарушуваат мирот, ми го уништуваат денот. За моја среќа не сум се соочила со силувач. До скоро носев спреј во ташна оти често ми се случувало да се враќам во ниедно време сама. И Инаку факт е дека улиците во Скопје се небезбедни за жените.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?