|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:33:38   
Yummy Mammy
Ајде споделете некоја тајна/ситница/ритуал со кој си го олеснувате секојдневното функционирање.

На пример, јас имам дупли четки и пасти за заби, едните стојат крај мивалникот, другите кај тушот. Така не морам секој пат кога се туширам да искачам од када за да си ја земам четката и пастата. (Ај за мене не е проблем, ама мм прави "иде Дунав" низ цело купатило. user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:35:37   
Yummy Mammy
Isto, mi tekna deka sredstvata za cistenje bigor mi stojat odma do kadata, pa ponekogas koga se tusiram gi cistam i plockite od vnatre okolu kadata user posted image Ne mi se smejte, ova e navistina prakticno.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:37:29   
Палешка РР
Готвам долу, во летната кујна, некогаш заедно со мајка ми, па и паѓа жал да ги мијам чиниите и таа ги мие. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:38:19   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Isto, mi tekna deka sredstvata za cistenje bigor mi stojat odma do kadata, pa ponekogas koga se tusiram gi cistam i plockite od vnatre okolu kadata user posted image Ne mi se smejte, ova e navistina prakticno.

Истово го применувам и јас user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:41:53   
sandriana RR
Колата наместо во перална, ја перам на работа - те, ми ја перат колегите, додека перат и камиони. Јас се убацувам да ја перам сама, ама тие редовно знаат "подобро" како се прави тоа, и добивам гратис перење user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:46:42   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Isto, mi tekna deka sredstvata za cistenje bigor mi stojat odma do kadata, pa ponekogas koga se tusiram gi cistam i plockite od vnatre okolu kadata user posted image Ne mi se smejte, ova e navistina prakticno.

И јас го правам тоа, тогаш е најлесно за чистење плочки user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:50:50   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Готвам долу, во летната кујна, некогаш заедно со мајка ми, па и паѓа жал да ги мијам чиниите и таа ги мие. user posted image



Хе,хе финтава за олеснување ти е врв.. Изгледа сите треба од тебе да учиме.. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:54:29   
vezilka RR
Јас имам остаено по едно торбиче со алишта и се што ми е потребно за дете да издржи еден цел ден кај мајка ми и сестра ми оти не знам каде ќе завршиме дента и кога ќе се прибереме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:56:10   
vezilka RR
Да и имам по една кеса влажни марамици во сите простории дома, да не трчам по нив секоја секунда.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 15:59:06   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Да и имам по една кеса влажни марамици во сите простории дома, да не трчам по нив секоја секунда.


Da, i jas isto, koga kupuvam maramici i pomadi, kupuvam po nekolku oddednas i gi imam bukvalno vo sekoja soba. Mozebi oddednas koga se kupuvaat se cini poskapo, no podolgo vreme traat pa.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 16:34:44   
Martins mom
Леле, многу често во себе си помислувам колку сум целата финти, а сега кога конкретно треба да кажам-ништо не ми текнува да ви кажам и да ви го олеснам живототuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 16:36:48   
Snowhite RR
И јас кај мајка ми имам оставено памперси, влажни и крем, како и по некое алиштенце за преслекување во случај да не влечкам насекое, а порано кога седевме под кирија и кај свекрва ми имав остаено

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 16:49:50   
niki
ako nesto mi se vidi tesko, zatvoram oci user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 17:26:29   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Isto, mi tekna deka sredstvata za cistenje bigor mi stojat odma do kadata, pa ponekogas koga se tusiram gi cistam i plockite od vnatre okolu kadata user posted image Ne mi se smejte, ova e navistina prakticno.

a kako ova go pravite ,daj kazete!!! Taka goli cistite?Pa neli sredstvata isparuvaat?

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 20:43:13   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ako nesto mi se vidi tesko, zatvoram oci user posted image


Ahahahaaa, ova poveke mi lici na strategija, dobra strategija! user posted image

Vo kontekst na ova, jas nauciv da se pravam na toso. Corapi na sred soba? Ne znam, kade toa?! Troski na zemja? Stvarno?! Ne znam ja toa... Sto, se natopi?! Ne, be, ne ti e nisto, malku e... user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 20:48:19   
miana
Во последниве две години заборавам како се пегла па мм мора сам да пегла кошули user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
10.6.2013 20:52:31   
Mihaela 2010
hhaa troski na pod?butni pod tepih

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
11.6.2013 10:25:57   
Yummy Mammy
Eve koleska mi mi kazuva deka ona gotvi nekolku jadenja za vikend, zamrznuva se taka so se tendjerinja i sekoj den vo nedelata vadi razlicno jadenje i samo go podgreva.
Hmmm.... moze da se proba.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
11.6.2013 10:46:19   
vezilka RR
Да, мајка ми така праи цел живот мислам. Во недела (ден) е во кујна, ама цела недела потоа е фри од кујна.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
11.6.2013 12:49:21   
Octavia
Многу добар совет кој го собрав некаде на интернет беше „Кога ќе тргнете од една соба во друга во домот, ако по пат видите нешто каде што не му е местото, земете го и ставете го на место“. на пр. одите во кујна, гледате чаша оставена некаде и иако сте тргнале за друго, ја собирате чашата по пат. (Ми текна овој пример зашто син ми само сее чаши насекаде) user posted image .
Во однос на играчките, групирање според играта за полесно снаоѓање, на пр. една кутија ни е со играчки со кои си играме готвење, една помала ни е за играње лекарки итн итн.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
11.6.2013 15:18:21   
blond
Ја оставам свекрва ми да готви. Јас не знам да го погодам јадењето како неа, нАли млада домаќинка сум. Што ќе трпам секојдневно бамкање ова чини, ова не чини, повелеле гответе си. И јас на готово да седнам. И кај нив ручаме, долу. Горе еднаш во месецот дали ручаме со мм. Така да од ручек сум ослободена.
Исто и дека вц немаме горе, само долу, па така тоа се смета нејзина територија user posted image и така таа го чисти, јас еднаш во 3 месеци фаќам да нашравам генералка.
Уф каква снаа сум user posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
11.6.2013 15:25:21   
temjanuska75
Мијам заби додека дремам на wc школката, да украдам некоја минута време.user posted image user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
11.6.2013 15:30:30   
Yummy Mammy
Jas dur sum na solja rasporeduvam alista vo kupovi za perenje. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
11.6.2013 15:32:27   
vezilka RR
ЈА се чешлам сабајлечки додека дремам на wc школка user posted image

И да, кога ќе тргнам накај кујна по вода на пример, се обидувам да земам се што е за таму да вратам, и често личам на товарено магаре. И додека полнам вода, ќе подзамијам нешто.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
11.6.2013 17:01:52   
Viktori
Пластични чаши. Пиеш вода, сок и фрлаш. Нема купови за редење или перење. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?