|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Со кој имате контакти и надвор од рр?
25.1.2010 14:37:58   
profesorica
Имете ли некој од рр во кој имате целосна доверба и прво нему му кажувате нешто па потоа објавувате на тема???

на пр, толку сте се зближиле па можете да му кажете се !!!

user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 25.1.2010 19:18:03 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   Со кој имате контакти и надвор од рр?
25.1.2010 14:42:40   
Палешка РР
мами user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 25.1.2010 19:18:22 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   Со кој имате контакти и надвор од рр?
25.1.2010 14:47:06   
profesorica
баш е убаво тоаuser posted image

јас прво и кажувам се на бебица, она е тука од сабајле, незнам што ќе правам кога ќе почнеш на работа БЕБИЦЕuser posted image user posted image user posted image

а инаку ќе ја спомнам и Кате (мотхер29) и нејзе можам да и кажам се!!

а и Аница(рипче) ама сега ми е зафатена со полагање на испити.



ве сакам тритеuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 25.1.2010 19:18:40 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 14:55:19   
mami
Еца и Палешка дефинитивно. Прво нив две им се јавувам, или им пишувам па после пријавувам на РР.
Драго ми е што ги имам во мојот живот и што за толку кратко време се зближивме толку многу.


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 14:55:49   
Боцко
можеби е малку неблагодарно да посочуваме конкретни имиња. н знам, можеби грешам, но ете се прашувам како ќе се чувствува некој/а кој не е споменат во „кругот на довербата“. мене некако од самиот почеток најдобро ми оди комуникацијата со мами и еца, но тука е и ники. сега на периоди ме нема, а рр е голема, сигурно има уште многу искусни и доверливи мајки и татковци на кои човек може да се потпре. се разбира тука сум и ја да помогнам, колку знам и умеам...user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:01:52   
mami
во право си Боцко...си ги сакам јас сите, без разлика на кого прв му кажувам сеuser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:06:59   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

можеби е малку неблагодарно да посочуваме конкретни имиња. н знам, можеби грешам, но ете се прашувам како ќе се чувствува некој/а кој не е споменат во „кругот на довербата“. мене некако од самиот почеток најдобро ми оди комуникацијата со мами и еца, но тука е и ники. сега на периоди ме нема, а рр е голема, сигурно има уште многу искусни и доверливи мајки и татковци на кои човек може да се потпре. се разбира тука сум и ја да помогнам, колку знам и умеам...user posted image




Сосема се согласувам. Не се познаваме сите лично и не контактираме приватно (по телефон, нет) + не се сите многу активни на РР за да се споредуваме меѓу себе. Некогаш е поубаво и полесно да му се довериш на подалечен пријател отколку на близок, а најдобро е преку темата да прочиташ различни мислења и искуства, да примиш совет од повеќемина и да примениш, да одлучиш сам/а што понатаму... Секој е индивидуа сама за себе и од секого може нешто да се научи.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:08:50   
niki
Јас ако добро ја разбрав темава, мислам дека се работи за личности со кои и приватно се контактира преку приватни пораки, фб, скајп или мсн и јас такви немам. Значи се што објавувам е објавено за сите, а кој прв ќе дознае зависи од неговата ажурност и интерес за моите постови. Секако дека постојат членови кои по она што го пишуваат повеќе ги ценам од другите, но сеуште никого лично немам запознаено и со никого специјално до толку се немам врзано за прво нешто нему да му кажам па потоа да објавам на форум.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:13:47   
arh_diz
Se nemam so nikogo licno zapoznaeno , pred da objavuvam tema ne se konsultiram so nikoj. No site clenovi mi se dragi na odreden nacin.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:15:12   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Значи се што објавувам е објавено за сите, а кој прв ќе дознае зависи од неговата ажурност и интерес за моите постови. Секако дека постојат членови кои по она што го пишуваат повеќе ги ценам од другите, но сеуште никого лично немам запознаено и со никого специјално до толку се немам врзано за прво нешто нему да му кажам па потоа да објавам на форум.


потпис

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:22:28   
pacuvce
user posted image user posted image user posted image за ники...Оригинална како секогаш...И одлично кажано...Се сложувам 100 %...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:23:24   
profesorica
ники добро си рабрала, станува збор за контакти преки пп, скајп или фб.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:24:49   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

pred da objavuvam tema ne se konsultiram so nikoj. No site clenovi mi se dragi na odreden nacin.

исто

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:25:08   
Bogdancanka
се согласувам со Боцко

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:25:11   
majka 79
jas sum nova na rr. so nikoj ne sum bliska a mnogu me raduva koga nekoj ke go iskomentira toa sto sum go napisala, znaci ne sum pisala badijala, nekoj toa go procital.

imam vpecatok deka nekoi od clenovite sto se mnogu aktivni i poveke ne se anonimni, pisuvaat najdobro za sebe i se pretstavuvaat vo idealno svetlo, a posebno koga stanuva zbor za nivnite sopruzi,kolku vo brakot mu teci med i mleko....bidejki znaat deka ke bidat procitani i prepoznati.

rr mnogu mi se dopaga , no mislam deka za nekoi poosetlivi temi podobro ke funkcionira ako site ostanuvame bas anonimni.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:29:35   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79


imam vpecatok deka nekoi od clenovite sto se mnogu aktivni i poveke ne se anonimni, pisuvaat najdobro za sebe i se pretstavuvaat vo idealno svetlo, a posebno koga stanuva zbor za nivnite sopruzi,kolku vo brakot mu teci med i mleko....bidejki znaat deka ke bidat procitani i prepoznati.





user posted image user posted image user posted image Ако некој се препознае,нека се јави...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:33:39   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

jas sum nova na rr. so nikoj ne sum bliska a mnogu me raduva koga nekoj ke go iskomentira toa sto sum go napisala, znaci ne sum pisala badijala, nekoj toa go procital.

imam vpecatok deka nekoi od clenovite sto se mnogu aktivni i poveke ne se anonimni, pisuvaat najdobro za sebe i se pretstavuvaat vo idealno svetlo, a posebno koga stanuva zbor za nivnite sopruzi,kolku vo brakot mu teci med i mleko....bidejki znaat deka ke bidat procitani i prepoznati.

rr mnogu mi se dopaga , no mislam deka za nekoi poosetlivi temi podobro ke funkcionira ako site ostanuvame bas anonimni.


Браво Мајка 79..апсолутно се сложувам


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:34:28   
Enika
А кој е совршен?И на кој се му е мед и млеко?user posted image  

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:36:52   
arh_diz
Mislam deka nema takov. Ako nemas problem so soprugot imas drug problem . Site nie imame po nekoj problem

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:39:14   
caci20
Jas mislam deka forumot e da se zabavuvame, druzime, da si podelime po nekoj sovet. Site imame prijateli vo opkruzuvanjeto, no za nekoi iskustva moze da se nauci i tuka. A i zosto nekoi sto sakaat da ne se druzat i privatno.
A za falenje, na nikogo ne mu e rozovo. Ako se procitaat postovite na razlicni temi za site ke se najde nekoj del od zivotot koj ne im odi.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:41:37   
caci20
I uste nesto tuka sme da im se raduvame na decinjata kako rastat, so majkite koi iscekuvaat i so onie koi se nadevaat i sakaat eden den da stanat majki

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:42:43   
BEBICA
Jas imam doverba vo Profesorica si prajme ubav moabet na skupe i na fb bas se zblizivme.Izvini za denes profesorice no eve odime da ja ispratime majka mi na avtobuska stanica se vraka za SK pa zatoa me nema.
A ne se sekiraj za toa koga ke trgnam na rabota imaat internet oniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ke bidam prisutna.
Isto taka super mi odi moabetot i so Strumfeta i bas se zblizivme.I da ne ja zaboravam Bogdancanka i so nea moabet si pravam super i bas stanavme bliski.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:43:41   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79


rr mnogu mi se dopaga , no mislam deka za nekoi poosetlivi temi podobro ke funkcionira ako site ostanuvame bas anonimni.


Браво Мајка 79..апсолутно се сложувам




Потпис !

Сепак мала држава е нашата со мали и малубројни градови, роднини и пријатели низ целата земја, така што не е ни најмалку тешко да се најде некоја личност што не познава и на било каков начин да се обиде и успее да ни наштети. Мене лично РР повеќе ми се допаѓа од ФБ баш поради тоа што е поинтимна. За експонирање, откривање и доаѓање до центар на вниманието најсоодветна е ФБ.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.1.2010 15:43:47   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

I uste nesto tuka sme da im se raduvame na decinjata kako rastat, so majkite koi iscekuvaat i so onie koi se nadevaat i sakaat eden den da stanat majki

Колку убаво кажано,секоја честuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 24
   Со кој имате контакти и надвор од рр?
25.1.2010 15:44:08   
profesorica
значи не ми беше прашањето конкретно за кој ќе се одлучите, нормално дека сите сме тука на рингераја исти и секој за секого е тука за подршка и слично.затоа прашав:Имате ли некој.....?

сега немој да ми се лутат некои што не ги спомнав, има многу други кои ми се блиски и си ги сакам, но не можам се да им треснам кога сакам и да биде никому ништо.

< Поракaта ја уредил Еца -- 25.1.2010 19:19:01 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?