|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Смешни/незаборавни настани од нашето детство
16.2.2011 18:49:08   
mama26
ајде мајки споделете некои настани од вас како мали,,,сигурно има нешто што го памтите сеуште и се смеете на тоа со вашите деца или најблиски..

ајде јас прва -не бев мала баш,бев основно и со другарката си шетаме ,но како што си разговараме така преминуваме на смеење и нормално крајот се знае user posted image user posted image user posted image двете мокри се вративме дома..остај тоа него беше денски и сите онака не загледуваа во фармерките user posted image




< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 23:01:56 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: смешни/незаборавни настани од нашето детство
16.2.2011 19:30:16   
mama26
 majki ajde ne se sramete ,gledate jas se otsramiv user posted image user posted image user posted image user posted image  


pc..jas imam uste ama nemozam sama muabet da si praamuser posted image


< Поракaта ја уредил mama26 -- 16.2.2011 19:32:26 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: смешни/незаборавни настани од нашето детство
17.2.2011 10:52:03   
Pepelaska *
Вчера бев кај моите и си најдов стари мои дневници еее колку нешта се таму запишани ама не можам да издвојам се ми е незаборавно

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: смешни/незаборавни настани од нашето детство
24.2.2011 1:11:53   
mila mama
Se sekavam bev prvo-vtoro oddelenie koga otidov na zabar za da popravam zab. I zabarkata vika: "ee ubavo sto si dosla vreme e i edinicite da gi izvadime, rasipani se veke" i jas i vikam: "aaa ne, deneska sum dosla samo za popravanje, drug den ke dojam za vadenje". Ona si misli ima rabota so detiste, ke go izlaze i vika"aa ti ic ne se sekiraj, nema da ti vadam nisto". Koga zede, mi go nasoci toa reflektorot vo oci i so isaret i kaza na sestrata klesti da i dade (forceps rece, ama togas nemav pojma sto e toa) i mi gi izvadi dvete predni edinici user posted image Lele luge, koga sum ja kasnala, pa koga sum ja stisnala so seta sila so dvete vilici, zenava preblede, vikna silno"auuu" i posle koga si ja pogledna rakata zabi imase na pokazalecot i sredniot prst.
Majka mi pred nea se posramoti i me prasuva:"zosto go stori toa", a jas mrtva ladna:"ne deka me bolese, tuku mi bese krivo deka me izlaza" user posted image user posted image user posted image user posted image
i do den denes sum takva, najlosa da e vistinata za mene e podobra i od najdobro smislenata laga.


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: смешни/незаборавни настани од нашето детство
7.4.2011 12:54:30   
zapce
Eve edna slucka od minatoto sto nema da ja zaboravam, nedelno utro moite uste spijat i jas i brat mi stanati i si igrame, si igrame na doktori, normalno jas doktorkata i brat mi dovaga na lekar, a gi izvadivme site sirupi, i jas ke mu dadam od edniot pa od drugiot, tretiot i taka ne znam kolku sum mu dala. Potoa odime so baba mi na prosetka i toj pocna da si prilegnuva , da veli deka mu se spie i koga se vrativme doma se ispovraka. Togas im kazavme na roditelite kako nie si igravme i deka "nema potreba da odat na lekar jas mu dadov sirupce", lugeto ke se seknea pa me ispituvaa sto sum mu dala, sto piel kolku ispil, i taka neslavno zavrsi mojata doktorska kariera.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: смешни/незаборавни настани од нашето детство
15.1.2012 10:49:45   
Snow Queen
Секогаш кога одевме во град, барав да ми купат или крофнички,или балонче, пуканки,било што, ама ако не ми купеа, или ако одевме прво во град за да пазариме нешто за мене, а после за моите, обавезно кога ќе завршеа со пазарењето за мене,или ако ми беше доасадно се преправав дека ми се спие,татко ми ме зимше во рац и ме носеше цел ден додека да завршат.А штом ќе стигнеме дома,ја готов сум се наспала user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Смешни/незаборавни настани од нашето детство
15.1.2012 21:24:32   
Bogdancanka
vo prvo odelenie pocnuvam da gi ucime bukvite itn i eden den ucitelkata ne prasuva dali znaeme sto pisuva na znakot STOP i site krevat raka krevam i jas da dokazam deka znam da citam i ajde ucitelkata se fati za mene da i procitam i jas silna i gorda go procitav znakot STOP ama na kirilica ZTOR user posted image user posted image user posted image lele koga pocnaa site da mi se smeat e sega i mene mi e smesno ama togas propadnav vo zemja

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 23:02:18 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Смешни/незаборавни настани од нашето детство
22.1.2013 16:14:07   
Mihaela 2010
Eh sto ubava i relaksiracka tema...imav edna drugarka koja bukvalno samo nokjta ne razdeluvase,epten se druzevme i so nea gi imam najsmesnite i nezaboravni momenti....taa bese taka po nesmasna od mene i sekoj den se nesto ni se slucuvase...
eve nekoi koi mi teknuvaat vo momentov:
jas na 10 ti taa na 3 ti sprat ziveevme,i sekogas koga idevme nakaj skolo jas se simnuvav kaj nea ja sobirav i prodolzuvavme...ednas trgnavme i na pola pat i tekna deka ne si gi smenila knigite za toj den,vo ranecot i bile knigite od prethodniot den,pa trcase da gi smeni...
drug den pak ideme i na pola pat i teknuva deka ranecot si go ima zaboraveno...leleee pa aj pak trk po ranecot
ednas pa isto ideme nakaj skolo,i na patot eden vir so kal i voda...ona hrabrata ke go skoka...i lizganje pravo vo kalta se spruzi....pak trk do odma da se presoblekuva
si bese prdla po priroda,i taka sobrani u drustvo imavme eden drugar po vozrasen od nas pravi gluposti ,smeski,site se smeeme,taa se gazi od smeenje i samo se slusa ttttrrrrrtttttt,srekja samo jas slusnav,pa uste povekje se zgaziv od smeenje a ona od tamo samo so prst me zakjute da ne ja izrezila....
uff ima uste gluposti ama nemam vreme sega si odam doma

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Смешни/незаборавни настани од нашето детство
23.1.2013 13:48:32   
miana
Јас се секавам дека како деца се собиравме и подготвувавме приредба.Правевме рачно покани и им наплакавме на комшиите карта од симболични 20 ден и сите ни купуваа ама дали ке дојдеа 2-3 и то анаши родители ( кој можел ) user posted image
Пеевме песни,модни ревии,смешни точки и сл..Со парите си одевме во апче на колачиња user posted image
Исто така се секавам на муабетите со мојата најдобра другарка.Си имавме дев кукли,ги стававме во колички и кружевме низ маало,нашминкани и облечени како тетки.. Никогаш нема да ги заборавам нашите муабети - за свекрвите по дома,за децата колку ни се немирни,за ручекот ,за мажите како не нервираат ,па што да ви кажувам..Дури не срекаваа комсии и не прашуваа како ни се децата...user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Смешни/незаборавни настани од нашето детство
23.1.2013 14:00:57   
Mihaela 2010
- за свекрвите по дома,за децата колку ни се немирни,за ручекот ,за мажите како не нервираат ,па што да ви кажувам..Дури не срекаваа комсии и не прашуваа како ни се децата...


Haa miana ova ti se vika koga mastata stanuva realnost

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Смешни/незаборавни настани од нашето детство
23.1.2013 15:30:49   
miana
Јас мислам дека сме биле инспирирани од блиската околина user posted image
Леле,леле кога ке се сетам на муабетите,неможам а да не се смеам user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Смешни/незаборавни настани од нашето детство
1.2.2013 23:54:22   
elenak
Денес се потсетив на една случка. Моите имаат викендичка во село и порано по цел летен распуст седевме таму со баба ми и дедо ми. Еднаш со другарките од село одиме по пат и ни текна да скокаме во далечина, кој може подалеку да скокне. И јас да се покажам, скокнувам не гледам каде, и ШЛАП право во една тазе кравја какушкаuser posted image Леле, леле, не знам како сум стигнала до дома, не за друго, со сандалчиња едни на ластици бев и не можев да одам од што ми клизаше ногатаuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Смешни/незаборавни настани од нашето детство
16.2.2014 0:57:55   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Јас се секавам дека како деца се собиравме и подготвувавме приредба.Правевме рачно покани и им наплакавме на комшиите карта од симболични 20 ден и сите ни купуваа ама дали ке дојдеа 2-3 и то анаши родители ( кој можел ) user posted image
Пеевме песни,модни ревии,смешни точки и сл..Со парите си одевме во апче на колачиња user posted image
Исто така се секавам на муабетите со мојата најдобра другарка.Си имавме дев кукли,ги стававме во колички и кружевме низ маало,нашминкани и облечени како тетки.. Никогаш нема да ги заборавам нашите муабети - за свекрвите по дома,за децата колку ни се немирни,за ручекот ,за мажите како не нервираат ,па што да ви кажувам..Дури не срекаваа комсии и не прашуваа како ни се децата...user posted image


Како јас да сум го пишувала ова.Се сеќавам и ние правевме улични претстави но кај нас тие секогаш беа со симболична сума од 10 денари.И секогаш се собираа многу деца.Се сеќавам одевме од маало да маало и ги каневме на претстава сите деца што ќе ги сретневме.И после позавршувањето на претставата купувавме со парите награда на победниците. user posted image А понекогаш пак знаевме да си организираме и претстави онака со слободен влез user posted image па тогаш одевме од продавница до продавница целите уфилмани да најдеме спонзори за претставата. user posted image И навистина продавачите ни даваа кој смоки кој соленки кој чоколади. user posted image Ха ха ха се сеќавам и на нашите женски така да кажам собирања па на тие собирања сите си земавме материјал и игла конец и ножички и шиевме облека за нашите кукли. user posted image Исто се сеќавам кога ќе отидевме на село кај баба ми и дедо ми на гости имаше многу камчиња во секакви бои црвени жолти,портокалови и така со сестра ми и братучетка ми ги собиравме и после баравме мазни камења за да можеме по нив да цртаме со разнобојните камчиња.Па се замислувавме дека сме некои познати сликари и демек имаме големи галерии па правевме изложби...user posted image Што да пишувам повеќе живи смешки user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Смешни/незаборавни настани од нашето детство
27.3.2014 22:22:14   
Палешка РР
Беше пред домашната слава Св. Никола, кога попот требаше да дојде дома и да освети вода. Јас имав околу 15 години - блесава Гимназилајка.
Само јас и мајка ми бевме дома и таа ми кажа дека ќе мора да застанам под петрафил кај попот додека пее. Јас не сакав никако.
Е па добро ми вика мајка ми, тогаш оди во детска и не излегувај додека не замине попот (од детска директно во дневна се влегуваше). Дојде попот вика - каде е ќерката, мајка ми му вели - на училиште е. Отпеа што отпеа попот и мајка ми му рекла да седи да пие кафе, тој се согласил. Таа додека варела кафе јас слушам затишје, мислам си заминал и влегувам во дневна смеејќи се. Кога го видов попот в земја пропаднав, а пак мајка ми кога ме виде и идеше да ме истепа user posted image user posted image user posted image

Попот и сега кога ќе ме сретне ме зафркава user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Смешни/незаборавни настани од нашето детство
30.11.2014 0:29:50   
scared RR
Кога во градинка имав симпатија по име Гордан, ту ама се срамев од него, па како дотерана идев секој ден абе смешки user posted image па дури си имав увртено дека и он ме свиѓа user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?