|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Светско фудбалско првенство Афика 2010
1.6.2010 13:43:39   
jovanka
Сакале или не од 11 јуни до 11 јули дел од нашето секојдневие фудбал.


< Поракaта ја уредил jovanka -- 1.6.2010 13:44:29 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Светско фудбалско првенство Афика 2010
1.6.2010 13:44:53   
MamaOhrid
Јас гледам фудбал, и баш ми е мило што еден месец ќе има нешто интересно да се гледа.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Светско фудбалско првенство Афика 2010
1.6.2010 13:47:47   
jovanka
Јужноафриканската Република, нарекувана уште и Jужна Африка, е република лоцирана на јужниот крај на Африка. Се граничи со Намибија, Боцвана, Зимбабве, Мозамбик и Свазиленд. Лесото е независна енклава, целосно опкружена со територијата на Јужна Африка.
Јужна Африка има најбројно население од европско потекло во Африка, најбројно индиско население надвор од Азија, како и најбројна Обоена (од мешано европско и африканско потекло) заедница во Африка, што ја прави една од најшарените земји во етничка смисла на континентот. Расните и етничките борби помеѓу мнозинството на црнците и малцинството на белците играле голема ролја во историјата и политиката на земјата. Националната партија ја воведува политиката на апартхејд по победата на изборите во 1948, но истата партија под водството на Ф.В. де Клерк ќе започне да ја напушта таа политика во 1990, по долга борба со мнозинството црнци, како и многу белци, обоени и Индијци од Јужна Африка.
Земјата е една од ретките во Африка што никогаш не доживеала државен удар и редовни и демократски избори се одржуваат од 1994, што ја прават регионална сила и една од најстабилните либерални демократии во Африка. Економијата на Јужна Африка е најголема и најразвиена на целиот африкански континент, со модерна инфраструктура низ целата земја.


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Светско фудбалско првенство Афика 2010
1.6.2010 13:48:28   
melody
Se nadevam tuka po televiziive nema da se dava inaku otidov jas za MK,ne se izdrzuva doma koga ima fudbaluser posted image

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Светско фудбалско првенство Афика 2010
1.6.2010 14:10:20   
kikaa75
ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Se nadevam tuka po televiziive nema da se dava inaku otidov jas za MK,ne se izdrzuva doma koga ima fudbaluser posted image
[/quote


Svetsko prvenstvo e sekade ke se emituva i sledi.....

Taka da pakuvaj si i pravec MK , i nema da ti bide sigurno losouser posted image


(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Светско фудбалско првенство Афика 2010
1.6.2010 16:06:24   
penelopa
Едвај чекам да почне, мислам дека супер атмосфера ќе има....и ќе навиваме user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот kikaa75)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Светско фудбалско првенство Афика 2010
1.6.2010 16:13:29   
melody
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikaa75

ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Se nadevam tuka po televiziive nema da se dava inaku otidov jas za MK,ne se izdrzuva doma koga ima fudbaluser posted image
[/quote


Svetsko prvenstvo e sekade ke se emituva i sledi.....

Taka da pakuvaj si i pravec MK , i nema da ti bide sigurno losouser posted image





Znam deka e sekade ,no ovde imame posebni nekoi programi taka da cisto sunjam deka nesto ke ima od fudbalot,a i ako nesto dadat kuferite spremni se uste od sega i navistina nema da mi bide loso so moite doma vo MKuser posted image

(Одговор на членот kikaa75)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Светско фудбалско првенство Афика 2010
1.6.2010 22:49:54   
Viktori
Јас ќе гледам и супер ни се погоди од 11, на прв ден распуст!!!
Традиционално навивам за Аргентина, а против Грција. user posted image
Мм гарант ќе биде контра мене, па ќе има јадење (психичко) на големо user posted image user posted image
Само што оваа година имам + 1 (син ми) на моја страна, а се надеваи и дека ќе поткупам барем една ќерка user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
8.6.2010 22:23:37   
Палешка РР
КЛИК

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
8.6.2010 22:29:15   
Палешка РР
КЛИК за поголемите машки деца

Марио полуде по играва веднаш, се воодушеви од графиката, сега ќе ја бараме да ја симниме user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
8.6.2010 22:34:10   
Боцко
http://www.youtube.com/watch?v=CKUZFUz8fCI

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
8.6.2010 22:41:31   
jovanka
Uste tri dena zapocnuva fudbalskata treska!!!Ajde da vidime koja reprezentacija e favorit?

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
8.6.2010 22:45:57   
Viktori
клик Шакира

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
8.6.2010 22:49:34   
Viktori
АРГЕНТИНАААААА!!! user posted image user posted image user posted image

инаку секое светско екипите како Италија, Англија и останати ѕвездени репрезентации испаѓаат од земји како Сенегал, Јужна Кореја, па плачат....
Е тоа е делот што го обожавам user posted image
Баш ме интересира кој ќе изненади оваа година, и кои ќе бидат изненадените user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 8.6.2010 22:50:01 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
8.6.2010 22:59:15   
amelbebe
generacijo ke mu ja pokazam igrata na Mefail ima so Amel da rasturaatuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
8.6.2010 23:08:47   
jovanka
Српската репрезентација ќе може да се пофали дека во својот тим го има највисокиот играч кој ќе настапи на СП во Јужна Африка.

Српскиот напаѓач Никола Жигиќ со своите 202 центиметри ќе биде највисокиот играч на Светското Првенство во Јужна Африка, кое ќе започне на 11 Јуни.

Би било интересно во некоја фаза од натпреварувањето да се сретнат Србија и Англија, па највисокиот играч да игра против најнискиот, Арон Ленон кој има само 165 центиметри.

Во тимот на англичаните е и вториот најнизок играч, Шон Рајт Филипс кој е само еден центиметар повисок од Ленон.

Најтежок играч, пак, на Светското Првенство ќе биде голманот од САД, Маркус Ханеман со неговите 99 килограми.

8.06.2010


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
8.6.2010 23:15:17   
jovanka
Студијата која ја изведе маркетиншката куќа Biesalski und Company, поттикната од листата на Форбс, го промовираше Лионел Меси во највреден фудбалер на денешницата.

Веднаш до него се наоѓа Кристијано Роналдо, а и следните двајца на списокот се играчи на Барселона и Реал: Чави и Кака.

Во студијата учествуваа 51 фудбалски стручњак како поранешните фудбалери Михаел Румениге (помладиот брат на Карл Хајнц) и Олаф Тон.

Вкупната вредност на фудбалерите се пресметани низ 25 параметри кои влијаеле на студијата. Некои од нив се и спортската и маркетиншката вредност, како и имиџот што го уживаат во светот.


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
9.6.2010 0:09:55   
Snowhite RR
Фудбал гледам само кога има првенство, интересно ќе биде, барем нешто ќе се случува, да излеземе од монотонијава

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
9.6.2010 9:51:40   
arh_diz
Svetsko prvenstvo ke gledam . Onaka gledam fudbal samo koga igraat tie za koi jas navivam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
9.6.2010 9:55:03   
amelbebe
oni neka si gledaat mene ke mi bide sloboden pc ot,user posted image inaku go gledam samo otvaranjeto i finalnata utakmicauser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
16.6.2010 18:30:25   
Viktori
Шпанијо несреќо белосветска....
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
18.6.2010 20:20:27   
agnes77
slo: usa = 2:2user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
19.6.2010 13:30:52   
arh_diz
Srbija super igrase vcera mnogu mi e milo sto ja pobedi Germanija
Bravo za Srbijauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
19.6.2010 13:34:01   
Viktori
Хахаха мене па ми беше ептен криво што изгуби Германија, заради свекор ми user posted image user posted image user posted image
Кога изгуби Србија од Гана ми се јавив и му викам: Србија ко нокиа! user posted image user posted image user posted image
Ама вчера нигде ме немаше. user posted image user posted image user posted image Сеа не идам кај нив дур не изгуби пак Србија од некој други user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Светско фудбалско првенство Африка 2010
22.6.2010 22:28:33   
Viktori
Вива Аргентинаааааааааа!!!user posted image user posted image user posted image user posted image
Аста ла виста Гироленд!!! user posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?