|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сè за љубов
20.5.2010 22:43:46   
Bitolcanka

user posted image



Инспирирана од емисијата на Пинк и А1 "Све за љубав" и фактот што љубовта ја дава смислата на животот, на нашето постоење, и сè почнува од неа решив да отворам ваква тема.

Дали сте приредиле чин на љубов - изненадување некому - вашиот партнер, пријател/ка, работодавач, роднина ... ? Како изгледало тоа? Каква била неговата/нејзината реакција?

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сè за љубов
20.5.2010 22:48:11   
Bitolcanka
Напоменав - работодавач - мислам на гест во знак на благодарност спрема вашиот шеф/шефица за дотогашното почитување, унапредување во работата, разбирање, излегување во пресрет и сл. (да не се сфатиме погрешно user posted image )

Дали вас некој ви приредил нешто убаво - изненадување во знак на љубов без повод и посебна причина?

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сè за љубов
20.5.2010 22:53:43   
Палешка РР
Еднаш мм ми прати мноогу убав и голем букет додека бев кај мајка ми (му бев лута)user posted image Веднаш се смиривме user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сè за љубов
20.5.2010 23:00:24   
Bitolcanka
Многу убаво од него user posted image user posted image user posted image Дечко ми кога сум лута знае да ми го даде на телефон внучето и заборавам на лутината за момент, прекинувам со викањето. Му успева таа тактика, но не секогаш - не е тука детенцето да го вади user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сè за љубов
20.5.2010 23:06:57   
melody
Pred dve nedeli tocno na maz mi mu gi kupiv kondurite sto mnogu mu se dopagaa.Toj neznaese za ova duri mislam ne ni sonuvase deka takvo nesto ke napravam,a jas samo ja cekav drugarka mi da dojde od Kas i da odime zaedno za da mu gi kupam.Vecerta koga si dojde umoren od rabota jas izvadiv se sto sum kupila po redosled za mene prvo pa za kerka mi obleka i igracki i na krajot mu ja dadov kesata so kondurite vnatre.Ne mu se veruvase deka gi gleda pred sebe, mi rece zosto si gi potrosi parite na mene no toa bese reda radiuser posted image mu godese.I posle uste nekolku pogledi onaka fativ upateni kon mene i kon kondurite,pogledi polni ljubov i zadovolstvo.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сè за љубов
20.5.2010 23:15:08   
Bitolcanka
Прекрасно melody, со тоа што во даден момент си забележала што рекол и посакал и му ја оствари желбата си му покажала колку ти значи user posted image Таквите моменти вредат повеќе од се'. Ситниците внесуваат повеќе радост меѓу луѓето. Не залудно се вели: "Она што може да го донесе мигот не може ни целиот живот".

Јас не можам да се сетам во овој момент на нешто, но обожавам изненадувања, а и приредувам некогаш. Ми доаѓаат луди идеи и ги реализирам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сè за љубов
21.5.2010 16:17:59   
niki
Последното изненадување кое му го приредив на мм беше неодамна. Тој беше на пат 10 дена и го изначекавме дома и одвај издржавме дур се врати. Дента кога требаше да си дојде, договорот беше да го чекаме дома, бидејки не возам па да не се малтретирам. Ама не издржав и се спремивме со ќекра ми, викнав такси и на аеродром. Го гледаме како си го чека куферот и му пријдовме и го исплашивме. Беше изненаден, но исто така рече дека длабоко во себе бил сигурен дека ќе го чекаме иако друго се договаравме. Така до пола ми успеа изненадувањето, но само затоа што добро ме познава.user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сè за љубов
23.5.2010 11:34:46   
amelbebe
maz mi inspiriran od istata emisijaeve sto napravi:nie na veridba kaj bratucetka na 2.9 pred 3 god a nie toj den slavime godisnica covekot celo vreme se zabavuva igra i edno vreme go snemuva a jas user posted image user posted image user posted image se vrtam nigde go nema pocnav da mavtam so toa samivcetouser posted image da igram oro ah i edno vreme ete ti go so golem buket od rozi i bambus go grabnuva mikrofonot i mi cestita godisnica ,jas se izgubuv od radost i iznenadena pocnav da placam,a kolku losi misli mi preletaa niz glavauser posted image user posted image user posted image  plus posle toa si doznav deka sum bremena so Amel,uspeh posle 4 god na radosta i nemase kraj

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сè за љубов
23.5.2010 11:39:19   
amelbebe
user posted image lele jas samo naslovot go procitav i se izbrzav,izvinete ima mnogu takvi iznenaduvanja bez povod

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сè за љубов
23.5.2010 11:50:03   
Палешка РР
user posted image за мт амелбебе, навистина прекрасно изненадување, па уште и user posted image , ммм

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сè за љубов
23.5.2010 16:35:51   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

user posted image lele jas samo naslovot go procitav i se izbrzav,izvinete ima mnogu takvi iznenaduvanja bez povod



Мила токму на место ти е постот user posted image Насловот кажува се' - пишуваме се' што сме направиле во име на љубовта или што нашите драги личности ни' приредиле.
Секоја чест за твојот сопруг - прекрасен гест, во знак на љубов, почит, внимание ... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сè за љубов
23.5.2010 16:58:46   
lilicka
Најголемо изненадување од мм е пред многу години пред да стапиме во брак многу се искаравме и тоа најглупаво поради други луѓе и јас решив готово крај на нашата врска несакам да го видам......јас така очајна,тажна си седам дома готово си велам толку беше од нашата љубов а толку сакав да се смириме јас никако не попуштав прва....и ми звони домашнот тел во моментот и ми велат таа и таа барат и ми велат за 20 мин имаме пратка за вас кажете ми ја точната адреса пошто јас живеев на село тогаш и неможеа да ми погодат адресата никако јас мислев дека некој се шегува со мене и му исклучив....заточно 20 мин кај мене на врата имаше огромна корпа од 101 ружа офф лелеле и сега ми капат солзиии од радост!!!А сега не му текнува да ми купи нештоо освен за роденден,годишнина!!user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сè за љубов
23.5.2010 17:05:32   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Најголемо изненадување од мм е пред многу години пред да стапиме во брак многу се искаравме и тоа најглупаво поради други луѓе и јас решив готово крај на нашата врска несакам да го видам......јас така очајна,тажна си седам дома готово си велам толку беше од нашата љубов а толку сакав да се смириме јас никако не попуштав прва....и ми звони домашнот тел во моментот и ми велат таа и таа барат и ми велат за 20 мин имаме пратка за вас кажете ми ја точната адреса пошто јас живеев на село тогаш и неможеа да ми погодат адресата никако јас мислев дека некој се шегува со мене и му исклучив....заточно 20 мин кај мене на врата имаше огромна корпа од 101 ружа офф лелеле и сега ми капат солзиии од радост!!!А сега не му текнува да ми купи нештоо освен за роденден,годишнина!!user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image 101 ружа уау
Сега сте заедно и не сте скарани. И што ќе ти се ружи кога го имаш  него крај себе.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сè за љубов
23.5.2010 17:28:15   
Bitolcanka
user posted image user posted image user posted image Прекрасно Лиличка. Машките обично знаат да изненадат само кога е дојден нож до коска, потоа забораваат, ретко знаат да бидат романтичари. Но најважно е што најзначајните моменти не ги забораваат user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сè за љубов
23.5.2010 21:17:55   
melody
Pred nekoj mesec dena bev nastinata.Kaj mene nastinkata se odviva na toj nacin sto mi stanuva paramparce grloto od mnogu jaka i suva kaslica.Znam taa nok se iskaravme so maz mi toj nervozen od rabota ,jas kaslam i nemozam da ja uspijam kerka mi zosto na sekoe moe kaslanje taa se stresuvase i taka do 2 i pol sabajle duri ne pocna i taa da me imitira kako kaslamuser posted image I na kraj si legnavme site trojca zaedno ,no jas i maz mi luti.Utredenta mi se javuva od rabota i mi vika jas bev do apteka i ti kupiv lekovi sirup i nekoi apcija za da ne ti se slucuva veke toa.A jas sto da vi kazam presrekna od paznjata zatoa sto nemame kola ,a ziveeme na 30 km od Antalija, nemame vo blizina apteka i toj pred da odi na rabota otisol vo Antalija samo da mi gi kupi lekovite, a znam posle kolku mu bilo macno na rabota premoren.Dusicka zlatna. user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Сè за љубов
18.4.2012 22:21:14   
Snow Queen
Порано мноогу гледав, а сега еднаш месечно,ептен ако нема што да се гледа на ТВ

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Сè за љубов
18.4.2012 22:37:40   
Ikana
Хахах ама не мислат на оноа шоуто сеирџиско хахахахuser posted image туку чиј маж и чиј дечко колку се покажалuser posted image
Ама ни ја не гледам Се за љубов, незнам ни зашто.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Сè за љубов
18.4.2012 22:48:04   
kikicka
user posted image точно не е темава баш за емисијата....мм а јас што знам не се сеќавам деканекој ми приредил такво нешто,ако ми текне ке пишам ако не ке чекам да ме изненадат,а толку сакам изненадувања од тој калибар user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Сè за љубов
18.4.2012 22:59:24   
Ikana
Ја ќе те изненадам Кикичке!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Сè за љубов
19.4.2012 9:05:17   
Pepelaska *
Ехх,пред скоро 2 години многу се испокаравме , скоро скроз user posted image и ајде демек ќе се мириме ни беше годишнина од врската , јас ништо не купив и изналутена одам а мм ме чекаше в кола, а на седиштето мое ставил еден многу убав букет , седнувам го земам и вика остај си го назад да не ти смета , назад ставил едно мече кое го имав бендисано претходно така новогодишно како кутија и го наполнил со кики бомбони user posted image па после тоа бевме на вечера и мислам дека тогаш останав бремена, ах тоа мече.
Е сега од све за љубав остана само едно с, ама да се надеваме ќе изненади пак нешто, а јас сум му правела некој такви мали изненадувања без повод ама и јас престанав сега.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Сè за љубов
19.4.2012 10:15:51   
kikicka
user posted image user posted image Ајј хахах
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ја ќе те изненадам Кикичке!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Сè за љубов
19.4.2012 10:18:17   
Beatris
Чекај ја денес утре на врата да ти се нацрта у машна замотана user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?