|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 14:23:37   
Enika
Ме интересира дали некој знае, дали треба да се промени старата возачка пред истекот на важноста?Наслушнав муабети дека мора и таа како и личната карта да се промени за нова па ме интересира дали знаете нешто за ова и дали сте ја промениле истата пред истекување на важност?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 14:27:50   
mother 29
како ја погоди темата...јас пред два дена чачнав по возачката и гледам изминала во 2008user posted image
значи две години си возам без возачка т.е две години не ме сопрела полиција хеехехех

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 14:44:31   
Adrijana
leleee ako mora i vozackkata da se menuva, koj ke se rasprava so maloumnici uffuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 14:50:31   
BILJANA_G
Mojata ne e so izminat rok,ama uste mi e na staroto prezime,ka ja smenam kaj i da e za nekoe vreme.Taka ja upotrebuvam veke 4 godini za sreka me nemaat zastanato.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 14:51:26   
caci20
Treba do 2012 da se promeni, a sega treba da se zeme kartonce od 100den za famoznite kazneni poeni

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 14:52:11   
Pepe
Enika,jas  vcera se javiv da prasam na brojot za zakazuvanje za tocna informacija zosto i mene me interesirase istoto prasanje....Zamisli si,sluzbenickata mi rece deka najverojatno treba da se smeni do 2012,AMA NE E SIGURNA!!!!!?????????user posted image
Jas stvarno ne znam koj togas bi trebalo da znae....user posted image user posted image user posted image I znam deka ne pomagam mnogu so odgovorov,ama kako i se drugo ,zavisi dali denot e soncev ili oblacen...hahaha....
Ne znam dali e za smeenje ili za placenje...Vo sekoj slucaj do 2012 sigurno ne treba....osven ako pred toa ne ti istekuva vozackata...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 14:59:32   
caci20
I za nea se zakazuva i nie eve za mm cekame 3 meseci

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Pepe)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:00:24   
Enika
Тие од МВР незнаат дека 2012 е крај на светот?user posted image Денес баш се коментираше та тема и ми рекоа демек подобро било пчорано да идеш зашто се повеке и повеке имало гузжва...демек да не го јадеш ко со пасошите и личмите карти.

(Одговор на членот Pepe)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:07:13   
BEBICA
Jas ja imam promeneto vozackata pred da mi istece no poradi promena na podatocite na novo ime i prezime a i logicno deka pred da ti istece ke treba da ja smenis ne treba da se ceka da istece neli.
Sega imam i vozacka kniska za sekoj nov negative boduser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:14:24   
Adrijana
Lelee jas zaboraviv deka prezimeto go smeniv, veke 1 godina kako mi e drugo prezimeto, a ne mi e teknalo deka mora da ja smenamuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:20:04   
Enika
Ок тие што имаат сменето податоци..јас повеке мислев за тие што немаат а не им е истечена возачката. За лични карти нели рекоа мора да се менуваат без разлика дал истекува или не, па мислев да не знаете дал е истиот случај и со возачки да биде после се у  5 до 12 па оф леле мајко

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:20:21   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image E i jas se zaboraviv taka edno 6 meseci dodeka ne me zastana policija i ovde vo Belgrad jas davam vozacka dozvola i pasos obavezno posto seuste nemam ovde dokumenti i polacaecot mi vika vie ste zaboravile da ja promenite vozackata?A jas smotana mu vikam zosto ima uste 5 godini dodeka da istece on se nasmeauser posted image user posted image user posted image i mi vika gospogo vie ste se omazile vo meguvreme toj detalj go zaboravivte.
Lele sram sto da vi kazam.Policaecot samo me opomena i normalno prva prilika jas ja smeniv letoska ado togas nevozev posto mi bese strav.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:23:08   
BEBICA
Enika ti mislis poradi toa sto barat novi licni karti so cip taka da ne baraat i nova vozacka so cip na toa mislis neli?
Za ovaa rabota znam posto eve tatko mi lani prasa koga ja menuvav mojata i mu rekoa gospodine ne treba da ja menuvate se dodeka ne vi istece i da se javi barem nedela dena pred istekot.A tatko mi ja smeni vozackata pred 4 godini.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:27:14   
profesorica
ако имаш врски не се чека толку за возачката.кумот наш и мм ја сменија брзо, бидејќи свекрва ми им е врскаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:34:55   
BEBICA
Jas ja smeniv za 24h plativ 1000den

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:35:39   
Enika
Ама Бебица не требаше ни за личните карти дур не истечат па оп до фебруар мора да се смени и после продолжија рок ради буна на народов.Мн што сменија лични карти не им беа истечени ама мораа да сменат зашто така кажаа. А за возачкиве само се врти вест ништо сигурно не е .

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:40:13   
caci20
За 500 ден јави се и закажи си. Па кога биде биде. И на мм не му истекува ама страв лозје чува. Да не биде после држ не дај, а и ако вадиш меѓународна дозвола после не ти важи со новата возачка

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:49:59   
Bitolcanka

Се така ненадејно се случува кај нас. Народот се плаши, има и зошто. Со сите документи толку се се искомплицира, чудо едно... Дечко ми се сликаше за лична карта во декември и требаше да ја земе по 2 недели, но ништо од тоа... Беше 2 пати, 1 пат не била готова наводно, а 2 пат му рекоа не чинела сликата, па требало да се преслика. И сега ќе оди пак да се слика, па пак да чека да си ја земе user posted image Дотогаш за итни случаи го има пасошот.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 15:56:52   
BEBICA
Pa zlato pocekaj malce sigurno ke kazat za vozackata dozvola dali da ja menuvas ili ne.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
26.2.2010 22:03:56   
mami
Јас кога закажував за пасоши и лични карти му закажав и за возачка на мм. Еднаш посекако ке треба да ја смени, а зошто после во гужвата и онака сега чекаше 3 месеци, а тогаш којзнае колку..Беше минатата недела, го сликаа за 10 дена треба да оди да си ја земе. Она што ме извади од такт е дека тој го имаше она картонче за казнени поени ама со новата возачка требало и ново картонче па оп уште пари и за тоа..Глупости жви..уште малку ке почнат и воздухот да ни го наплаќаат за да се полни буџетот

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
8.2.2011 12:41:40   
arh_diz
Dali nekoj znae dali moze da se zameni vozacka so stara licna karta.I do koga vazat starite licni karti


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
8.2.2011 12:44:58   
ben10
na 17.02. sum za slikanje za vozacka

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
8.2.2011 12:49:26   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Dali nekoj znae dali moze da se zameni vozacka so stara licna karta.I do koga vazat starite licni karti


Стара мислиш на истечена, или на старо презиме?


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
8.2.2011 12:52:12   
arh_diz
istecena i kolku se ceka  otkako ke ti zakazat

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Промена на старата возачка дозвола?
8.2.2011 12:55:09   
Pepelaska *
Mislis za vo Makedonija?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?