|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Посвета за Среќен брак
31.7.2010 14:35:05   
Snowhite RR
Ми треба посвета за Среќен брак, дали имате некој предлог или можеби знаете некоја веб страна со посвети


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 15:36:42   
mama26
kakva posveta ti treba ne razbiram?sto e toa?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:05:22   
Bitolcanka
Snowhite јас обично кога одам на некоја свадба на картичката којашто ја ставам кај подарокот пишувам: "Нека љубовта ве води во времето кое е пред вас. Среќен брак од ...". Истата реченица ја применувам секаде, ако има место во честитката, се разбира, ако не само последните два збора ги пишувам user posted image
Убаво поминете си. И за Михаил да си дочекаш. Кај мене поминаа свадбите, се куртулив право да ти кажам - не дај Боже да закаже пак уште некој/а user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:10:51   
Bogdancanka
Битолчанка мора дај боже да се закаже уште една свадба кај вас и тоа ТВОЈАТАuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:13:43   
mama26
da da  ijas sum za bitolcanka sledna za svadba

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:29:16   
mama26
snowhite tesko da se pisuva za ova,zavisi od lugeto bliski ti se ili ne.samo ti znaes sto da napises,i ako gi sakas neka ti dojde od srce a ako ne gi sakas procitaj od nekoja kniga negde.a ako ti se mnogu bliski luge sama od sebe ke si dojde od srce sto im pozeluvas da go pretocis vo zborovi.-inaku jas vaka da ti kazam posveta nekoja-ljubovta neka vi e dvigatel za site prepreki vo zivotot i zaedno kako denes na vasa vencavka da ste veseli ,slozni i vljubeni za vek. moze e glupavo sega jas sto pisav ama toa mi teknuva

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:31:22   
Snowhite RR
Фала ти Битолчанка, па и кај тебе да заиграме на свадба за брзо. Инаку, од Битола ќе ви земеме невеста, да, да, таму ќе идеме по невестаuser posted image
Инаку мама, мислев на тоа да пишам нешто на картичката освен „среќен брак“.
Мислам ако нема веќе ваква тема да ја искорстиме оваа исто така да пишуваме предлози за честитање на роденден, крштевка, годишнини и слично

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:34:25   
mama26
ne ne nerekov temata e losa.nego jas sum tip prema lugeto se orientiram koj kolku mi znaci blizina.nekoj moze da ne se druzam sekoj den go gledam ednas u 3 mesaca ama mi znaci nekako povrzana sum i taka.sakav da ti pomognam ne odmognam.ako me svati pogresno nemislev nisto loso

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:36:32   
Тања РР
Jас би напишала нешто вакво:

Нека заедничкиот животот кој го започнувате денес биде исполнет со многу бакнежи, силна смеа, добро здравје и непрекината љубов засекогаш.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:38:13   
Snowhite RR
Не е глупаво мама, баш сакам да слушнам предлози, мене не ме бива многу за составување, инаку на свадба сме кај деверот што ни беше на свадбата, на мм му е многу добар другар, заедно растеле
Јас имав една многу убава, мене што ми ја пратија за вердибата, ама не можам да ја најдам, беше нешто вака:
„Велат дека животот бил тежок пат да се оди сам, затоа ти треба сопатник....“нешто така беше не ми текнува
ајде предложете нешто вие што пишувате на картичките

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:38:23   
mama26
hhahha e taka tanja slicno na moetoodnosno pokulturno pisanouser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:54:14   
Тања РР
Snowhite ако сакаш нешто онака долго и суштинско мислам дека нема поубава посвета од Прво Послание на Апостол Павле до Коринтјаните, глава 13. Овој цитат од Библијата баш одговара за оваа прилика. Јас му го имам подарувано на дечко ми (сега мм) во форма на презентација за еден Валентин.



_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Посвета за Среќен брак
31.7.2010 23:59:50   
Snowhite RR
Ооо ама кај да го барам сега тоа, немам баш многу времеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Посвета за Среќен брак
1.8.2010 0:05:53   
Тања РР
Ако ги зборувам човечките и ангелските јазици, а љубов немам - тогаш сум бронза што ѕвони, или кимвал што ѕвечи.  И ако имам дар за пророкување, и да ги знам сите тајни и сите знаења; и ако ја имам сета вера, така што да преместува и планини, а љубов немам - ништо не сум.  И ако го раздадам целиот свој имот, за да ги нахранам бедните; и ако го предадам своето тело, да биде изгорено, а љубов немам, ништо не ми ползува.   Љубовта долго трпи, љубовта е милостива, лубовта не завидува, не се фали, не се вообразува;    не се однесува непристојно, не го бара своето, не се раздразнува. Не држи сметка за зло;   не и се радува на неправдата, а и се радува на вистината;   сè премолчува, сè верува, на сè се надева, сè трпи.   Љубовта никогаш не престанува: А другите дарби : ако се пророштва - ќе се отстранат; јазици - ќе замолкнат; ако е знаење - ќе исчезне.   Зашто, делумно знаеме и делумно пророкуваме,  но кога ќе дојде совршеното, ќе се отстрани делумното. Кога бев дете, зборував како дете, мислев како дете, расудував како дете. А кога станав маж, го отстранив детинското.  Зашто, сега гледаме како во огледало - нејасно; но тогаш: лице во лице. Сега знам делумно, но тогаш ќе сознам целосно, како што и јас бев самиот наполно познат.  А сега остануваат овие три: верата, надежта и љубовта, но љубовта е најголема од нив.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Посвета за Среќен брак
1.8.2010 0:07:09   
Тања РР
За тоа сме ние тука user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Посвета за Среќен брак
1.8.2010 0:07:55   
mama26
leleeeee user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Посвета за Среќен брак
1.8.2010 0:22:28   
Snowhite RR
Навистина леле, Тања ме остави без зборови, навистина прекрасно, прекрасно...мммм

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Посвета за Среќен брак
3.8.2010 22:34:24   
Тања РР
Snowhite што напиша? Им се допаднало ли на младенците?

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Посвета за Среќен брак
3.8.2010 22:43:19   
Snowhite RR
За жал не можев толку долга посвета да напишам Тања, но ќе ја искористам за друг пат ми се допадна
Од премногу што се мислев што да напишам, на крај немав време, едвај стасав да се спремам и Михаил да го средам и пишав т.е. мм напиша само Среќен Брак


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Посвета за Среќен брак
2.10.2010 1:55:26   
Snowhite RR
Еве една добра посвета што ја прочитав пред малку, ќе ја запишам тука во случај да ми притреба мене или на некој од вас

dobriot zivot zapocnuva togas koga ke prestaneme da barame podobar.neka ljubovta vi bide pateka po koja ke cekorite,bidejki srekata cekori po istata.vi posakuvam mir vo dusata,sjaj vo ocite ,nasmevka na liceto,ljubov vo srceto ,sreka pokraj sebe.neka sekoja zelba vi bide stvarnost, a sekoj obid uspeh.imajte ubav sreken brak od srce vi posakuvam.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Посвета за Среќен брак
2.10.2010 8:54:30   
Bitolcanka
Убава мисла Snowhite, ми дојде како порачана - во вистинско време - вечер сум на user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Посвета за Среќен брак
2.10.2010 10:33:22   
Anushka
преубави мисли се изначитав погоре!!!
Иако, јас само би им посакала полна куќа со дечиња...
ех, сега се сетв на еден мој лапсускај едни соседи-Албанци. Така, влагам јас кај нив во двор на свадба, го давам поклонот, честитам, и од што сакав да им посакам многу деца, реков „ај, па до година накрштевка...“
Прво ме погледнаа зелено, ама после сите прснавме во смеа.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Посвета за Среќен брак
2.10.2010 15:00:37   
majka 79
nie za svadbata dobivme edna intersesna,duhovita posveta. tocno ne se sekavam kako bese, ama ke se obidam

"edinstvenoto nesto sto ke skripi i krcka vo vasiot brak, da bide vasiot bracen krevet"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Посвета за Среќен брак
18.11.2010 23:19:07   
baby mama
Nie imavme edna vakva poraka: Neka bracnoit zivot Vi bide ispolnet so ljubov,pocit i razbiranje. Srekjen brak!

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Посвета за Среќен брак
18.11.2010 23:26:04   
baby mama
Eve nesto sto jas napisav(kradev od vamu tamuuser posted image ) i trebase da go kazam, nesto kako govor tamu kade sto bevme kumovi ama ne uspeav da im go posakam na mladozencite:

Denes e radosen den za Vas dvajca. Denes so Bozji i roditelski blagoslov stapivte vo brak i so toa ste spoeni zasekogas.
Sekogas bidete eden pokraj drug,sekogas hrabrete se eden so drug i sakajte se cel zivot kako sto se sakate  denes.
I uste Vi posakuvam Vitleemskoto svetlo zasekogas da sveti vo Vasiot dom i Vasite srca. Srekjen brak! user posted image





_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?