|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Поранешна љубов!
16.5.2009 15:27:09   
Julie1
Ви се случило ли да налетате на некоја ваша поранешна љубов (па и од детски години)? Како раеагирате? А што ако чуете дека се жени или има детенце?

Ви паѓа ли се од раце или ви се пресекуваат нозете кога излетува пред вас сосем случајно? 

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Поранешна љубов!
16.5.2009 15:35:03   
hristijana
daleku sum od bivsite tesko deka bi gi sretnala, zavrsuva vrskata i   sekoj po svoj pat, nikogas ne sum sakala posle se pak da gi pozdravuvam pa ni tie mene nitu pak po nekoe vreme da bidime zaedno.stom ednas sme se razdelile poveke nazad ne.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Поранешна љубов!
16.5.2009 15:45:13   
Еца
Па ниту ми се тресат раце,ниту ми се сечат нозете, бидејќи веќе не мислам на нив,зошто не сум ги сакала вистинскиuser posted image всушност јас не сум ни сакала некој дечко зошто имам две постари сестри кои на неколку пати сум ги видела како плачат поради некој, па секогаш бев резервирана во врките,освен со сегашниот ми маж, кој ме сврте и тоа убаво....user posted image user posted image user posted image user posted image Минатото е минато....

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Поранешна љубов!
18.5.2009 8:04:37   
mami
има еден кој ниту ми бил дечко ниту пак сме биле близу до тоа некогаш..едноставно некоја стара симпатија која останала до ден денес и некогаш кога ке го сретнам во град ми се потсекуваат нозете, ама тогаш си помислувам на мм и прекрасното мало човече мое и мислам колку е тој несреќен што ја нема мојата среќаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Поранешна љубов!
18.6.2009 20:28:06   
katence
Jas uste nikoj nemam sretnato ama da sretnam neznam kako bi reagiralauser posted image user posted image user posted image user posted image      user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Поранешна љубов!
2.7.2009 12:12:59   
milijana
Ako nekoj si go sakala, ste bile vo super vrska,a nekoi ix pricini ja poprecile taa vrska, normalno e deka i da si vo brak..custvata se custva.ne moze ako nekoj si go sakala, da ti bide seedno sto e so nego.Toj covek si go baknuvala si dozivuvala srekni momenti i ako ne si mu go dala srceto 100% togas nema da se custvuvas napnato vo negova blizina.Ama ako nekoj se sakal 100%..e toa e druga prikazna. Da vi kazam za tatko mi.Toj imal vrska od 7 god..a ja zel majka mi.Ja videl devojkata (se vikala Elena) kako se pregrnuva so eden decko i i se skaral.Godini podocna razbral deka toj decko i bil bratuced,ama vo toa vreme ne sakal da cue za nea.I posle 20 godini brak so majka mi znaese da ja spomne, koga ke slusnese pesna za Elena, placese..i taka se duri ne se vidoa posle 30 god na eden pogreb kaj nejzin bratuced.Duri togas posle tolku godini..napravile muabet kako prijateli,,no tatko mi mi kaza deka i svetele ocite. Taa Elena e sega pocinata.tatko mi ima 63 godini i prekrasen brak so majka mi..ama ljubovta sto ja custvuval za taa Elena sam kazuva deka ja nosi nekade zaklucena vo srceto samo za nego.Zatoa treba mnogu da se vnimava...sto se pravi..i so pomalku inat vo glavite da se razmisluva.Toj ne popustil..i za toa cel zivot mu ostanalo srceto vrzano.Najdobro e da se ima rascisteno so vrskite, so bivsite.Koga ke rascistis..se e polesno.Nisto ne te dirnuva vo srce..ama ako ne si rascistil..odis vo zivotot so nesto sto te pritiska tesko e.Pozzz na site vljubeni devojki..

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Поранешна љубов!
3.9.2009 15:01:39   
delfinka
mislam deka na sekoja normalna individua dokolku bila vo vrska so nekogo sto go sakala i imala custva kon nego,normalno e da izreagira srceto

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Поранешна љубов!
3.9.2009 15:06:08   
profesorica
Богами ми се пресекуваат нозе и ми чука силно срцето.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Поранешна љубов!
3.9.2009 15:26:28   
Палешка РР
Бидејќи сум со маж ми веќе 17 години, сите средношколски симпатии ми се заборавени user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Поранешна љубов!
3.9.2009 23:29:26   
nutelizza
Мене срце ме болиuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Поранешна љубов!
4.9.2009 12:03:21   
mother 29
eve koga trgna denot...

pred nekoe vreme razbrav (toj mi kaza na skype) deka se razvel pred godina dena.go sakav mnogu duri premnogu.....

sega go sakam mm najmnogu na svet ,megutoa ponekogas da ne recam cesto mi bega mislata....
da ne svatite gresno,nemam jas nisto so nego,toj duri zivee i vo drug grad....bevme kolegi na fax.koga ke se zakacime na skype toa e totalno nevino ,obicni muabeti za rabotata,familijata(toj ima 2 gog kerka ,sto zivee so eks zenata),se znaat so mm ,na kraj prasuva i za nego go pozzdr....

megutoa mene me nervira zasto se fakam sebe si vo situacija koga razmisluvam za  nego i za mene(a jas sum srekna ,nisto ne mi fali...)


(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Поранешна љубов!
4.9.2009 12:07:13   
profesorica
Ах тој скајп.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Поранешна љубов!
4.9.2009 12:21:47   
arh_diz
Seuste nemam nikogo sretnatno da sretnam neznam kako bi reagirala

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Поранешна љубов!
4.9.2009 12:35:10   
Maca25
јас пред некој ден налетав на првиот дечко, јас не изреагиарв никако, онака ладно, а он целиот се стопи кога ме виде со бебе 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Поранешна љубов!
16.10.2009 22:38:26   
Mila na mama
Бев трудна кога после 6-7 год го сретнав првиот дечко во кого рака на срце своевремено бев многу вљубена. Се изненадив од сопствената реакција. Мртва ладна му кажав здраво, а тој изреагира така што помислив: Бре останал на исто ниво на развој. Растат ли воопшто луѓево? user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Поранешна љубов!
22.10.2009 14:59:24   
Enika
retko go gledam toj sto mi beshe golema ljubov nekogas...mi beshe prva ljubov i mislev najmnogu go sakam i nema da sakam akko nego drug aa se izlazav...sega znam kade pripagam i sto e toa najubavi custva na svet(ne deka ne bile i togas ama sega sum zrela licnost a ne dete)
odreden period posle raskinuvanje go izbegavava dur mi pomine se zaso mi trebashe vreme da prebrodam i dur bev u edna mn losa vrska koja me izmuci(togas doznav deka ima devojka kao poserizono)me secna malku ama traese mn malku i mislam deka beshe rezultat na toa sto jas bev mizerna pa si razmisluvav gluposti.najnormalno se pozdravuvame i se ama go gleam epten retko...bivshi si e bivshi mislam ne mi smeta da go iam na fb ili skype..ama so da mu praam muabet...pocita neka ostane ama drugarstvo poveke nema...samo sakam da e sreken i toa...site zalsuzuvame da sme.

me pecnalo odamna koga ke go videv sea pametot mi e na mn povazni rab nego li na dali e on u blizina ili neuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Поранешна љубов!
22.10.2009 15:03:31   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

megutoa mene me nervira zasto se fakam sebe si vo situacija koga razmisluvam za  nego i za mene(a jas sum srekna ,nisto ne mi fali...)




надминато е....да не ме мислете хехехехеех 
да го оставиме минатото,таму каде што му е местото.....во минатото!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 22.10.2009 15:06:20 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Поранешна љубов!
22.10.2009 15:05:45   
Enika
ofc...abe normalno e da izreagirash vnatreshno..mislam emocii bile vo prashanje...sekad ke ti bide the special one.vazno e sea da sme srekni i ispolneti tamu kaj sto smeuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Поранешна љубов!
22.10.2009 15:42:06   
Iva
Ние со мм сме 10год.  заедно, за тој период ми се има случено три пати за одредени дечки со кои сум контактирала да ми се развијат чувства нешто малку појаки од пријателски. Тоа можеби биле кратки заљубувања во периоди кога сме имале кризи со мм, два пати се случило кога ми бил дечко и еднаш откако сме земени. Значи не сум имала ништо со тие луѓе но одреден краток период чувства постоеле. Сега не чувствувам ништо за нив но сепак останале врежани во моето срце за секогаш. И секогаш кога ќе сретнам некој од нив срцето ми затреперува. И поради тоа чувство се осеќам убавоuser posted image  

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Поранешна љубов!
22.10.2009 15:57:30   
bojanas
Го имам сретнато бившиот со неговата жена кога го шетав бебето. Јас кажав само едно ладно здраво а тој ми испочестита за бебето ме запозна со жена му. После дознав дека не можеле да имаат деца и ми падна многу многу жал

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Поранешна љубов!
30.3.2010 3:33:16   
Rossana
Denes mi se sluci da ja sretnam mojata poranesna ljubov posle 19 meseci... Na 14.07.2008 godina mojata ''ljubov'' propadna vo zemja... ednostavno iscezna, telefonot mu bese isklucen, ne go imav sretnato, neznaev kade da go baram,sto da pravam, ni bratucetmu nesakase da mi kaze nisto, drugarite se pravdea deka neznaat nito i odbegnuvaa da bidat vo moja blizina za da ne gi prasuvam za nego user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Po tri meseci resiv da ja zakopam taa ljubov... pocnav da se druzam so mojot segasen soprug i po nekoe vreme pocnavme da izleguvame. Na 11.07.2009 godina se omaziv, na 22.02.2010 dobiv prekrasna kerkicka... i taman denes trgnav za leb eve ti go pred mene slika i prilika, mi veli zdravo, mi se smeska, mi cestita kerka... jas ne odgovoriv nisto, nemav ni sila da odgovoram nesto, neznaev ni sto da odgovoram... samo se ottrgnav od nego i si otidov doma... Uste sum vo sok od toa sto mi se sluci, se obiduvam cel den da zaboravam no nikako da mi izleze od glava... mi preletuvaat tolku misli... zosto ne go prasav kade bese, zosto... imav tolku mnogu prasanja sto nekogas sakav da mu gi postavam... zosto... kade zgresiv???
user posted image
user posted image

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Поранешна љубов!
30.3.2010 11:08:35   
Cacko
u zivotov posto imav samo kilometrazni ,mamutski vrskiuser posted image user posted image user posted image ,vo prasanje za bivsi stanuva zbor za 4 dusi.edniot e u Kanada  taka da nema sansi da go sretnam,drugiot i e dever na asistentkata na rabota na mmuser posted image user posted image user posted image taka da si se srekavame i si praime muabet duri i so mm,i ne mi se sece nisto posto uste na vremeto jas mu raskinav,prestanav da cuvstvuvam bilo sto za nego,tretiot....eeeeeh...e ovoj me zezna gadno,patev dosta,ali mi projde,pa go nemav videno edno 3 godini i vise so mm bevme vo vrska ete ti go se javuva gospodinot nizaeden,se kaeuser posted image user posted image normalno go oterav u ...i po eden mesec me serkava na semafori so kola,mi iskomentira nesto,ali ja davav gas i se pravev deka ne slusamuser posted image user posted image user posted image i od togas go nemm videno(a razbrav se ozenil),i cetvrtiot go imam sretnato pred 2 godini ali se svrtev za da ne me vidi,ne deka mu se plasam ali bev so mm, a ovoj posto mu raskinav za mmuser posted image user posted image user posted image ,bese pateticen,a bese vo stranstvo,pa koa se vrati sakase da se soocuva so mm,cirkuziuser posted image iza da izbegnam skandali se napraiv na tosouser posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Поранешна љубов!
30.3.2010 11:22:25   
tereza
Сите мои врски(со исклучок на оваа која трае 3 години)ми биле по 7-8 месеци и прекинувале.А сум ги сретнала тие тројца низ град,дури и лице во лице сме се судриле што се вика,ако се сами кажуваме едно здраво и никому ништо,али ако се во друштво на жената е тогаш нема муабет,а таа ситуација ми е многу смешнаuser posted image Јас се изненадив од самата себе колку сега сум ладна во однос на тоа кога ќе сретнам некој бивш дечко...не ме погодува тоа којзнае како...   

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Поранешна љубов!
30.3.2010 11:39:05   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

Denes mi se sluci da ja sretnam mojata poranesna ljubov posle 19 meseci... Na 14.07.2008 godina mojata ''ljubov'' propadna vo zemja... ednostavno iscezna, telefonot mu bese isklucen, ne go imav sretnato, neznaev kade da go baram,sto da pravam, ni bratucetmu nesakase da mi kaze nisto, drugarite se pravdea deka neznaat nito i odbegnuvaa da bidat vo moja blizina za da ne gi prasuvam za nego user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Po tri meseci resiv da ja zakopam taa ljubov... pocnav da se druzam so mojot segasen soprug i po nekoe vreme pocnavme da izleguvame. Na 11.07.2009 godina se omaziv, na 22.02.2010 dobiv prekrasna kerkicka... i taman denes trgnav za leb eve ti go pred mene slika i prilika, mi veli zdravo, mi se smeska, mi cestita kerka... jas ne odgovoriv nisto, nemav ni sila da odgovoram nesto, neznaev ni sto da odgovoram... samo se ottrgnav od nego i si otidov doma... Uste sum vo sok od toa sto mi se sluci, se obiduvam cel den da zaboravam no nikako da mi izleze od glava... mi preletuvaat tolku misli... zosto ne go prasav kade bese, zosto... imav tolku mnogu prasanja sto nekogas sakav da mu gi postavam... zosto... kade zgresiv???
user posted image
user posted image



Rossana не се оптеретувај со непотребни мисли и прашања, тоа најмалку ти е потребно сега.
И јас имав еден дечко со кој на многу чуден начин ја прекинавме врската, а толку многу се сакавме. Можеби година дена се измачував со тие прашања, а што беше дополнителна лоша околност, се сретнувавме многу често. Некако гордоста не ми даде да му поставам било какво прашање, ниту пак да пробам да ја спасам врската (затоашто раскинувањето беше од друга причина, а не дека не се сакавме). И така јас си патев, си плачев, он кратко време после мене се ожени, доби ќерка, продолжи да ми се јавува повремено и да ми кажува дека многу му фалам, дека сака да се видиме.......user posted image
Искрено 2-3 пати дозволив да се видиме, но сватив колку станал беден што немаше храброст да ја штити и застане позади нашата љубов.
После 3 години јас си се омажив, со прекрасна личност, имаме слатка принцезаuser posted image и сватив дека имало причина зошто тогаш така се случи, а таа причина е мојот сопруг и се што понатака следи со негоuser posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Поранешна љубов!
30.3.2010 11:48:06   
mother 29
многу убаво кажано од страна на Леонида...исто како јас да су го пишувала.
п.с.Россана ,остави го минатото таму каде му е местото -во минатото и немој да се вракаш назад,ако немаш некоја силна причина!
ништо нема да добиеш со тоа, што ке го знаеш одговорот на тие прашања ,можеш само да изгубиш!


< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.3.2010 11:49:09 >

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?