|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Подарок за мајка ми
16.11.2009 8:59:22   
profesorica
Луѓе помагајте-утре и е роденден на мајка ми, што да и подарам?

немам многу време а немам ни некоја идеја, се што ми текна веќе сум и поклонила до сега.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 9:02:23   
bojanas
Абе фино вака си поставила прашање ама кажи колкав ти е буџетот за поклон. Вака може и кола да и купиш ако не ти е рпоблем user posted image . Јас последниот роденден и купив Нивеа колекција за подмладување.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 9:04:41   
profesorica
епа до кај 1000 денари.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 9:12:59   
Iva
Јас на мајка ми лани и подарив вазна со суво цвеќе. Вазната не беше стаклена туку, не знам сега како да ти објаснам од кој материјал е, обвиткана беше со бамбус, нешто такво. И бидејќи и цвеќето беше суво изгледаше многу убаво како комплет. Сега и стои на комодата во дневна и и го разубавува станот. Секој ден си го гледа и ја потсеќа на мене. Значи убав поклон и убав украс за домот, кој останува подолго време, заради тоа што цвеќето не венее. А ме чинеше околу 700-800ден најмногу.

Одбирањето на подарок за друг е многу тешка работа, зошто вкусовите на луѓето се различи а и не знаеме мајака ти на што најмногу ќе се израдува. Мајка ми обожава цвеќе и ова испадна одлична комбинација. 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 9:20:28   
profesorica
па мислам дека било што ќе ја израдува, не е баш пребирлива и стално ми вика:што сте се трошеле.




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 10:19:26   
Еца
Не знам дали ова го имаш направено но мислам дека би била оригинална доколку купиш некоја убава рамка (а има навистина убав избор), голема, и во неа ставиш слика од Дамјан. Верувај срцето ќе и го стопиш.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 10:34:44   
profesorica
Убава идеја Еца, но да ти кажам има 3-4 големи рамки со големи слики од Дамјан.А и шамии, ташни накит има ептен и нови и јас сум и купила. и навистина немам идеја.Затоа и поставив ваква тема. 

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 10:38:07   
mother 29
купи и некој сад за домакинството,нај ке му се израдува!?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 10:39:43   
profesorica
еј може, таква работа секогаш фали.user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 10:40:11   
profesorica
мајка ми е и доста по украсите за на маса за ваму таму па може и нешто такво да земам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 11:00:15   
mina_m
eve od mene nekolku predlozi za poklon:parfem,novcanik,kozni rakavici,zlatni obetki,bluza,suknja,konduri .....ili pak ako ne ti teknuva sto da i kupis samo pokloni i pari vo plik so rodendenska cestitka i torta

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 14:01:24   
profesorica
фала ви на предлозите од ова сигурно ќе биде нешто, после час одам да пазарувамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 14:01:58   
mother 29
купи и тава за палачинки

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 14:03:02   
profesorica
море може е такво нешто нема а често ги прави-ќе и се најде.само да најдам некоја тука во порта кај мене.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 14:05:32   
mami
ние лани на мајка ми и купивме една многу убава престилка, готово тесто за палачинки и убави калапи за колачи. И дојдовме кај неа и кога и го дадовме подарокот коментарот беше- ајде сега одам да го пробашuser posted image user posted image user posted image и нормално јадевме палачинки послеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 15:41:58   
STRUMFETA
Za minatogodisniot rodenden pokraj podarokot na majkami i napisav pesna.Na ubava xartija, ukrasena so monistri, zavitkana so zlatna satenska lenta,i veruvaj i den denes go cuva i zboruva deka i e najskap dar,neocekuvan.Podarokot go dobi pokasno deka na toj den i go  podariv   i prvoto  vnuce.
Seti se sto izgubila majka ti,ili pak sto i skrsil damjan9 decava znaat da bidat nevozmozni) i, a znaes deka mnogu go sakala toj predmet.Sigurno nekogas  vo muabet ima kazeno ...e bas toa moram da kupam.Pritoa mislam deka sekoja majka bi se izraduvala na skromen podarok, za da ne se potrosime nie.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 15:54:57   
Mila na mama
Професорица, СП планет ти е по пат скокни до таму имаат во СП супер тави, тефлон ништо не се лепи а се мијат со еден потег.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 18:18:05   
Anushka
девојки, куса порака (мојата Мила не ми дозволува повеќе дружба):
И јас како вас на мама и` бирав подароци, до кај 1000 денари, па дури и „реда реди„ нормално, немам време, немам пари, па кој сега ќе мисли и сл.
Но, еден многу тажен ден, мајка ми почина.
На погребот си помислив: Мамо моја, па ти волку цвеќе во животот свој не си добила, како сега пред сандак... жалосно.
А потоа, за надргобна плоча, платив 30.000 МКД. Пак си помислив... кога јас на мајка ми сум и`  купила волку скап поклон?

Уживајте во животот и ценете го секој момент со вашите мајки...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Подарок за мајка ми
16.11.2009 18:34:52   
ananikol
Me rasplaka Anushka.
  Jas dolgo vreme ne sum i poklonila nisto za rodenden ama sega za Nova godina ja ocekuvam da dojdi i da znais ke i nadomestam...Nemozam da prestanam da placam,odam...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Подарок за мајка ми
17.11.2009 7:32:41   
profesorica
Анушке жал ми е за мајка ти.user posted image user posted image user posted image

Јас и земав една блузичка како ролка штосна со опуштени/развлечени ракави и од страна има копченциња како украс.носи такви работи и сигурно ќе и се свиѓа.

Фала ви на сите за советите.



_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Подарок за мајка ми
17.11.2009 8:13:06   
ripce
Супер избор проферорице, баш ќе ја изненадите.... иако мислам дека бил кој подарок нејзе ќе и биде изненадување

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Подарок за мајка ми
17.11.2009 15:35:19   
mis.
Јас на мм еден месец пред да почине и купи гардероба панталони 2 пара и 2 блузи(еден комплет за роденден и еден зашто го доби и решението за пензија)но за жал никогаш не ги облече.user posted image а пензијата не ја дочека за 7 дена.Но затоа пак претходната година и бев купила оние медицински кломпи што ги продаваат во аптека за комотно одење.Толку си ги сакаше и затоа и ги пуштив за пат вза во другиот свет.user posted image Сега и да сакам да и купам не можам,неа ја нема.user posted image


(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Подарок за мајка ми
17.11.2009 15:37:40   
mami
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Подарок за мајка ми
17.11.2009 15:42:04   
mother 29
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Подарок за мајка ми
23.11.2009 21:02:26   
Bogdancanka
Mili pomagajte vo sreda mama i brat mi imaat rodenden sto da im kupam davajte predlozi plzzzzz

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?