|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Повеќе имам, повеќе трошам
7.7.2011 12:37:17   
zapce
Луге дали ова истото се однесува и за вас дали ако имате повеке финасии и повеке трошите или не е така. Јас не знам што се случува кај нас еве минатата година јас седев дома со малиот и не земав породилно па можевме да си дозволиме отидовме и на одмор, викенд во Дојран, викенд во Пехчево. Оваа година работам скоро 10 месеца па никако да ни останат пари, а не сме мрднале никаде. Па се прашувам дали проблемот е во нас дали ние повеке трошиме или цените се поскапени. Еве прагот на летото е а ние немаме ниту денар тргнато настрана за на одмор. Ке излезе земи платат и троши, оди на одморuser posted image user posted image

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
7.7.2011 12:39:55   
AnnaMolly RR
Ова за мене е сосема точно! Кога имам пари трошам за глупости, а кога немам знам и со 100 денари да го поминам денот. user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
7.7.2011 12:52:03   
Mihaela 2010
Definitivno e taka...koga imas povekje pari imas i povekje zahtevi..so pomalku pari kupivas ona najbitnoto sto ti treba... mene odednas me isplatija za 2.5 meseci od socijalno,+ odma zemav plata posto trgnav na rab + mi dadoa k 15 ... ako veruvate vrativ dolgovi i edvaj 200 evra trgnav na strana za odmor ili nedaj boze

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
7.7.2011 12:54:05   
big_mama817
непишано правило колку повеќе имаш пари толку повеќе трошиш пусно ненаситно човечко око :)

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
7.7.2011 15:15:20   
anedespo
napisano ko za mene. 

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
7.7.2011 15:32:50   
Luci
Исто user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

непишано правило колку повеќе имаш пари толку повеќе трошиш пусно ненаситно човечко око :)


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
7.7.2011 16:20:08   
kapina
i jas isto koga imam pari trosam poveke koga nemamgo kupuvam ona najpotrebnoto sto mi e

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
7.7.2011 16:31:14   
kuklica
lele jas si mislev samo za mene vazit ova ama ne e strasno sum imala drustvo user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
8.7.2011 14:20:59   
mila mama
Da da da, vistina e! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
8.7.2011 19:00:28   
Martins mom
Е кај мене не е така, јас и кога имам повеќе (што во последно време е ретка појава) пазам колку трошам, т.е. не се расфрлувам беспотребно. Секогаш сум била рационална и благодарение на таа моја особина успеваме да ги истуркаме месеците кога немаме доволно приход. Мм ич не се замара, он и 1000ден и 1000евра да има у џеб, се’ троши наеднашuser posted image Затоа јас сум благајникотuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
8.7.2011 21:07:59   
temjana
додека не потрошам се не сум мирна user posted image ме чеша џебот, навечер не спијам мирно, абе да не сум ти во куќаuser posted image вака чиста работа потроши се и мирна главаuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
9.7.2011 20:01:02   
Maca25
Ова е точно! Колку повеќе имам во новчаник, толку повеќе работи ми требаатuser posted image user posted image Ама гледам да пазам колку трошам во последно време, но мм исто како и на Мартин`с мам и 1000 ден и 1000 Евра може у исто време да потроши user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
10.7.2011 0:09:32   
Тања РР
Не се сметам себеси за трошаџика, напротив можеби сум и малку скржава но ако подобро размислам насловот на темата веројатно е вистина. Во последно време ми се зголемија примањата но парите што ги заштедувам месечно се истите од порано, значи трошам повеќе.  Забележувам дека колку повеќе пари имам толку повеќе ми се зголемува кругот на „апсолутно неопходни“ работи.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
10.7.2011 7:39:27   
Bogdancanka
мене за штедење не ме бива секој денар гледам да го сместам,а мм циција не му се троши ама ич он се си имаuser posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
10.7.2011 9:35:36   
Snowhite RR
Оваа реченица во пракса обично е така, јас на пример на времето сум работела за 3000 ден(ова како девојче и студнет кога бев зборувам) и сум успевала да го поминам месецот, после тоа работев и за дупло и тродупло повисока плата и пак успевав да го поминам месецотuser posted image
Во принцип сум економична, и практична купувам само основни работи, освен кога на моменти ме фаќа напад за шопинг и тогаш знам да потрошам доста пари. Како и да е, знам да ги испланирам парите, во спротивно, ако оставев на мм, сигурно ни денар настрана немаше да имаме, не дека тој дава пари за се и сешто и тој е сличен како мене за трошењето, но едноставно не води сметка до каде сме дојдени со парите


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
10.7.2011 10:43:55   
mama26
zavisi user posted image ako imam cel nekakva makar i za kola da e sigurno deka nema da trosam poveke ako poveke imam,,,uf treba da stedam jas imam mnoguu celiii ...user posted image vo zivotot

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Повеќе имам, повеќе трошам
10.7.2011 11:03:40   
arh_diz
Kolku poveke imame poveke trosime, mislam deka e normalna rabota kaj sekoj.Se zgolemuva afinitetot kon nekoi raboti koi ne sme bile vo moznost da gi kupime koga sme nemale sredstva.A i se kupuvaat raboti koi ne se potrebni no "neka gi ima" neka stojatuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?