|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Петарди, огномети и сл.
16.11.2009 14:17:47   
profesorica
Се ближи нова година а обично во овој период во годината постојано се слуша бучава од разни пиротехнички средства.Има премногу улични продавачи низ плоштадот и попрометните делови од градот...

Дали сте од оние што им претставува задоволство да испукаат цела кутија петарди,ракети и сл. или па овие работи ги гледате како безпотребно трошење пари,време и пред се како голема опасност?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Петарди, огномети и сл.
16.11.2009 14:31:45   
vezilka RR
мразам петарди, сакам огномети а обожавам жижици....

иначе у „наше време“ петардите и личеа на петарди мислам во димензии..овие денес личат на бомби и стварно можат да повредат некој.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Петарди, огномети и сл.
16.11.2009 14:52:59   
big_mama817
не сакам воопшто пиротехнички матријали user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Петарди, огномети и сл.
16.11.2009 16:26:18   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

мразам петарди, сакам огномети а обожавам жижици....





Istooooouser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Петарди, огномети и сл.
17.11.2009 10:08:50   
profesorica
И јас сакам огномети, баш ми се кул, а петарди не сакам, особено не кога ќе почнат ептен да припукуваат, страшна работа е па што има некои како бомби што удираат да се извадиш од памет а ги фрлаат од најгорен спрат на зградите па и не размислуваат дека некој може да повредатuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Петарди, огномети и сл.
17.11.2009 11:49:02   
mother 29
фујјјјјјјј,ништо не сакам,само кога ке ми текне на детето без прсти од мааалото на мајка миuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Петарди, огномети и сл.
18.11.2009 9:54:38   
niki
Овде за божиќ и за велигден многу петарди пукаат, она кај нас не е ништо во споредба со ова и ги мразам откако сум тука. И не се децата тие кои пукаат туку возрасните, тоа им е ко дел од традицијата, но е без мерка, во дворовите на црквите.
А огномети сакам да гледам.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Петарди, огномети и сл.
18.11.2009 10:01:52   
mami
мразам, мразам, мразам...петардите ми се нешто нај нај омразено..не ја гледам сатисфакцијата на пукањето петарди..ај разбирам огномет но онаков голем убав како за нова година или некоја голема прослава што пукаат...
најубаво ми беше пред неколку години кога мобимак мислам правеше журка во парк и вечерта имаше огномет- пробајте следниот пат да легнете и да го гледате огнометот- прекрасно чувство- како цело небо да паѓа врз вас

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Петарди, огномети и сл.
18.11.2009 10:13:54   
arh_diz
Ognomet sakam i mi se dopaga. No za petardite nemam komenatar dodeka studirav na gradezen deka e do pazarot bunjakovec mislam deka vo glava mi stoese zvukot sekoj den. A i nemozam da razberam nekoi roditeli koi dozvoluvaat petardi na svoite deca kako da ne se svesni za posledicite

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Петарди, огномети и сл.
18.11.2009 10:15:02   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

пробајте следниот пат да легнете и да го гледате огнометот- прекрасно чувство- како цело небо да паѓа врз вас


еее вака ние една нова година кога бевме во Атина-прекрасен огномет.многу беше убаво.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?