|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ох, како ме боли...
2.4.2010 17:53:59   
Палешка РР
Ова е тема за кукање user posted image
Најчесто не можам никому да се пожалам ако нешто ме заболи..Мајка ми ќе ми рече "Јас што сум стара што да речам?", мм ќе ми рече "Аман, не оставаш ред некој друг нешто да го боли"

Еве денес на пример многу ме болат грбот и рацете user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 18:58:24   
Весна
Ахахаха, браво бе Палешка за темава. Истото ми го кажува и мене маж ми.
Мене вчера главата ми пукаше, Јана цела вечер остана будна и сакаше да игра, јас си офнав пред мм и тој со своето, -е аман де више, има ли нешто што не те боли-, и си отиде да спие, а јас останав со Јана и главоболката user posted image . Заспавме дууури во 6:30 user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 19:11:06   
BEBICA
Paleska temava e odlicna.Eve i ja da se pozalam, mene veke so denovi kicmata me boli t.e. celiot grb.Nikako da legnam da se odmoram se sum vo trk.
Eve sega zavrsiv so tortata pa mm me izmasira malku me popusti no vecer edna topla kupka bi mi prijala.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 21:49:26   
mami
А може да рикам од плачење???? Ме боли коленото, мноооогу..уште денес акавме по Матка и уште толку го изморив и сега неможам да мрднамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 21:52:35   
BEBICA
Lele mami se sme defektniuser posted image user posted image user posted image user posted image ni treba remont.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 22:03:34   
mami
Тоотално..ако има некој да ми зајми две здрави колена одма ги давам моивеuser posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 22:07:05   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image eve ja imam zdravi kolena ti ako imas zdrava kicma ke se smenimeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 22:11:27   
mami
После 10 години на извидници, и активно носење ранец од барем 50 кила на мене, тешко дека има нешто здравоuser posted image user posted image user posted image сега почнувам да ги осеќам последиците и да си плачам ама тоа е

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 22:13:03   
caci20
I jas stalno se zalam. Ama od anemijava konstantno sum umorna i mi se spie. A mm vika cekaj jas da se pozalam nesto. I jas vikam pravec remont, ako ima sto da se popravi

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 22:39:49   
Maca25
Темава е закон!!! Ај да си се пожалиме

Мене многу ме боли стомак деновиве, а и грбот. Ама кога и да му кажам на мм дека ме боли грбот тој одма : И мене исто.
Последниве неколку дена ич не се наспивам, нина многу плаче навечер и ја земам до мене да спие, а мм оди во дневна и го оставм да си поспие повеќе и кога ќе кажам дека ми се спие или сум изморена одма и он се жали дека бил ненаспан. А еве денес го оставив да спие до 11. Па нели сум прекрасна user posted image ?!!?!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ох, како ме боли...
2.4.2010 22:41:22   
Maca25
Тоотално..ако има некој да ми зајми две здрави колена одма ги давам моивеuser posted image user posted image



Јас давам колено за раце и кичмаuser posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 11:28:19   
dragana_vane
Se me boli!!!!user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 11:37:30   
April
user posted image за темава...сигурно ќе биде една од поактивните user posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 15:25:08   
Adrijana
Ne me boli nisto vo momentov, ama kako mi se spie leleeeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 15:29:51   
lukas
i mene mnogu mi se spie ama ne legnuvam posto kaj da e ke stani lukas i ke mi bide potesko ke bidam kako kamion da me ima manato....se nerviram kako ke se slabee...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 15:30:42   
tereza
Ме боли глава,низок ми е притисокот од наглото затоплување,и некако без енергија сумuser posted image   

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 15:50:45   
nadica
„се ме боли после тебе“ се стихови од една песна на тоше кои често и ги пеам на керка ми и на мм user posted image user posted image user posted image
ама грбот ми е најболна точка и поспаноста

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 15:52:40   
Adrijana
hiiiiiiii pocna vratot da mi trne i ramoto leleee puuufffffffffff

_____________________________



(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 16:38:13   
mother 29
oxxxxxxxxx како ме штипе мозокот од глупави луге!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 19:10:46   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

oxxxxxxxxx како ме штипе мозокот од глупави луге!



user posted image user posted image ме изнасмеа!

мене ме боли грбот и половината (стандард)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 19:14:33   
ikipp
lele mene vratot mi e faten 1 nedela,ukocen,nemozam ni levo ni desno da se svrtam

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 19:23:32   
Боцко
ИЗВОРНА ПОРАКА: ikipp
lele mene vratot mi e faten 1 nedela,ukocen,nemozam ni levo ni desno da se svrtam


константно. ужас. спондилоза од која и видот ми е замаглен. дајте бре луѓе 1 добра масерка очи да ми се отворат, да прогледам!

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 19:25:04   
ikipp
ha ha

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 19:52:23   
lilit
Ме боли кичмата и веќе ми се здосади од овие Брахтон -Хикс контракцииве еве баш сега ги имам во моментов.А не да ми се спие ноќеска воопшто не спиев благодарение на двата сина т.е едниот роден и другиот во меше.Инаку за темава алал да ви еuser posted image

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ох, како ме боли...
3.4.2010 20:01:57   
Saturn
Кичма и лигаменти ли се, вагинални мускули ли се, не знам ама нешто во тој предел.

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?