|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Одамна не сум...
14.1.2012 16:25:23   
AnnaMolly RR
Сега дојде мм од работа и ми текна порано кога ќе дојдеше во сабота од работа обавезно си правевме нешто убаво за јадење, едно шише винце и гледавме филмови.

Е, одамна не сме го правеле тоа.


Има ли нешто што ви недостасува и одамна не сте го направиле?


_____________________________

Live and let live
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Одамна не сум...
14.1.2012 16:45:29   
kremco
Istoto i nieredovno go pravevme sega sme izmoreni i decata ni go odzemaat slobodnoto vremeuser posted image
odamna ne sum prosetala niz graduser posted image malata ni e 2 nedeli a i ladno...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Одамна не сум...
14.1.2012 16:45:33   
Yummy Mammy
Eh, mnogu mi nedostasuva sabotnoto kafe so najbliskite drugarki. Odamna ne sum iskocila vo shoping vo sabota, pa potoa na kafe... i ke pomine uste dolgo dodeka da mozam da go ostavam bebevo so nekoj drug vo sabota user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Одамна не сум...
14.1.2012 16:47:33   
kremco
Eh, mnogu mi nedostasuva sabotnoto kafe so najbliskite drugarki. Odamna ne sum iskocila vo shoping vo sabota, pa potoa na kafe... i ke pomine uste dolgo dodeka da mozam da go ostavam bebevo so nekoj drug vo sabota user posted image


eeeeeeee

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Одамна не сум...
14.1.2012 16:57:06   
lindicka
Одамна не сум била во шопинг во сабота. Претходно во сабота одев на кафе со другарките, па на шопинг, се враќав со кесиња полни, Манго, Кара, Полини ми беа како домаuser posted image , па потоа некогаш продолжувавме со мм некаде на ручек, ресторанче, кафанче. Колку безгрижно си живеевuser posted image
СЕГА ВЕЌЕ НЕuser posted image . Веќе не ни одам во тие продавници , или пак во два месеци еднаш, тогаш обавезно купувам нешто и во делириум сум следните два месеци.  user posted image Го отплаќаме станбениот кредит, па и почнавме болници, испитувања....бљак


(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Одамна не сум...
14.1.2012 17:11:57   
klum
odamna ne sum izlegla vo diskoteka i  da se izzurkam kako porano , ahhhhhh srednoskolski i studentski user posted image vreminja 

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Одамна не сум...
14.1.2012 20:21:12   
kuklicka26
Oдамна не сум правела ништо од тоа што правев.Ми се излегува во некоја дискотека со другарките,ми се излегува на вечера со мм сами,ми се оди на шопинг.Ама ќе почнам од некаде вечерва ќе излеземе сами со мм по не знам колку време,а во текот на следната недела ќе одам на шопинг за Струмица.

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Одамна не сум...
14.1.2012 21:40:38   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Eh, mnogu mi nedostasuva sabotnoto kafe so najbliskite drugarki. Odamna ne sum iskocila vo shoping vo sabota, pa potoa na kafe... i ke pomine uste dolgo dodeka da mozam da go ostavam bebevo so nekoj drug vo sabota user posted image


Ahhhhh..bas istoto....sabota - shopping - kafe...mf mf....za kafeto ne se zhalam..Andrej e so mene sekade...ama tri vo edno user posted image kjr di pocekam

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Одамна не сум...
14.1.2012 22:32:04   
Luci
Одамна не сум била на релакс масажа

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Одамна не сум...
14.1.2012 22:43:34   
mila mama
Одамна не сум излегла во град навечер онака нафрцкана како во средно! Ми фали тоа доживување, кога се чувствуваш прекрасно, неодоливо, посакувано и недостапно во исто време! user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 1:21:18   
mamicka87
do vcera odamna nemavme izlezeno zaedno so mm,ama ZA CUDO izrazi zelba da slavime stara nova i bevme u kafana na zurkanje.mrazam kafani ama super si pominav.srekna bev sto sme sami i mozevme da si posvetime barem 2 saati eden na drug od prokletovo vreme sto sekogas ni fali

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 1:35:39   
Ikana
odamna ne sum izlegla od drzavava....Porano sekoj vtor vikend skitav nekade, dal voz, bus, avion sto i da e....sega vo 4 zida samo atlas mozam da otvoram i so pametot da setam!

(Одговор на членот mamicka87)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 2:03:12   
mamicka87
ikana bice bolje eve kaj sakas da se prosetame ja otvoriv google maps,kazuvaj lokacija

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 15:38:49   
Pepelaska *
Ми недостасува спиење до кога сакм, седење по пижами цел божји ден, гледање филмови од почеток до крај, излегување во сабота како што кажа мила мама нафрцкана ,денсање, одење на работа, пиење кафе со колегите и зафрканции успат, да сме сами со мм да се гушкаме и да си збориме

сево ова одамна не сум го направила

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicka87)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 17:59:24   
mamicka87
potpisuvam...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 19:36:16   
Martins mom
Одамна не сум спиела ко човекuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mamicka87)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 20:00:04   
temjana
Размислувам на темава и дојдов до заклучок дека всушност во моментов ништо не ми фали. Претпоставувам дека кога ќе дојде дете тогаш е можно нешто да ми фали од работиве што сте ги набројале, иако во суштина сето тоа ми е премногу изживеано освен шетањето по светот тоа никогаш нема да ми биде доволно. Но доколку имам пари нема детето да ме спречи со него ќе шетаме. Золва ми со 4 месечно бебе беа во Доминикана на одмор така да доколку се биде како што треба ќе си имаме уште едно човече плус до нас на седиштеuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 20:01:24   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Ми недостасува спиење до кога сакм, седење по пижами цел божји ден, гледање филмови од почеток до крај, излегување во сабота како што кажа мила мама нафрцкана ,денсање, одење на работа, пиење кафе со колегите и зафрканции успат, да сме сами со мм да се гушкаме и да си збориме

сево ова одамна не сум го направила


Ahhh...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 20:53:03   
Ikana
hahahaha pisi Tajland, pa sto saka neka bideuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka87

ikana bice bolje eve kaj sakas da se prosetame ja otvoriv google maps,kazuvaj lokacija


(Одговор на членот mamicka87)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 20:55:50   
Maca25
одамна не сум се опуштила....цело време сум стегната и нервозна. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 20:57:40   
Ikana
exxxxxxxxxxxx
isto Maco....ko na trnje....user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 20:58:27   
Maca25
баш ко на трње....цело време...и тоа долго ме држи.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 22:47:08   
Џесика
Одамна не сум била на пливање, нервоза да истурам... исто и велосипед одамна не сум пипнала, тоа ми фали!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Одамна не сум...
15.1.2012 23:33:26   
*viva*
odmana ne sum izlegla ko coek da sa iznasetam
sekogas opaskite se so mene(moite kerkicki)user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Одамна не сум...
16.1.2012 17:29:30   
Snowhite RR
Размислувам на темава и мислам дека ако почнам да пишувам, нема да престанам, кој ќе ме чита толку. Многу работи одамна не сум правела, зашто многу работи правев, живеев, а сега изгледа дека само преживувам за жал, ама не за долго, планирам во скоро да се вратам во живот и да нема Одамна не сум...
Ај сепак да кажам барем една работа
Одамна не сум се затворила дома, да затемнам се и да пуштам гласна музика, да легнам на кревет и мозокот да го пуштам на пасење
(Ова го напишав, зашто ова мислам дека нема да го направам за брзо)


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот *viva*)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?