|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Новогодишни желби :)
16.11.2009 14:20:57   
profesorica
Ајде малку новогодишни желби, одвај чекам да почне новогодишно расположение, го обожавам тој период на празници а особено ако е пропратено со снегче ммммммм...

Што сакате Дедо Мраз да ви донесе за Нова година?




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Новогодишни желби :)
18.11.2009 9:15:23   
profesorica
За нова година освен мир, храна и љубов во семејството, сакам и нешто друго.

Колку повеќе размислувам, толку посакувам да се вработам во некоја голема фирма со многу колеги и колешки, да имам многу работа, да не кревам глава и кога ќе си дојдам дома да бидам задоволна од работата и својата продуктивност, исто како што сум задоволна и исполнета после час.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Новогодишни желби :)
18.11.2009 10:32:42   
HristinAntonio
heheh i jas ja obozavam praznicnata euforija...mnogu ubav period i sekogas sum pozitivno raspolozena....ama nekeko ne mi ide vo glava sto posakuvam...mozebi deka SE sakamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 20:58:57   
Bogdancanka
Novogodisna zelba mi e sto poskoro da dobijamuser posted image istoto im go posakuvam na site koi toa go posakuvaat ,isto taka posakuvam za site zdravje,lubov i srekauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 21:18:32   
sunchips
Da se smiri svinskiov grip za da mozeme bez da se plasam za zdravjeto na moeto dzverce vo prolet da patuvame vo MK i da gi zapoznaeme babite i dedovcite user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 21:39:15   
BEBICA
Jas osven sto sakam zdravje mnogu mir spokojstvo i da od slednava godina da pocna da rabotam taman da se smiri svinskiov grip za da moze Monika da odi vo gradinka.
I sto pobrzo da projde ovaa ekonomska kriza i site podobro da ziveeme.
Mozda mojte zelbi ne se skromni no toa se mojte novogodisni zelbi.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 22:23:14   
denicka
mnogu go sakam ovoj period na novogodisna euforija. kako sto rece i profesorica, ako ima i snegce, meraciiiiiiiiiiiiiiii user posted image  
prvo na site vi posakuvam zdravje, ljubov i spokoj vo semejstvoto. a za mene si posakuvam, sto drugo, edno malo gravce na ekranot od ehoto. toa bi bil idealen poklon za nas dvajca. i za site onie koi go cekaat toa so netrpenie user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 22:36:54   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: denicka

za mene si posakuvam, sto drugo, edno malo gravce na ekranot od ehoto. toa bi bil idealen poklon za nas dvajca. i za site onie koi go cekaat toa so netrpenie user posted image user posted image


Lele denicka i jas tebe od srce ti posakuvam na eho da go vidis svoeto gravce i da bidete srekni ti i tvojot soprug.Od se srce toa ti go posakuva.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 22:39:08   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: denicka

mnogu go sakam ovoj period na novogodisna euforija. kako sto rece i profesorica, ako ima i snegce, meraciiiiiiiiiiiiiiii user posted image  
prvo na site vi posakuvam zdravje, ljubov i spokoj vo semejstvoto. a za mene si posakuvam, sto drugo, edno malo gravce na ekranot od ehoto. toa bi bil idealen poklon za nas dvajca. i za site onie koi go cekaat toa so netrpenie user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 23:05:33   
Maria
Jas posakuvam da se vrabotam ovaa godina i da dojde na svet zdravo i zivo moeto malo angelce.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 23:11:39   
jovanka
Na zelbite nikogas dosta samo bi posakala mnogu ubavi raboti samo da mi se slucuvaat vo semejstvoto.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 23:25:52   
Еца
освен здравје за целото семејство од се срце сакам да живееме сами со мм и децата.  Се надевам дека еден и оваа желба ќе ми се исплни, а на сите кои сакаат гравче на ехото што побрзо да го видат и посреќни сите да влеземе во новата годинаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Новогодишни желби :)
23.11.2009 23:36:08   
alex_mo
      Најпрвен како и секогаш во животот здравје.На сите само убави желби-здравје,љубов,срека,пари,..итд

За себее си само едно си посакувам да имам лесно и брзо породување и секако   здрави прави и срекни...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Новогодишни желби :)
25.11.2009 13:31:13   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

За сите големи кои го сакаат и веруваат во Дедо Мраз, и за сите мали кои сакаат да бидат сигурни дека Дедо Мраз нема да ги заборави и ќе им донесе подарок.   напишете on-line писмо на Дедо Мраз, одговорот ќе ви стигне веднаш

КЛИК ТУКА



ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

леле никој не му напишал писмо на Дедо Мраз.Ту бре неверници Јас му напишав што убаво и да ви се пофалам првата желба што сакам да  ми ја исполни е сопствен стан и бидејќи верувам во Дедо Мраз се надевам ќе ми ја исполни желбата


ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

јас му пишав. хаха сакам, нова работа по струка во голема фирма и сакам да положам за возачка.



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Новогодишни желби :)
25.11.2009 13:38:44   
Mila na mama
Дедо Мраз помогни ми да се одлучам дали да запишам постдипломски или втор факс и донеси една мастер картичка за финансирање на одлуката. Сакам кола ако може. Сакам конечно да ја досредиме собата на Мила што значи мм да си ги надрасне мрзата и личните желби и да ја иссели неговата мини канцеларија од детската соба. Сакам во тек на следната година да тркнеме до Будимпешта може ќе ни разгори некој стар пламен со мм, а на одмор пак сакам Турција. Ако продолжам вака сакам сакам ништо нема да остане за следната нова година.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Новогодишни желби :)
25.11.2009 13:39:30   
zami
Lele ama ste skromni so zelbite.

Eve jas za nova godina sakam da dobijam masina za sadovi.
i mnogu zadravje za site, nisto drugo.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Новогодишни желби :)
25.11.2009 14:00:39   
Весна
Најпрво посакувам здравје за сите познати и непознати, потоа лесно раѓање на Јана ми, вработување на мм (тоа сиииилно го посакувам за него, ме слушна Дедо Мразу?!?!?! :) ), и повеќе љубов, здравје, слога и пари за моето матично семејство. user posted image
За се’ останато самите ќе се потрудиме да го оствариме.

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Новогодишни желби :)
25.11.2009 14:09:11   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

Novogodisna zelba mi e sto poskoro da dobijamuser posted image istoto im go posakuvam na site koi toa go posakuvaat ,isto taka posakuvam za site zdravje,lubov i srekauser posted image user posted image user posted image

Ptpis

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Новогодишни желби :)
2.12.2009 14:08:38   
profesorica
да се вработам во нова подобро платена фирма и да по струка-преведувач по германски јазик.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Новогодишни желби :)
2.12.2009 14:10:39   
mother 29
класично..здравје,срека,љубов,берикет,пари,мир во куката.................user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Новогодишни желби :)
2.12.2009 15:52:52   
vezilka RR
Имам само една желба............сакам бебе...Дедо Мраз те молам исполни ми ја желбатаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Новогодишни желби :)
2.12.2009 15:53:58   
big_mama817
Дедо Мраз јас не барам многу и се надевам дека ќе ми ги исполниш овие скромни желбиuser posted image ,фала,е па вака заначи она класично здравје,среќа, малку повеќе пари, многу љубов и разбирање, да дозавршам она што имамам започнато, многу здравје и среќа за син ми и сите дечиња, да се осамостои мм (без мама и тато) и на сите да им се исполнат нивните неостварени желбиuser posted image  

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Новогодишни желби :)
2.12.2009 16:02:16   
mami
Дедо Мраз мој најмил..имам само две желби

1. На сите наши членови кои посакуваат бебенце да им го донесеш( биди добар, ке ги израдуваш најмногу)

2. Сакам станче само за мене, мм и Лука...те молам..само тоа, се друго сама ке средам

Фала најмногу


< Поракaта ја уредил mami -- 2.12.2009 16:03:29 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Новогодишни желби :)
2.12.2009 16:18:37   
Еца
Дедо Мраз ти кој секоја година им ги "исполнуваш" желбите на нашите најмили, на нашите дечиња, исполни ги сега нашите желби, бидејќи некаде во некој агол од срцата ние сме сеуште децаuser posted image И зарем многу е кога некој ќе ти побара да му ја исполниш желбата и да си добие бебенце, зарем многу е кога ќе ти побараме само убаво да се состават коцките и да го решиме стамбеното прашање, кое многу ќе ги промени нашите животи, зарем нема светот да биде многу поубав со повеќе насмевки?

Ајде жени подржете ме во молбата до Дедо Мраз, бидејќи некаде во мене постои верување дека сепак има некоја магија во сета оваа новогодишна еуфорија. Барам подршкаuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Новогодишни желби :)
2.12.2009 18:38:59   
denicka
Tuka sum Eca. kako sto rekov jas si veruvam vo Dedo Mraz i veruvam deka ke ni gi ispolni nasite skromni zelbi za bebuski i za svoj dom i za se ostanato. imajte verba luge i nestata ke se ostvarat. postoi  novogodisna magija koja ne obzema site nas, bezrazlika dali ke priznaeme ili ne! Ve guska siiiiiiiiiiiteeeeeeeeeeee! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?