|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Новогодишна елка
16.11.2009 14:42:31   
mami
каква е вашата новогодишна елка? Има некоја посебна тематика или е во сите бои? Пренатрупана е со лампиони или има само колку да се каже дека ги има?а сијалички?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 15:09:58   
profesorica
Имаме зелена 180 см. со златни лампиони.Секој лампион е различен и посебно биран а сепак си одговараат лампионите. Годинава ќе докупиме уште некој златно-црвен лампион.

Значи не ми се допаѓа кога има се и сешто на неа.сакам да преовладува една евентуално две бои.сијалички обожавам имаме неколку пара: во двор, на прозор и + на елка.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 15:11:49   
STRUMFETA
Premnogu i davam znacanje na novata godina i seto ona dekoriranje,lampioni,ukrasi za na masa,lambicki...Se mi e vo zlatno-crvena boja i veke dovolno,no koga ke vidam sega novi uste poubavi kupuvam i samo kupuvam.user posted image user posted image user posted image

Voedno bi sakala da prasam dali vo Skopje ima izlozeno novogodisna roba, i kade moze da najdam ubava elka,zosto za 2-3 nedeli ke odam ,pa imame vo plan da kupime  gooolema user posted image od onie so prirodno vlakno.Pred nekoj den pobarav vo strumica ama seuste nema.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 15:16:21   
STRUMFETA
e profesorise,znaci isto,sekoj lampion posebno biran,i jas - od sekoj imam po 2-3, i mnogu se razlicni i mora da ti kazam deka vo stip najdov najubavi lampioni.Moze li da mi odgovoris na prasanjeto?Kade da najdam najubava elka?

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 15:17:27   
profesorica
во скопје во ВУЧКО има голем избор ептен убави и необични елки и лампиони а веќе се изложени за продажба.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 15:22:51   
STRUMFETA
vucko bese vo aerodrom- blizu avtobuskata, taka ?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 15:25:44   
profesorica
па има повеќе продавници, јас купувам од онаа продавничка позади универзална сала.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 15:40:17   
BEBICA
jas edvaj cekam da dojde 1 dekemvri da si ja nakitam elkata, visoka e 2.20 ogromna e samo sto ovaa godina Monika moze da ja srusiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 15:47:28   
profesorica
леле баш вчера со мм го правевеме муабетот-каде да ја поставиме годинава за да не ја докачи Дамјан user posted image user posted image user posted image да не биде како татко му кршач на лампиониuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 16:24:40   
penelopa
Lele i jas edvaj čekam da ja nakitam elkata...inaku lani ja kupivme uživav vo izbiranje na lampioni...kaj nas ima epten prekrasni user posted image ... lani beše ukrasena vo crveno zlatna kombinacija...za godinava ušte se mislam

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 17:01:28   
ananikol
Kaj nas ukrasuvanjeto na elkata e poseben cin,na koj moram da priznaam najmnogu mu se raduvam jas user posted image .Sakav da e golema i da ima zlatni lampioni  i cela da e osvetlena no  kako ratese sinceto taka kupuvavme i lampioni i ukrasi koi i nemu me se svigaat taka da imame mnogu mnogu lampioni na elkata ama ako i ovaa godina ke kupime.
Sekoja godina ja ukrauvame na 15 dekembri,cim ja namestime ke stavam slika.A najinteresnoto e ona sto e ispod elkata user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 17:13:00   
karla
Lele kolku ubavi temi...Jas mnogu se raduvam na novogodisnite praznici, kako malo dete sumuser posted image Za godinava sakame da si kupime edna gooolema elka koja ke bide zelena i so lampioni vo edna boja (koja doprva ke odlucime) a na prozorcite definitvno ek imame sijalicki a niz stanot dedomrazovci sneskovci i sl. Edvaj cekam da dojde sredina na dekemvri i da zapocneme so novogodisnite dekoraciiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Новогодишна елка
16.11.2009 22:48:38   
Bibi_S
eh kolku sakam da ukrasuvam elka i da gi pravam site novogodisni raboti, ama svekrva mi nisto od toa ne pravi, a ako pokazam inicijativa ke rece deka i pravam nered za gluposti, i taka cekam da mi se rodi bebusot pa so nego ke se vadam. user posted image i mm taka vospitan da ne i se raduva mnogu na novata godina posto bila kako i sekoj drug den. ja unistuvaat celata magija. user posted image


_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Новогодишна елка
17.11.2009 14:00:34   
mother 29
голема околу 2 метри со златни и  црвени лампиони!

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Новогодишна елка
18.11.2009 9:41:50   
niki
Голема е околу метар и пол, лампионите ни се црвени и сребрени, а сијаличките во различни бои, не е натрупана, но има доволно лампиони, одоздола ставаме и подароци и дедо мраз. И прозорите ги цртам со темпери со некоја новогодишна тематика.И собата на ќерка ми ја украсувам со украси кои ги правам сама од картон, шишарки и сл. Едвај чекам да се преселиме па да китиме елка. Малата веќе ми разбира и многу ќе се радува. А испуштив да кажам дека дуваме најразлични балони многу многу, со тоа веќе почнавме.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Новогодишна елка
18.11.2009 9:48:37   
mami
eh kolku sakam da ukrasuvam elka i da gi pravam site novogodisni raboti, ama svekrva mi nisto od toa ne pravi, a ako pokazam inicijativa ke rece deka i pravam nered za gluposti, i taka cekam da mi se rodi bebusot pa so nego ke se vadam. user posted image i mm taka vospitan da ne i se raduva mnogu na novata godina posto bila kako i sekoj drug den. ja unistuvaat celata magija. user posted image


тука некаде сме биби..само кај мене не помогнани раѓањето на бебето...јас украсувам а гледам дека ним и на двајцата не им е по ќеф...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Новогодишна елка
25.11.2009 14:43:31   
STRUMFETA
Luge da vi se pofalam vcera bev za stip i si iznakupiv mnoooooogu novi lampioni,zlatno-crveni i mnogu sum  srekna user posted image user posted image .Mm veli znael deka povtorno ke preteram.Potrosiv  samo 2650 denuser posted image
Sega ni fali uste golema elka, onaa sto mi se dopadna bese 9600 denari,pa se zamisliv.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Новогодишна елка
25.11.2009 14:47:08   
arh_diz
Jas euste se raduvam na ukrasuvanje na elkata i veke nemozam da docekam , veke pocnav da kupuvam ukrasi sekoja godina ima se poubavi i poubavi nemozam da im oddoleam. Sekoj ukras si ima svoe mesto . Nesakam prenatrupano da bide

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Новогодишна елка
25.11.2009 15:00:10   
mami
ние утре ке одиме во поход, си закажав со мм, ке шетаме и ке купуваме џиџи миџиuser posted image user posted image user posted image ах, има толку многу да си украсам годинава и да се нервирам кога Лука ке оди по мене и ке раскитува ама ако, нека е за него забавно

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Новогодишна елка
25.11.2009 17:16:47   
Bogdancanka
Мојата е околу 1,60 и ја украсувам со темноплави и златни лампиони има и нешто на бело и бели ми се ламбичките несакам шаренило и едвај чекам да си ја накитамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Новогодишна елка
26.11.2009 8:17:51   
profesorica
И јас одвај чекам , само да ја земам оваа волшебничкава плата па да докупам уште некои лампиони и украси.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Новогодишна елка
26.11.2009 8:19:21   
mami
едвај чекам да завршам со работа денес..којзнае може и нова елка ке таксаме, а за лампиони и украси да не зборувамuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Новогодишна елка
7.12.2009 8:28:08   
profesorica
ние ја накитивме елката.зелена со комбинација од златни и црвени лампиони.а на таван залепивме неколку снегулки и многу е фино, изглеа како да паѓа снег.и светкаат а кога ја пуштаме да дува печката снегулките се движат и прават многу убави сенки на зидот.многу романтично под свеќа.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Новогодишна елка
7.12.2009 9:24:52   
mami
ние си имаме традиција која мм си ја почнал пред некои 5-6 години- имено некако се погодил три години по ред кај кумовите на китење елка и заедно со кумата- која е фрик по та работа си ја кителе...од тогаш па наваму значи прво некаде од 10-15.12 одиме кај нив на китење елка и неколку дена подоцна тие доаѓаат кај нас на китење елка...така ни е позабавно и интересно и накрај се завршува со една убава трпеза , изгасено свело, пуштени сијалички на елката и некој добар филм(нормално, децата се веќе заспани во тоа времеuser posted image )

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Новогодишна елка
7.12.2009 10:12:59   
mis.
мартин кога виде дека по продавници веќе е накитено и има детали кои потсеќаат на нова година запна да ја китиме елката па денеска мора да го сториме тоа кога ќе си дојде од градинка.неговото присуство е задолжително.Елката си ја купивме пред 3 год 1,80 со златна црвена комбинација со златна светкава ѕвезда на врвот,ламбички,златна лента.Сакам да купам и кристални лампиони како мразулци па ако знае некој кај има нека ми пише.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?