|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Непријатна миризба
16.9.2009 14:04:55   
Палешка РР
Во дилема сум user posted image

Колешката која што доаѓа во втората смена од 13 часот секој ден мириса мнооооогу непријатно user posted image
Дали да и речам, или да трпам? Никако не ми е згодно да и речам, а вака јас си страдам user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:07:01   
profesorica
Јас сум директна и им кажувам на луѓето што мислам за нив, мене ако ми смета нешто не можам да трпам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:14:26   
mother 29
ispaga direktno i kazuvas deka e smrdla:)))

sepak ti e koleska!jas mislam deka najdobro e niz muabet da i kazes,deka pogotovo sega koga si user posted image ,ti smetaat cudni mirisi,sto mi mirisa najmnogu i sl..........(moze ke i tekneuser posted image  deka se odnesuva za neauser posted image )
taka direktno ke ja navredis!
ova e moeto mislenje

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:16:26   
ostoun
Знам на што мислиш јас во таква ситуација се обидувам само подолго да не земам воздух.
мислам дека само ќе ја навредиш ако и речеш нешто затоа што таа не е свесна дека мириса

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:21:59   
katence
jas nisto ne bi kazala i bi trpela user posted image user posted image ne bi mozela nekogo da navredam i da im kazam deka loso mirisaat.

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:24:54   
srekna mama
најди некој повод и купи и стик,а потоа прашувај ја дали и се допага,како го употребува...user posted image

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:27:00   
profesorica
Леле само јас испаднав лошаuser posted image
Порано, кога не бев лошаuser posted image сум пробала да купам стик на една другарка и викаше дека го користи и дека е супер а пак непријатно мирисаше.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:30:51   
Палешка РР
Ама луѓе женава користи некој одвратен парфем а најгрозно е што го става кога е испотена. Каков коктееееееел user posted image user posted image user posted image ми иде да user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:36:57   
katence
uzasna kombinacija user posted image
ako ima tamu osvezuvac na vozduh prsni i reci malku da osvezis kolku e zaduslivo moze ke i tekne user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:40:04   
mother 29
eve ideja heheheheh
user posted image




(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:40:45   
profesorica
Леле уште освежувач фали на коктелот.Некои луѓе едноставно мирисаат, има луѓе со проблеми -затворени пори и слично, во секој случај лошо за да го трпи тоа една трудница.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:41:36   
profesorica
леле добра сликаuser posted image , кај ги наоѓаш, алал да ти е!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:44:34   
Палешка РР
mother29 , хахахахахаххахаххахаххаххаххаха, user posted image  user posted image user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:45:34   
mother 29
user posted image  user posted image   za mene!neli gledate kolku ni e poubavo vaka raznoliko so slikicki..a vo nekoj slucaj..slikata vredi 1000 zbora..ne e za dzbe receno?!


www.google.com i se e moznouser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:46:01   
katence
da uste toa fali sto vikas user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 14:47:52   
mother 29
vakvi kontroli treba da vovedat:)))))
user posted image


(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 21:07:12   
daniel
MRAZAM MIRIS NA RIBA UUUUF

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 23:12:13   
Весна
Право збори професорицата, едноставно има луѓе што така си мирискаат. И јас имам колешка која е навистина педантна, средена, таман ќе дојде на смена тазе истуширана и преубаво ќе мириса, за да во следните половина час почнува со коктелот. А знам и луѓе што таквите природни мириси им се допаѓаат, со став дека тоа е она препознатливото за личноста.  user posted image  => user posted image

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Непријатна миризба
16.9.2009 23:21:58   
Весна
И да Палешка, заборавив да кажам како заклучок дека, а ти и’ кажала, а не, ако таа си мириска, тоа ми ти е, ќе си трпиш златничка. (Ете замисли и двете си имаме дури смрткави колешки) user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Непријатна миризба
22.9.2009 12:31:21   
Палешка РР
Најдов (ме) решение ! user posted image
Ќе и пратам анонимно писмо. За да не ми го препознае ракописот ќе исечкам букви од весник и на фин начин ќе и дадам до знаење дека мириска.user posted image

user posted image user posted image user posted image другарке, генијалец си ! user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Непријатна миризба
22.9.2009 12:41:52   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Најдов (ме) решение ! user posted image
Ќе и пратам анонимно писмо. За да не ми го препознае ракописот ќе исечкам букви од весник и на фин начин ќе и дадам до знаење дека мириска.user posted image

user posted image user posted image user posted image другарке, генијалец си ! user posted image



Kako od horor film koga nekoj psiho maltretira nevina zrtva.....
Koga bev trudna mnogu bev osetliva na mirisi, tatko mi na terasa vo dnevna jas vo sosema druga soba so zatvorena vrata gi cuvstvuvav mirisite na cigari i kafe i site drugi okolu mene. Ne e prijatno voopsto, nitu podnoslivo, uste ako te teraat na povrakanje ko mene..... uf.... socuvstvuvam so tebe, ama i zenickata moze ne e vinovna, nekoi luge ednostavno mirisaat sto god da napavat.
Jas bi i kazala vo oci deka mi mirisa, ako e rabota na nehigiena da vnimava, no ako e cista i ednostavno mirisa neznam sto bi pomognalo i da i reces nesto.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Непријатна миризба
22.9.2009 20:38:34   
kiki_riki
moj predlog:
imase vo nekoi spisanija za caj protiv neprijatna mirizba pri znoenje, na pr: majoranot kako zacin e mnogu vkusen vo sosovi a istovremeno [pomaga pri preterano znoenje i sl..." taka niz muabet pa ako e priroden problem ce i pomognes i na nea i na sebe a ako e nehigiena togas????/

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Непријатна миризба
22.9.2009 22:46:01   
delfinka
jas bi i kazala bas direktno sto mi preci
bez razlika dali ke mi se naluti
ke kazam deka podolgo vreme se obiduvam da se adaptiram na nejziniot parfem no poradi bremenosta mi precat site mirisi i bi ja zamolila da prestane da go koristi toj parfem
a kako ubava moznost e i ti da i podaris nekoe mirivce sto ti se dopaga tebe
mene licno ne bi mi precelo bilo sto da mi kae nekoj otkolku zad grb da mi zbori
zatoa primam no i davam kritiki bez pardon

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Непријатна миризба
22.9.2009 23:10:46   
ostoun
Мислам дека за секого има решение. Јас кога се породив исто така почнав да мирисам за половина час по туширање замирисував ама се осеќав и сменив многу стикови додека го најдов тој што дејствува . Мислам дека проблемот ќе се среди со некој антиперспирант па ако можеш на некој начин кажи дека некој твој близок имал проблем со прекумерно потење и дека го решил со тоа ( Можеби ќе го проба)

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Непријатна миризба
12.3.2013 9:58:00   
Mihaela 2010
uff kako sto ide leto se po smrdlivi luge imam na rabota....strankive pogotovo,jas neznam lugevo dali se banjaat ili stedat na voda ama toa e katastrofa...eden kolega pak i leto i zime smrdi,a neprpijatno ni e da mu kazeme...neznam kako zenamu doma go podnesuvauser posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?