|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Нема свадба?!
30.6.2009 9:21:15   
mami

Понекогаш нештата не функционираат онака како што сме ги замислиле. Еден од тие примери е венчавката, која од најсреќниот момент од нашиот живот лесно може да се претвори во вистински пекол. Сепак постојат определени знаци кои можат да ни посочат дека бракот нема да успее уште пред да започне.

Невестата не му дозволува на младоженецот да учествува во планирањето на свадбата

Во овој случај нештата тргнале лошо уште од самиот почеток. Вообичаено браковите во кои жената доминира во планирањето на „големиот ден “ траат многу кратко бидејќи партнерот се чувствува помалку вреден. Тие не се во состојба за заедничко донесување решенија. 
 Свекрвата зборува во името на зетот

Кога ќе се замеша мајката на младоженецот, ситуацијата станува навистина интересна бидејќи никој не може да го сака нејзиното „мало синче“ како што може таа. Одеднаш се излегува од контрола и венчавката не ја водат младите туку нивните родители.

Невестата троши половина од буџетот за свадбата на својот фустан

Свадбите се скапи манифестации и прашањата поврзани со парите може да бидат особено чувствителни. Кога невестата зад грб троши големи суми пари на фустан или пак на поскап цветен аранжман значи дека не ги почитува одлуките кои што ги донеле заедно со партнерот. Ниту оваа ситуација не верува добар брак.

Невстата полудува поради ергенската забава

Некои жени се подготвени да ја откажат венчавката ако нивниот младоженец реши да прави ергенска вечер со машко друштво во стриптиз клуб. Доколку жената не може да му верува на својот партнер пред бракот, што ќе се случи кога ќе станат маж и жена?
user posted image
Младиот пар се кара пред организаторот на венчавки

Без разлика колкава е љубовта помеѓу две личности, кога се планира голем настан нормално е да дојде до расправии. Сепак кога тие се случуваат пред организаторот на венчавки нештата се алармантни. Тоа значи дека во суштина партнерите не можат да се поднесат еден со друг.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Нема свадба?!
9.7.2009 12:14:42   
mami
некоја го направила ова, или некој??? или знаете ли ваков случај, баш би сакала да ги чујам коментарите од засегнатите страни

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Нема свадба?!
10.7.2009 10:48:30   
Еца
Мами мила заборави еден многу битен момент, кога еден од партнерите ќе изневерат пред бракот.user posted image

Да ова се има случено на мојот татко, значи се било договорено, бовчите купени, спакувани, денот во црква закажан, но татко ми дознава дека дотичната не е само негова.Кога бил 100% сигурен и ја фатил на дело
(а таа немала поима) решил да и приреди едно изненадување.Не се појавил на закажаниот термин. user posted image user posted image user posted image

Нормално срамот за неа бил многу поголем, отколку да се карал и пред време да ја раскинел свршувачката. Со мајка ми бил само три недели, се земале и не можам да ви опишам каков брак имаат. user posted image Животот е чудо и чуда правиuser posted image




_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Нема свадба?!
10.7.2009 13:04:22   
Еца
Е да морам и ова да ви го напишам.Одамна еднаш јас бев може трета година гимназија со дотичната(бившата на татко ми )се сретнавме на исто место и во муабет таа ми вика, леле колку си убава, дрн дрн, а чија си ти? Луѓе мои кога и кажав како попарена излезе од просторијата, смени фаца, абе што да ви кажувам.А јас само што не пукнав од смеење,одам дома и кажувам и баш убаво се изнасмеавме.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Нема свадба?!
10.7.2009 13:06:56   
mami
да да Елена во право си, го заборавив тој момент...
а баш интересно така што сте се насмеалеuser posted image user posted image user posted image user posted image којзнае таа како се чувствувалаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Нема свадба?!
10.7.2009 13:09:38   
Еца
Требала да мисли на време и со главата, никој не и е кривuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Нема свадба?!
10.7.2009 13:11:55   
mami
баш така..мислам тие луге никако неможам да ги сфатам- спремаш свадба на една страна а ваму кај друг/а одиш...па зошто тогаш сакаш да се мажиш????

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Нема свадба?!
10.7.2009 13:25:11   
hristijana
Elena mi iznasmea i kaj nas go imalo ova cekanje pred oltari .

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Нема свадба?!
25.9.2009 11:09:43   
mami
според мене, најважно е двајцата да учествуваат во подготовките, инаку нема смисла..па тоа е почеток на нивниот заеднички живот- значи заедно треба да се подготвува, ако тоа не го прават нема поента свадбата

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Нема свадба?!
12.11.2009 5:10:25   
mina_m
jas poznavam edna osoba sto se nasla po nekakva sreka ili nesreka na ergenska vecer,cela vecer bila so idniot mladozenec,a naredniot den tipot ja otkazal toj den svadbata da se ozeni so negovata dolgogodisna devojka i posle nekolku dena si se ozenil so novava devojka.

i uste eden primer mnogu smesenuser posted image
imase edna poznanicka dolga vrska negde okolu 12 god bea zaedno i im pukna tikvata i sekoj na svoja srana,ama potoa tipkava si fatila nov decko komsija na ovoj bivsiot nejzin vo ista zgrada razlicen sprat.i so noviov decko pravat svadba i posle svadba si odat doma mladive i taa zamaena ili zaboravena mesto da si vleze vo stanot na mazot i taa po greska kaj bivsiotuser posted image user posted image user posted image ,i normalno posle toa se ostavija

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Нема свадба?!
12.11.2009 7:46:12   
profesorica
Mina_m е овие твоиве приказни се баш онака како гром од ведро небо и резултат-не се случува брак.

Инаку Јас вакви работи само на филм сум гледала.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Нема свадба?!
12.11.2009 8:31:55   
mina_m
ne be src vakvi gafovi vo sk gi ima na tonoviuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Нема свадба?!
14.11.2009 16:51:43   
mami
Во денешно време не ме изненадува ништо...денес разводот и прекинувањето долга врска или за еден ден стапување во брак се сосема нормална работа

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Нема свадба?!
14.11.2009 18:33:28   
daniel
pa da veke razvodot e sekojdnevie..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Нема свадба?!
26.5.2010 16:51:45   
@Mila@
i jas sum vo edna taka situacija "status quo" svadba...a se e spremno zakazano...sega samo se ceka doticnata "svekrva "da se vrazumi i da svati deka sin i ke se zeni ??!?!??!i deka treba da se pojavi na svadbata bez razlika na se sto se slucuva vo zivotot.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Нема свадба?!
26.5.2010 16:55:44   
Julie1
Lele i vakvi raboti se slucuvaat, tolku sebicni ludge ima. Nisto ne me cudi dodusa! @Mil@ ti ne razmisluvaj na toa, ke vidis ke se pojavi, sega samo saka da bide centar na vnimanie, ako ne drugo od radoznalost kako ke bide ke se pojavi!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Нема свадба?!
27.5.2010 0:38:04   
Bitolcanka
И јас мислам исто пријателке. Сака да привлече внимание, да биде забележана. Некои луѓе се способни да глумат и жртви само за да дојдат до посакуваната цел user posted image Потсети се на драмата "Бегалка" и татко и' на Ленче. На свадбата не се појави, но по раѓањето на внучето неговото срце-камен омекна и заборави на гордоста и алчноста - се смири и со ќерката и зетот. Верувам дека така ќе биде и кај вас, со твојата свекрва. Разговарај со твојот сакан и ако е потребно одете заедно кај неа, помолете ја, дајте и' до знаење дека ви значи многу да е со вас сега во подготовките за свадбата и на денот на вашиот најубав момент. Речете и' дека сакате заедно да ја делите радоста во најзначајниот настан од животот. Ако ви е тешко да се соочите лично пратете и' писменце и опишете и' како се чувствувате, колку ви е тешко без нејзината согласност и помош. Голема е веројатноста да се премисли или барем за миг да се замисли. Извести не' што се случи. Топли поздрави и бакнежи од нас user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Нема свадба?!
18.4.2011 2:32:16   
tnade
ufff me pogodivte, kaj mene bese slicna situacija... imav dolga vrska koja ne uspea, a koja vsusnost i ne bese vrska vo vistinska smisla na zborot, se gledavme dva pati godisno iako dvajcata bevme na 5 km oddalecenost. Mm e 12 god. postar od mene i moite bea protiv nasata vrska, a da ne zboram za brak, no jas i mm otidovme kaj niv i im kazavme deka ke se zememe. Sledese tri meseci lutenje, drn, drn i koga dojde vreme za svadba tatko mi vika jas svadba ne pravam.... imavme vencavka vo crkva, maticno, restorant, no samo so rodninite na mm, od moja strana bea samo majka mi, sestra mi, zet mi i TATKO MI, koj cela vecer ja pomina pred restorant. Za mene svadba nemase toa bese vencavka....

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Нема свадба?!
18.4.2011 23:27:00   
newmom
Nie ne pravivme svadba poradi mnogo nesta.Prvin poradi pari,potoa jas bev bremena veke 8 meseci,taka pravivme vencanje vo crkva samo so najbliskite.I ni bese ubavo

_____________________________

Mihajlo 21.05.2010
ljubav trae od 29.07.2008

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Нема свадба?!
30.4.2011 23:28:57   
veckasr
i nie ne pravevme svadba poradi smrtta na tatko mi pocekavme edna godina da pomine i potoa se vencavme vo crkva so najbliskite i se registriravme so mm

(Одговор на членот newmom)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Нема свадба?!
2.6.2011 14:02:28   
dostickage
nie ne pravevme svadba prvo poradi toa sto doticnite nemaa pari i lazea za toa taka sto nie nemavme pojma.nie barame restoran i kazuvame so sme videle a oni su kjutat.posle koga sfativme so mm kolku e saat rekovme deka nema da pravime svadba oni se nalutija pa me prokolnaa i  na kraj morase radi niv da ja otkazuvame vekje zakazanata vencavka vo crkva.Na kraj edvaj se pojavija na registracija ona u edna smrdliva bluza a on u edna smrdliva kosula i u eden smrdliv djemper so by the way ja nosea istata kombinacija koga dojdoa da mui go popravat sporetot doma kaj nas.ama iskreno moze da mi se fatatuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Нема свадба?!
2.6.2011 17:26:11   
riba79
dostickage,a sto sakaa oni? i kako be te prokolnala lele svasta ima po ovoj narod cccccccuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Нема свадба?!
3.6.2011 8:46:57   
dostickage
uste ne znam sto sakaat :))))Toa ti e kje ucis,kje se oibrazuvas,fakultet,postdiplomski,rabota,moral pred se i se toa za so cel da bideme podobri lugje i na kraj kje dojdat nekoi necivilizirani tipovi nepismeni i bez troska moral i kje plukaat po se sto si gradel cel zivot.Ja vikam za niv treba da se vrati vremeto na inkvizicijata kaj sto palele zivi lugje po plostadi:)))Ne veruvav deka do tolku ima svasta po narod se dodeka ne vidov...

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Нема свадба?!
3.6.2011 9:14:44   
temjana
ауууу нецивилизираност, едноставно некои луѓе не требало да излезат од пештеритеuser posted image Ние планираме наредна година да направиме свадба па и дете да имаме дај боже до тогаш пак ке биде весело, ионака не планирам свадба свадба туку повеќе како коктел забава на отворено со кетеринг и неколку бенда да свират, сакам да уживам во мојата забава и затоа не ме интересираат туѓите мислења, што ќе кажеле роднините од село бог да чува и да браниuser posted image Ако се прашувам јас, нив не би ги ни поканила бидејќи нема да ми го испочитуваат дрес кодот и ќе ми зuser posted image се. Поканите барем да биле нормални, мм им рече не им праќаме покани ќе им пратиме смс поракаuser posted image Имаме една година да си легнат на брашното, бидејќи јас не попуштам а во крајна линија секако сами планираме да си ја платиме свадбата така да никој нема право да ми се меша, не во овие години user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Нема свадба?!
3.6.2011 9:38:08   
dostickage
lele ova sto go kazuvas mi e idealen koncept za svadba.BRAVO!!!!
a za tie od pesterite ama ic da ne mu se sekiras,samo ignore.
inace kumovite moi na svadbata imaa pokani sto gi napravija samite.imaa edna slika so nivni karikaturi ,gi skeniraa i gi printaa na specijalna hartija.najubavi i najoriginalni pokani sto nekogas sum gi videla.

p.s.ne me cackaj za dress kodot da ne ti kazam ja kakvi dojdoa ovie "najpametnive" kaj mene na registracija.so djempercinja za na pazar...
baba i na edna drugarka vika pusti onakvo nek smrdiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?