|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Најубав момент
26.1.2010 1:10:35   
Bitolcanka
Сите ние сме имале добри и лоши моменти во минатото, а и допрва ќе имаме. Би сакала тука да ги споделиме нашите најубави моменти, кога сме се чувствувале најубаво, најсреќно, кога сме биле пријатно изненадени.

Еве јас ќе споделам со вас еден од моите најубави моменти.
Се случи пред Нова Година. Со дечкото бевме кај сестра му (таа е омажена, има 2 момчиња), така седевме еден до друг, пиејќи user posted image Кога во еден момент ... помалото внуче (има 5,5 години) ја зеде мојата десна рака (јас седев лево, а дечкото десно) и левата рака од вујко му, ни ги стави една врз друга и ни ги состави - сплоти (како кога одиме фатени за раце) user posted image Толку ми беше мило, убаво, бев пријатно изненадена од постапката на толку мало детенце user posted image user posted image


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Најубав момент
26.1.2010 1:17:44   
HristinAntonio
pa i ubavi momenti ima sekako....na misla mi nadojdoa mnogu, koga doznav deka sum bremena(iako ne planirano), koga bez pricina sin mi ke me bakne ili gushne, so mm pred spienje koga si muabetime mi e mnogu ubavo i intimno.....

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Најубав момент
26.1.2010 8:25:46   
natasha
najubav moment za mene bil i sekogas ke bide raganjeto na mojte sincinjauser posted image

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Најубав момент
26.1.2010 8:36:42   
melody
Najubav moment e koga i gi baknuvam na kerka mi obravcinjata ,a i taa se obiduva da me bakne meneuser posted image
nezgrapno me faka so racinjata za glava i me vlece nakaj nejze pri toa izligavuvajki me celata ama nema vrskauser posted image .Drug najubav moment e koga ke si lezime na krevet so mojata glava nezno na nejzinoto stomace i i go cuvstvuvam disenjeto.Soncence na mama.user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Најубав момент
26.1.2010 8:59:39   
majka 79
najubav moment..........so nasite mali soncinja gi ima premnogu,no jas sepak bi izdvoila eden, prviot sto mi padna na pamet.
izminatovo leto jas, moite dve sincinja, drugarka mi i nejzinata kerkicka se setavme, malku na vozduh vo park za da si pograat decata. otkako se iznaigraa decata se vrativme kaj nas na kafe.koga stignavme doma zabelezav deka omilenata belezica mi ja nema,si rekov sigurno mi ispadnala nekade popat. mnogu mi bese maka sto ja izgubiv no rekov: koj ke ja najdi airlija da mu bidi i samo sreka da mu nosi.
po eden mesec moeto pomalo since si igrase vo kujnata so negovata omilena fioka polna so trista gluposti. se sto imase vo fiokata se izvadil nadvor i jas zasilena za da go karam zosto rastura ,koga gledam nesto na dnoto od fiokata mi svetka. koga se pribliziv ja vidov belezicata. znaci taa mi padnala nekade niz doma , toj ja nasol i si ja pribral vo fiokata. presrekna bev i deka si ja najdov belezicata a i deka prethodno go blagosloviv toj sto ke ja najdi.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Најубав момент
26.1.2010 9:09:30   
mami
прво што ми паѓа на памет е моментот од синоќа кога се прибравме дома а лука беше заспан. Го преоблекував така успан и таман да му ја соблечам горната тренерка и да му облечам пижама ми се заврте на стомаче си ги пикна рачињата под него, газето истртено, ноџињата свиткани во коленцата и само прстињата од ноџињата му ѕиркаа. Колку ми беше одеднаш малечок на огромниот креветuser posted image и само си седнавме со мм на еден крај и го гледавме некое време додека не решивме дека мора да го превртиме за да го преоблечемеuser posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Најубав момент
26.1.2010 9:10:51   
mother 29
koga Marko samoinicijativno me bakna.....jas gledav tv ,a toj si igrase ..edno vreme dojde do mene me fati so tie mali racinja za liceto i me bakna vo ustatauser posted image srceto mi se napolni!

ima mnogu ubavi momenti sto bi sakala da gi izdvojam,prv pat koga mi go stavija Marko na gradi,ocite na mm mi koga vidovme dve crtki na stapceto....................

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Најубав момент
26.1.2010 12:43:51   
niki
Имало разни убави моменти... сега најубави ми се зборовите на ќерка ми. Нема ништо поубаво од нејзиното: Те сакам мамо.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Најубав момент
26.1.2010 12:59:02   
Bogdancanka
најубав момент во животот ми е и никогаш нема да го заборавам цел живот ќе го памтам кога ја преживеав тешката собраќајка за која многу малку веруваа дека ќе преживејамuser posted image
Е тоа ми е еден од најубавите моменти што животот ми даде втора шансаuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Најубав момент
26.1.2010 15:49:14   
alex_mo
   Има премногу во мојот живот...ама секако двете цртки на тестот и реакцијата на мм,а посебно на син ми кој толку многу сакаше братче или сестриче.....на сите (нашите) се јави да каже...а истиот сјај во очите го имаше и потполно истата реакција кога ни кажаа дека е девојче.....сега го очекуваме раѓањето на нашата принцеза..и можам да го замислам....Сега одвреме навреме ке дојде ке ми изгали по мешето  и постојано вика  _мамо ма види колку е убава_,а јас и мм се чудиме...којзнае како си ја замислува...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Најубав момент
26.1.2010 16:03:32   
Nikolina
koga mi go donesoa Andrej dur bev vo sok soba,se porodiv vo 9.10 a duri vo 16.30 mi go donesoa puknav od grizi,tie mi vikaat abre legni odmoris se pospi ama jas nikako dur go vidov koga mi go donesoa imase rozevi spikozni i jas mislev oti e zensko i im vikam abe ne e moeto,abe komedii bevme so sestrata,i koga mi go dade vo raceuser posted image uf i sega se topam,nema definitivno nisto poubavo.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Најубав момент
26.1.2010 16:06:41   
arh_diz
Кога дознав дека сум бремена

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Најубав момент
26.1.2010 17:15:27   
Enika
Кога ја видов внука ми за прв пат, кога ми се сретна погледот со Лука...после толку време симпатии спрема него...мн моменти има...ама еве овие ке ги издвијам како највлијателни и најјаки последнава годинаuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Најубав момент
26.1.2010 17:20:43   
Mucka
pa najljepsi momenti su sigurno....prvi put kad sam ugledala muza....pa prvi put kad sam ugledala sina....i kad sam ugledala kcerku....ti momenti nikad nema da zaboravim....sve su te ljubavi za sve troje razlicite...ali isto je da takvi trenutci su slag na onom sto se zove sreca!!! 

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Најубав момент
26.1.2010 17:21:11   
ripce
Најубав момент во животот... 27 февруари 2009 година, 10-15 минути пред 3 часот, породилна сала, Акушерско одделение, Општа болница - Штип... јас на бокс, онака без којзнае какви болки, само се мислам уште колку време ќе се породам, кога одеднаш бабицата и сестрата ми ја креваат спаваќата и ми ставаат нешто топло на градите - СИН МИ... не бев свесна што ми се случува, user posted image ќе ми изезеше толку силно ми чукаше...

Мислам дека нема поубав момент во животот на една жена од моментот кога и го ставаат бебето на градите, првиот допир помеѓу мајката и детето.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Најубав момент
26.1.2010 19:27:18   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Мислам дека нема поубав момент во животот на една жена од моментот кога и го ставаат бебето на градите, првиот допир помеѓу мајката и детето.


Не се сомневам воопшто во тоа рипче, можам да замислам какво е чувството ... да имаш нешто свое, плод на твојата user posted image и љубовта на саканиот, да бидеш мајка ... Сите живееме за такви моменти.

Еден од најубавите моменти во мојот живот е и следниот.
Во октомври додека бев на една научна конференција, 2-3 дена не се имавме видено со user posted image што беше многу за нас, имајќи предвид дека немаше ден претходно да не се видиме (многу ретко се случуваше тоа). Постојано се слушавме по телефон. Спиев кај роднини тие дена. Една вечер кога се слушнавме почна да ми кажува дека ме сака, непрестајно повторувајќи user posted image додавајќи дека ќе дојде со свирачи во Охрид по мене user posted image user posted image user posted image Ќе им се јавел на моите да им каже user posted image Му реков да се прибере малку user posted image Ми кажа, но и забележав дека е пијан user posted image Кога му кажав дека ни ги објавија трудовите во зборници беше среќен, горд и рече: "кажи им дека ти сум дечко", а пред тоа знаеше да се прави "мачо". Навистина бев горда на себе тој ден, а и неизмерно среќна user posted image истовремено и шокирана од неговата изјава и намера, цела ноќ не можев да спијам, само на тоа мислев, паника ме фати. Наредниот ден беше поприбран, а јас своја на своето user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Најубав момент
26.1.2010 23:29:08   
Палешка РР
Раѓањето на Миа..и моментите кога Марио ја држи в раце, кога ја бакнува и гледа со толку љубов...незаменливо чувство.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Најубав момент
28.1.2010 7:43:00   
mamasane
најубав момент во животот ми е дефинитивно моментот кога си го земавме Никола од болница. Тој се роди во 26-та недела со 980 грама и мораше 2,5 месеци да биде во болница и можете да ја замислите огромната радост кога моето душиче конечно си дојде домче кај мама и тато. нема доволно зборови да ви ја опишам таа среќа.  

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Најубав момент
28.1.2010 7:53:45   
BILE.F
До сега најубав момент ми беше кога дознав дека сум бремена!Натаму знам дека има уште поубави моменти!

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Најубав момент
28.1.2010 8:41:25   
jovanka
raganjeto na dvete deca no vtor ubav moment mi e koga dada go vide za prv pat nejzinoto pomalo bratce

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Најубав момент
28.1.2010 9:46:39   
profesorica
Најубав момент ми е кога 2-3 дена откако дојдовме од болница со Дамјан,  кога мм ми рече:Како можеше да го родиш толку убав????

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Најубав момент
28.1.2010 10:55:37   
HristinAntonio
ooo bas slatko profesorice!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Најубав момент
29.1.2010 21:39:17   
lilit
Кога си го родив мојот најсакан Марко!и кога му го видов лиценцето на 4д ехо на другото бебенце !

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Најубав момент
12.3.2010 10:08:25   
baby mama
Кога дознав дека сум бремена бев мноогу среќна. Само се смеев првите 2-3 дена. Секако има и други убави моменти.Незамнелив е моментот кога дојде на свет Јана user posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Најубав момент
12.3.2010 10:11:43   
matushka
Koda diplomirav, koga me zaprosi mm na samo, koga sin mi prva pat mi rece mama.... ima mnogu..

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?