|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Моето е нај...
6.11.2013 0:35:37   
elenak
Дали се што е ваше е НАЈ? Ги согледувате ли работите објективно или со доза на пристрасност? Знаете ли да го одбраните тоа што е ваше по секоја цена?
На пример, вашите родители се најдобри и најценети, другарките најпаметни, роднините многу почитувани - за разлика од оние на партнерот. Јас не сум таква, реална сум и објективна, ценам што е добро па макар и не било мое, ама затоа па мм многу ,,држи страна,, за она што е негово.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Моето е нај...
6.11.2013 6:17:04   
bucko mal
Za mene licno se sto e moe e I sekogas ke bide naj,naj.No, iskreno ako zboruvame realnosta e nesto drugo.Mnogu sum iskrena I realna no sepak so sekogo ne razgovaram za nedostatocite na moite najbliski.Ke pocnam prvo so sin mi koga I da go pofalam on odma nesto ke napravi I ke opleska rabota,si go sakam najmnogu na svet ama nesum zadovolna od negovoto odnesuvanje. Isto vazi I za moite roditeli, si gi sakam sepak mislam deka mozea da napravat mnogu poveke za mene.Nemam nekoja blizina za da mozam se da im kazam I da dobijam nivna podrska.Ednostavno nemozat da me razberat,mnogu sme razlicni I mnogu razlicen nacin na zivot ziveeme.Jas sum I ke bidam mnogu razlicen roditel on niv,kolku I da ne se soglesuvam so postapike sto ke gi pravat moite deca sepa za niv sekogas ke bidam tuka da gi podrzuvam I oni ke bidat naj,naj za mene.
Ova jas sto go napisav,od ustata na mojot soprug nikogas nema da go slusnes za negovata familija.Za nego negovata familija e naj,naj I negativnite raboti se krijat kako zmija noga sto krie.Iako sum negova sopruga mnogu raboti neznam za negovata fam.pa I ne me intersira.Povrzani se od vnuk do pravnuk,se si kazuvaat mejgu sebe I si pomagaat.Stojam na strana se dodeka nema posledici na mojot brak.
Ke bidam iskrena I ke kazam nekogovata familija site se visoko obrazovani so dobri rabotni mesta.I mnogu bi bilo glupavo sega da im naojgam mani I da gi navreduvam koga stvarno si na mesto lujgeto.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Моето е нај...
6.11.2013 7:28:18   
deluxe
Нај,нај.... Па да можам да кажам се што е мое е нај,нај.Под поимот МОЕ подразбирам-Јас,мојот труд(она што јас сум го сработила) ,моите деца....ништо друго не е мое...user posted image Можам да кажам да си го ценам и сакам тоа што е мое!! И тоа многу.Конкретно кога ќе работам нешто доколку јас го сработам е нај,нај за мене,доколку некој друг го сработи ми е онака...ништо посебноuser posted image Јас самата-за мене сум си нај-си имам голема самодоверба,било да се работи за изглед,постапки и сл.верувам во себе .Децата ми се најубави на цел светuser posted image мислам дека добро ги воспитувам,бебушко е мал за да се каже нешто околу тоа,но ќерката е супер и во учење(првенец е во класот) и во однесување,што значи НАЈ,НАј!!
За моите родители ,сопругот и други личности кои ми се блиски можам да кажам дека сум реална во проценките,не се нај-нај,ама се одличниuser posted image знаам да ги пофалам кога треба,но и да ги искритикувам кога ќе утнат...Доколку некој од страна ги нападне или загрози,можам силно да се спротивставам за нив.
Кратко и јасно-моето си е нај ,нај!!Туѓото не го потценувам,ниту го посакувам,си го гледам моетоuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Моето е нај...
6.11.2013 8:28:18   
mommy_angels RR
Мене сите мои ми се нај,зашто кога срце суди,разум не работиuser posted image
Се гордеам со моите најблиски,ама им ги знам и сите маани. Ама бидејќи јас сум далеку од нај,нај фино си се сложуваме user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Моето е нај...
6.11.2013 9:44:43   
Bethany
Јас во принцип сум многу реална, знам да истакнам нешто моето во добра смисла, ама исто така знам да кажам и за некоја лоша страна. Ама тоа само јас. Мене ми е дозволено да ги критикувам наглас, ама на никој друг не е user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Моето е нај...
6.11.2013 10:43:08   
niki
moite se moi i niv si gi sakam, zatoa sum i pristrasna no toa ne znaci deka sum slepa, samo odbiram za sto i pred kogo ke zboruvam, i kogo i od kogo ke go branam
site ostanati ne gi sakam i nikogas nema da gi sakam kako moite pa ottuka verojatno sum i poostra vo kritiki za niv i poladna vo odnos na niv
vo brak so mm na pocetok imavme goooleeem problem so percepcijata na moite i negovite, toj drzese mnogu strana a gi vovlekuvase negovite vo sekoja corba, demek mora da se prisutni i da se gledaat kako naj naj, ne daj boze nesto da ti smeta kaj niv, nit da kazes nit da molcis, ednostavno kako znaes i umees da si napravis da ne ti smetauser posted image ama toa ne e mozno posebno ne so mojot karakter pa posle mnogu razgovori, kavgi, poteganja razvod dojdovme do nekoja sredina deka e najdobro da prifatime deka nikoj ne e naj naj i deka jas za negovite slobodno mozam nemu da mu kazam najiskreno sto mislam posebno ako toa nesto mi smeta, a toj ke sredi onamu kaj sto moze da se sredi i obratno toj da kaze a jas da gi sredam moite
i mu bea potrebni godini za da vidi vo mene sogovornik so koj realno moze da razgovara za nedostatocite na negovite bez da cuvstvua potreba da gi brani ili zastituva od moeto mislenje ili viduvanje na nekoja zivotna situacija nivna ili nasa ili zaednicka

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Моето е нај...
6.11.2013 11:08:26   
sandriana RR
За мене -моето е нај - е ретко употребувана фраза.
Премногу сум самокритична, но само за себе и за своето (дете, сопруг, родител). За се останато сум објективна. Кога разговарам со сопругот или со блиска личност за мене, моите постапки, мојот родител или блиското семејство - секогаш кажувам отворено и јасно што имам. Пред други избегнувам такви насоки на муабетот.
Сопругот пак, е попристрасен - меѓу нас муабетот е искрен и објективен, но пред други луѓе неговото е секогаш, ама секогаш Нај!


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Моето е нај...
6.12.2013 9:47:50   
AneLav RR
Моето е НАЈ и јас сум НАЈ е една од фразите што најмногу ме нервира кај луѓето... Мислам треба да си се цени своето ама да се претерува и да се кажуваат фалби за све нешто од такт ме вади... Мислам дај ако треба за све да си кажуваш дека си НАЈ значи нешто ти фали па мораш сам да си се фалиш... Да заштити се ако некој те напаѓа или ти претерува ама да кажуваш за све дека си НАЈ и дека све што е твое е НАЈ, некако ми е претерано... Свеки е таква и сите други не и чинат и само вреѓа, она е најчиста, најпаметна за све ја бива другите се проста маса , не сваќа дека со таквиот однос ги вреѓа останатите окулу неа па и пет пати да се повредни од неа( а у суштина она е све тоа што не и чини кај другите) па и е развиен одбрамбен механизам од типот јас сум НАЈ... Значи од такт ме вади зборот јас сум НАЈ...

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?