|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ми се исполни желбaта
7.10.2009 10:16:28   
Adrijana
Ovaa tema ja otvoram, za da spodelime so site, ako ni se ispolnila nekoja dolgo posakuvana zelba, ili pak ni se resil nekoj vazen problem.



Eve jas ke pocnam.
Na nekolku mesta ovde na forumot imam zapisano deka jas sum nositel na B hepatit, i deka mi zabranija da si go dojam maleckoto, za da ne mu se prefrli bolesta. Sega najnovoto e sto jas razgovarav so poveke doktori, i ginekolozi i pedijatri i infektolozi, i site mi kazaa deka mozam da si ja dojam cuca, se dodeka gradite mi se zdravi i ne raspukani, i deka vednas ke prima vakcina koga ke se rodi i se ke bide ok, mi rekoa ako ne doaga vo dopir so moja krv, rizikot da se razboli e mnooooogu mal, recisi i ne postoiuser posted image
Ne mozam da vi objasnam kolku sum srekna, ova mi izgledase totalno nevozmozno da se osvtari, i mi bese edna golema neostvarena zelba, koja ete po se izgleda ke mi se ostvariuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 7.10.2009 10:42:47 >


_____________________________


Непосредна врска до пораките: 1
   Ми се исполни желбaта
7.10.2009 10:19:46   
srekna mama
Супер,ја делам среќата со тебе.!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 7.10.2009 10:43:12 >

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 2
   Ми се исполни желбaта
7.10.2009 10:24:25   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image аааа колку убава вест...колку ми е мило...знам колку беше разочарана дека нема да можеш да ја доиш...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ах колку ме израдува сега не си свесна...Браво за вас..ке видиш тоа е едно прекрасно искуство

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 7.10.2009 10:43:41 >

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 3
   Ми се исполни желбaта
7.10.2009 10:35:21   
niki
Е баш ми е мило за тебе Андријана. Уживај во доењето колку е можно подолго.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 7.10.2009 10:44:11 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   Ми се исполни желбaта
7.10.2009 10:37:33   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

Прекрасна вест !!! Знам колку ќе ти значи, бидејќи бев со сестра ми кога и забранија.
Сега со уште поголема среќа ќе си ја дочекаш ќеркичката user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 7.10.2009 10:44:59 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ми се исполни желбaта
7.10.2009 10:46:08   
mother 29
user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ми се исполни желбата
7.10.2009 10:47:22   
Adrijana
Ej ne mozam da vi opisam kolku sum vozbudena, postojano mislam na toa , pa kako ke bide pa kolku ke ni bide ubavo, od koga slusnav za ova, mislam deka mi se simna eden ogromen kamen od dusavauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ми се исполни желбата
7.10.2009 10:52:41   
profesorica
user posted image user posted image user posted image одлично андријана баш ми е мило, и да си ја доиш бебушката дур имаш млеко, не знаеш колку значи тоа.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ми се исполни желбaта
7.10.2009 10:53:20   
Еца
user posted image Прекрасни вести Адријана, прекраааааааааааааааасни вести user posted image user posted image user posted image И јас сум среќна поради тебе, ми го разубави денот user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ми се исполни желбaта
13.12.2009 17:18:07   
arh_diz
И на мене ми се исполни најголемата желбаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ми се исполни желбaта
13.12.2009 17:24:23   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image на сите дедо Мрз да ви ги исполни желбите и побрзо да ни пишете

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ми се исполни желбaта
13.12.2009 23:02:42   
ananikol
Imavme zelba so mm za uste edno user posted image  ama nikako ne bevme odlucni i koga odlucivme uste prviot pat ni uspea da gi dobieme user posted image  bevme presrekni bidejki po 15 godisno pazenje mislev deka ke ni bidi potrebno poveke vreme za da ostanam user posted image .
Ni se ostvari zelbata,povtorno cekame proletno user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ми се исполни желбaта
14.12.2009 14:40:14   
STRUMFETA
Prekrasno ananikol.Cestitki za  preubavata ispolneta zelba.Znaci go dobi najubaviot novogodisen  podarok od boga.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ми се исполни желбaта
14.12.2009 15:25:42   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

Prekrasno ananikol.Cestitki za  preubavata ispolneta zelba.Znaci go dobi najubaviot novogodisen  podarok od boga.


честитки и од менеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ми се исполни желбaта
14.12.2009 15:33:02   
arh_diz
Cestitki ananikol ova verojatno e najubav novogodisen podarok za vas

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ми се исполни желбaта
14.12.2009 15:53:48   
vezilka RR
честитки и од мене...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ми се исполни желбaта
14.12.2009 15:54:35   
arh_diz
ajde pobrzo na tvoja glava vezilka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ми се исполни желбaта
14.12.2009 16:02:08   
vezilka RR
фала arh_diz, од твоја тастатура, во божји уши :)))) па по две, три недели можеби и јас ќе се приклучам на клубот на труднички..и им го посакувам на сите што чекаат истото...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ми се исполни желбaта
11.1.2010 19:07:47   
Весна
Милички, сакам со вас да си ја споделам исполнетата желба која си ја посакав за нова година.
Мажот ми се вработи. user posted image И тоа прекрасна работа, токму од неговата струка - во новоотворениот изложбен салон на ул. Македонија. user posted image
Вашите желби до кај се? Нека ви се остваруваат! user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ми се исполни желбaта
11.1.2010 19:13:02   
mis.
Весна честитки до твојот сопруг за вработувањето.Има ли поголема радост од тоа да се вработишuser posted image Нека му е со среќа работното место.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ми се исполни желбaта
11.1.2010 19:14:20   
pacuvce
Ajde so sreka neka e!!!Nova godina,novi pocetoci...Sto ubavo koga vaka ke pocne godinata,nekako te vlece da odis napred!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ми се исполни желбaта
11.1.2010 19:15:34   
Maria
Cestito Vesna,bas mi e milo.So sreka neka mue.
Toa e i mojata zelbicka,da se vrabotam ovaa godina,normalno otkako ke se porodam i ke potporasne bebceto malku.Se nadevam deka konecno ke mi se ispolni ovaa godina.Posle 4 godini cekanje,mislam deka e redno i jas da se vrabotam.user posted image
Cestitki uste ednas Vesna.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ми се исполни желбaта
11.1.2010 19:17:56   
mami
честитам миличка..нека му е со среќа и со успех..
мојата ја знаете- станче за нас тројца..ке биде..одиме полека натаму

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ми се исполни желбaта
11.1.2010 19:31:29   
niki
Честитки Весна, баш убаво и во вистинско време.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ми се исполни желбaта
11.1.2010 19:33:19   
Bitolcanka
Честитки Весна user posted image user posted image user posted image Дај Боже и сите останати невработени да си најдеме работа оваа година. Секоја да ни се фали со по некоја остварена желба од ден на ден. Само позитивни и се ќе биде user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?