|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Минатата ноќ
27.10.2009 12:15:06   
mother 29
што правевте минатата нок?пред да заспиете ...........
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Минатата ноќ
27.10.2009 12:17:16   
mami
се борев со Лука да заспие и накрај јас заспав со него :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Минатата ноќ
27.10.2009 12:17:26   
mother 29
заспав во 9,заедно со Марко,или пак, можеби пред негоuser posted image .........
бев мртва -уморна!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Минатата ноќ
27.10.2009 12:19:59   
Maca25
Заспав во 10, само што ја успав Нина. Па се будевме на секои 2-3 саати user posted image , на нина и расте 8 запче и многу е нервозна. Станав во 6 user posted image , ми треба кафе

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Минатата ноќ
27.10.2009 12:25:13   
mami
мојон решил дека е забавно да стане во сред ноќ и да ги бара сите играчки да му се стаат во кревет и да збори нешто- абе ко да раскажуваше нешто, а јас и мм дремеме со по едно окце го гледаме..така што Маца ке ти се придружам во кафето

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Минатата ноќ
27.10.2009 12:27:26   
Maca25
Ајде јас правам кафе user posted image Со шеќер или без???

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Минатата ноќ
27.10.2009 12:41:07   
mother 29
епа сега кога сме offtopic...тури и за мене,мојот од кога се помести саатот,станува во 6..си мисли дека е 7 ....user posted image    user posted image

а минатата нок заспа во 8...лелел ако фати така ред,тешко менеuser posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Минатата ноќ
27.10.2009 12:44:54   
Tanja K.
Nie vcera bevme na slava na zaslug.A posle toa Eva bese zaspana,Elena zaspa brzo,i jas si legnav rano.


(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Минатата ноќ
27.10.2009 13:05:53   
profesorica
Минатата ноќ откако заспа дамјан се туширавме заедно со мм и после имавме журка само за нас.потоа одма заспавме user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 7:39:53   
niki
Бевме на вечера и убаво си поминавме и кога си дојдовме дома малата толку беше кенкава што ми ја исцрпе цела енергија и кога конечно заспа се чувствував ко да ме прегазил воз. Многу беше полесно кога не зборуваше ова мое детеuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 9:09:02   
big_mama817
леле луѓе син ми откако се помести саатот како и тој да се помести навечер најверојатно му се спие уште во 19,30 часот послем кога го потготвувам  за спиење постојано плаче и вреска и навечер воопшто не спие мирно само кекнка ваков е од неделата вечер user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 9:15:44   
mother 29
Пријавувам секс.ајде има тазе сек..н некој а?
инаку добро утро!како сте ми!јас одма за сексот се фатив хеххеuser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 9:19:22   
Tanja K.
Nie sinoka ja cekavme Eva da stane i da ja banjam.Luge moi zaspa vo 6.30 i se razbudi vo 12.30.Znaci ne se izbanjavme.Spie super,samo pupu da ne ja zarecam.Jas si rekov ke pospie makar 2saati i banjanje,ama nisto.Ke bide denes porano.Inaku imame samo 2meseca,a spieme tolku.Dali i vasite bebusi spijat tolku?


(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 9:50:43   
vezilka RR
Ја од синоќа поцнав со фитнес..луѓе толку убаво сум се изнавежбала, после имав мноооогу енергија, и го измалтретирав мажле прописно..а тој сирот до касно беше на работа и ништо не му се правеше..ама ај докажи ми го тоа мене user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 9:57:30   
Aleksandra
Jas sinoka spiev kaj Eca bidejki bese sama so Mila i gi srediv site doma si legnaa i jas otivod kaj nea na spienje i odma si legnav bidejki bev mnogu umorna, nikakva gostinka da ne me viknes odma spijam..... Dobro, ne do tolku svrtevme nesto muabet...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 10:04:28   
Bile
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

Nie sinoka ja cekavme Eva da stane i da ja banjam.Luge moi zaspa vo 6.30 i se razbudi vo 12.30.Znaci ne se izbanjavme.Spie super,samo pupu da ne ja zarecam.Jas si rekov ke pospie makar 2saati i banjanje,ama nisto.Ke bide denes porano.Inaku imame samo 2meseca,a spieme tolku.Dali i vasite bebusi spijat tolku?




Tanja K. I moeto bebence znae da pospie malku poveke (pu pu da ne ja zarecam) a imame samo eden mesec i edna nedela. Jas duri se plasam ponekogas kako ne ei se cica, po 5 saati spie. Isto i nie vcera zaspavme vo 18:30 a stanavme vo 00:00 i toa jas ja budev bidejki bese kakano uste pred da zaspie a imame crveno gazeuser posted image .
inaku minatata nok oko ne sklopiv, nekako koga sum sama nok so decata nemozam da zaspijam, se nekako na strav dremam.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 10:08:32   
Mila na mama
mother29 ти се приклучувам, пријавувам една ноќна и една утринска сеанса што не е вообичаено темпо по раѓањето на Мила. Пу Пу да не заречам.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 10:22:03   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 10:36:08   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksandra

Jas sinoka spiev kaj Eca bidejki bese sama so Mila i gi srediv site doma si legnaa i jas otivod kaj nea na spienje i odma si legnav bidejki bev mnogu umorna, nikakva gostinka da ne me viknes odma spijam..... Dobro, ne do tolku svrtevme nesto muabet...user posted image user posted image user posted image


Да Танда си спиеше кај мене, ми го чуваше стравотuser posted image user posted image user posted image не дека сум толку голема плашливка ама ова е ми е бтор пат да спијам сосема сама, а сега со бебе ми беше малку шубе. Многу ти фала Александара, ама бидејќи вчера за малку во сред ноќ ќе требаа да си дојдат од Кратово Мартина не сакаше да спие без мене, ми се јавуваа на телефон, плачеше, денес и повеќе од сигурна сум дека ќе се вратат домаuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Минатата ноќ
28.10.2009 10:43:00   
Aleksandra
Poveli i drugi put, znaes deka koga mozam sekogas sum tuka za tebeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Минатата ноќ
30.10.2009 8:00:30   
mother 29
се бањавме заедно со Марко ,пиеше млеко и веднаш заспа....околу 8.30,а јас пеглав за на работа за мене и мм, на  Марко го припремав ранчетото за градинка и си легнав.гледав тв во спална со мм ,грицкавме соја и тој заспа....јас околу 11,што е рекорд за мене ,обично после Марко и јас заспивам ххехехеххе

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Минатата ноќ
30.10.2009 8:03:34   
profesorica
И јас пеглав синојка, денес сме на свадба, после заспа Дамјан, се истуширавме со мм и си легнавме.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Минатата ноќ
30.10.2009 8:06:20   
arh_diz
Vcera vecer posle terapijata so pijavici bev za nikade cela nok custvuvav kako da me bockaat . Ke zaspijam ke se razbudam ,utrovo i porano dojdov na rabota .Edvaj cekam da zavrsi denov

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Минатата ноќ
30.10.2009 8:08:18   
srekna mama
јас заспивам после Илија,а тоа е во 20.30user posted image .па од 2.00 часот како почна да се врти,да кенка и станавме во 5.00Еве он спие,а јас наместо да спијам морам малку да се дружам со Вас.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Минатата ноќ
30.10.2009 8:10:22   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Vcera vecer posle terapijata so pijavici bev za nikade cela nok custvuvav kako da me bockaat .





?...јас не сум во тек,зашто  таква терапија а арх-диз?

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?