|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Лични ветувања и очекувања
16.3.2010 0:14:18   
Bitolcanka
Секој од нас одвреме навреме сам себеси си ветува нешто (придружување до некоја диета, начин на исхрана, почнување со вежби, зачленување во некоја организација, промена на некои лоши навики, темпо на живот, ...), но често, без разлика дали лично од него или од некој друг x фактор, нешто го попречува во тоа. Некои лица вината ја префрлаат на се друго освен на самите себе, а некои тргнуваат од себеси, обвинувајќи се за сопственото непочитување на дадениот збор.

Дали и колку се придржувате до она што самите ќе си го ветите?
Дали си префрлувате за тоа, се обидувате да не бидете такви и успевате во тоа?
Колку сте одговорни спрема самите себе?


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Лични ветувања и очекувања
16.3.2010 0:22:04   
Bitolcanka
Јас лично често се случува да си ветам многу работи и се трудам да си стојам на зборот, но не секогаш (многу ретко) успевам во тоа. Кога станува збор за други лица сум сосема поинаква- знам да бидам многу одговорна, сериозна, внимателна. Кога сум се договорила со некого, се држам до договорот, дури и по цена да одложам некои мои обврски. Макар и со задоцнување, со брзање, неодморена и сл., наоѓам начин да бидам во одреденото време со личноста на која и' сум дала збор-некое ветување. Во краен случај, ако ми излезе нешто итно, неодложно, му кажувам на другиот навремено, извинувајќи се и објаснувајќи ја причината. Многу ме нервираат неодговорни личности кои со своето однесување одат предалеку, не знаат за бон-тон и основна човечка култура.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Лични ветувања и очекувања
17.3.2010 9:44:49   
vektor
Ветувањето кон себе е секогаш потешко за одржување од ветувањето кон друг...
Постојат некои луѓе кои си поставуваат некои определени принципи и навистина се држат до нив...
На нас останатите (90%) user posted image ни останува да се трудиме да бидеме колку што е можно доследни на себеси, но и на другите...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?