|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Круши во форма на бебе
23.9.2009 8:22:37   
profesorica
user posted image
Кинески фармер смисли интересен начин како да се пробие... на меѓународниот пазар на овошје – одгледува круши со форма на бебе.
Досетливиот фармер Џоа Ксианџхенг сезонава одгледал 10.000 круши, кои според некои наликуваат и на Буда. Џоа планира целата годинешна берба да ја пласира на европскиот пазар.
user posted image
Џао цели шест години го развивал моделот бебе-круши, внимателно сместувајќи го секој плод во посебен калап. Иако цената на крушите е висока 5 фунти по парче, жителите од неговото село Хексија, северна Кина се тепаат да купат по некое парче.

- Се чини дека луѓето мислат дека се симпатични или пак дека носат среќа, па се тепаат да ги купат штом ќе ги скинам од дрво, вели Џоа.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Круши во форма на бебе
23.9.2009 9:51:04   
Палешка РР
Искрено...не би можела да изедам ваква круша user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Круши во форма на бебе
23.9.2009 10:23:21   
Jasna
Iskreno mene mi e malku morbidno....mislam sto se ne ke se izmisli ama nekoi raboti se preteruvaat

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Круши во форма на бебе
23.9.2009 10:25:14   
profesorica
Многу чудна работа, до сега не сум видела вакво нешто, а случајно пребарувајќи го начекав.Замислете луѓето се тепале да ги купат??!! Страшно!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Круши во форма на бебе
23.9.2009 13:51:03   
big_mama817
konkurencija na pazar lugeto ne birat sredstva user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Круши во форма на бебе
24.9.2009 0:32:58   
Еца
user posted image Не би купила, вака што ја гледам па нешто ми е безвезе, а не да ја јадамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?