|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Крстозбори
21.6.2009 1:16:21   
mis.
Голема преокупација во животот ми беше решавањето крстозбори.Едноцтавно ги обожавав да ги решавам.Во последно време откако добив деца тоа ретко го правам но знам да оделам време за некоја италјанка,судоку............Колку крстозборите се ваша преокупација?Колку често или ретко решавате некоја крстозборка?


За оние што се како мене еве една интересна страна.
http://www.krstozbori.com.mk
Со среќа.


< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 22:46:22 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: крстозбори
21.6.2009 1:32:47   
biljanaM
и јас порано решавав многу...имам цела фиока со крстозбори...сега тоа некако ми мина, повеќе би читала некоја енциклопедија, книга или сл. отколку да решавам.

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: крстозбори
21.6.2009 7:48:07   
Еца
Крстозбори, скоро никогаш не сум решавала, додека моите родители до ден денес многу решаваат, а и моите две сестри.Не знам зошто мене не ме привлекоа user posted image , но затоа додека тие решаваат крстозбори јас забегувавав со читање книги, некогаш дневно читав по две, ниту ноќ сум знаела ако ме привлекла некоја книга, а многу често ми се случуваше да не спијам само да ја дочитам. Секој нешто го влече повеќе.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: крстозбори
25.10.2009 17:49:45   
ripce
Порано дека земав постојано весници, списанија кадешто може да се најдат енигматски прилози често решавав крстозбори. Сега ретко решавам и тоа е веројатно едно од задоволствата од кои сум лишена како резултат на мојот сегашен начин на живеење, во некоја идна прилика се надевам дека ќе имам повторно време за да си дозволам нешта кои ми причинуваат задоволство меѓу кои е и решавањето крстозбори.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: крстозбори
25.10.2009 17:54:33   
mis.
Обожавам судоку и јанчесто си играм на мобилниот кога сакам да се релаксирам.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: крстозбори
25.10.2009 17:59:46   
ripce
Мис и јас до скоро играв... ама во нервоза одеваше мобилниот... на овој сега нема судоку... илиuser posted image ... Арно ме потсети да побарам

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: крстозбори
25.10.2009 18:04:06   
Iva
Обожавам крстозбори и зависник сум од судоку. И мис фала ти за линкот за крстозбори, ќе ми дојде одлична занимација кога ќе немам обврски на работа.user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: крстозбори
25.10.2009 22:06:27   
Bogdancanka
добра страна мис обозавам крстозбориuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: крстозбори
26.10.2009 10:30:01   
big_mama817
и јас уживам во решавање на крстозбори добра вежба за мозокот user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: крстозбори
26.10.2009 11:50:03   
mother 29
порано многу повеке..сега слабо,нема кога?! хм

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: крстозбори
26.10.2009 11:53:13   
profesorica
ретко

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: крстозбори
21.4.2012 12:36:10   
kikicka
ухаа од коа не била активна темава..... Крстозбори ее ради нив добивав 3 во средно,досаден час и типката ке си решава крстозбори иго окркаедна и тоа од професорка што ми е роднина блиска user posted image .
Сега ретко купувам,обично кога патував сама ,сеганема шанси со Л. ке си купев од оние 5 броја и решавав. Арно ме потсети темата да си купам user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Крстозбори
15.10.2012 14:33:31   
Melanija RR
Навлечена на судоку одамна.На нет не играм,на моб од 3те ниво на најтешкото имам уште 10 а најлесното не ни го играм.Повремено си купувам Судоку за 30-40 ден и имам во секое време забава.
Не е на одмет добра страна за Судоку ако некој знае

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 22:46:44 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Крстозбори
25.11.2013 20:48:09   
Mihaela 2010
koga bev dete najmnogu sakav da gi resavamonie so precrtuvanje,da gi naogam zbovovite i na kraj sto ke ostane neprecrtano dava nekoj zbor ime na peacka i slicno
krstozbori ponekogas znam da resavam ako nacekam vo nekoe spisanie
inaku vo pozadina ide na kanal 5 igrata Samo Kesh,i mnogu me nervira da vi kazam,igrava -krstozbor,lugevo pogagjaat so pomos na voditelot i se raduvaat na parite sto gi dobivaat samo e prasuvam dali voopsto gi dobivaat

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Крстозбори
25.11.2013 20:57:20   
Bethany
Многу ги решавав порано, бев заразена дури, тогаш немав интернет user posted image
па потоа дојде време кога веќе се знаев напамет, и тие што ги смислуваат се почнаа да се повторуваат, па прекинав.
А сега воопшто не ми текнува на тоа, дури и ако налетам некаде во некое списание или весник, ги прескокнувам, сега со јазиков не ми оди, ко на француски да решавам. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Крстозбори
30.11.2014 15:27:28   
caciana
Jas resavam samo sudoku . Toa go pravam sekoj den, duri i vo mobilniot imam igra Sudoku user posted image onaka da go razdvizam mozokot user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Крстозбори
30.11.2014 15:53:38   
scared RR
Не купувам весници а тоа значи дека не решавам ни крстозбори user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?