|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кратка или долга коса?
20.7.2009 0:49:46   
Еца
Каква е вашата коса, кратка или долга и дали правите драстични промени со фризурата?

Јас долго време имав прилично долга коса, некаде до половината и еднаш без некое посебно размислување отидов на фризер и се ишишав скоро на нулаuser posted image Што би рекла на боцкиuser posted image user posted image user posted image Прво татко ми кога ме виде сакаше да ме исфрли од дома, ми беше страшно лут, а второ никој не можеше да сфати како се решив на тој чекор.И така повторно ја пуштив долга, па се ишишав кратка, се додека не го сретнав мојот мил маж кој никако не може да ме замисли со кратка коса.А пак би отишла на шишањеuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кратка или долга коса?
20.7.2009 0:53:13   
biljanaM
хахаха...Еленче ти идат некои луди идеи а....user posted image
јас многу сакам долга коса, мојата не ни кратка ни долга....златна средина....хахахаха


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кратка или долга коса?
20.7.2009 6:46:50   
niki
Pogolemiot del od zivotot imam dolga kosa, ama i jas ko Elena imam ludi momenti koga odam i se sisam kratko. Koga se zapoznav so maz mi imav dolga kosa i toj mi vikase ako nekogas se isisas ke te ostavam, lani mi zdosadi kosava i mnogu pocna da mi paga i se isisav ne kratko ama do ramenici, mi napravija super frizura i mnogu si ja bendisav, a verojatno i mm, uste ne me ostavil.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кратка или долга коса?
20.7.2009 15:34:02   
dani85
jas imam dolga kosa, bojata mi e kafena a na sonce ima crven otsjaj i sakam sega da ja farbam so kna ama ne znam kako se pravi ako moze nekoj neka pise kako da ja napravam

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кратка или долга коса?
26.7.2009 8:22:54   
Палешка РР
Имам долга, кадрава коса, додека бев во лудите години user posted image  менував фризури, се стрижев кратко, ја фарбав црвена, плава, сега се заозбилив па не правам драстични промени, ја фарбам црна и нормално,,,правам различни фризури.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кратка или долга коса?
26.7.2009 8:34:38   
mimicka
I jas pretezno imav dolga mnogu prava kosa do polovina i na momenti ja sisam do pod usi pa mi e zal za dva tri dena. Vo odnos na bojata obicno imam plava  a vo posledno vreme bev plavo crvena. Sega po porogajot mi dojde moment i pak se isisav i duri si ja smeniv bojata vo kafena. Uzas user posted image user posted image user posted image   mora da se prefarbam.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кратка или долга коса?
26.7.2009 10:34:32   
mami
јас имам некоја средна должина до врат нешто така и обично варирам за неколку сантима погоре или подолу :) еднаш имав наплив на емоции и ја скратив на 3 сантима и ке ме утепаа домаuser posted image user posted image user posted image user posted image а бојата во живот ја нема сменето- светло кафена што на сонце поплавува максимално

< Поракaта ја уредил mami -- 26.7.2009 10:36:12 >

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кратка или долга коса?
26.7.2009 15:37:58   
milijana
Za Dani85..jas se imam farbano so kna.Bas esga e leten period i mozes da se ofarbas.Svari indiski caj, crn da bide topol, ne vrel i izmesaj go so kna(baraj na pazar imaat crvena kna i bezbojna)Posle navedni se i izmackaj ja celata kosa.Zavitkaj ja vo kese najlonsko ili kapa najlonska i sedi na sonce barem eden saat.letovo e idealno za kna.Crvena ili bezbojna..mozes da ja stavas sekoja nedela..samo kosata ke ti zajakne..nema steta.Jas inaku sum so crna kosa do ramenici.Porano bev plava(ama moram i vegite da si isfarbam..oti imam belo lice,ama crni vegi)I stvarno nevkusno mi deluva plava kosa..crni vegi.Obozavam da imam dolga kosa..barem dodeka sum pomlada.Na stari godini(barem 70)..sekako bi ja isekla kratka.Togas i da sakam, nekako nema smisla(barem za mene) Inaku pobornik sum za toa zenite da imaat dolga kosa, a mazite kratka. Kosata za mene e ukras za zenata. Makar da mislam deka kosata ne igra golema uloga vo ubavinata.Ako nemas ubavo lice..dabe ti e kosa imaj prva liga kvalitet. Srekavame zeni so kratka kosa(ubavi) i zeni so dolga kosa (neubavi)Sepak..jas sum za Dolga kosa.Pozzz

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кратка или долга коса?
11.8.2009 23:43:19   
niki
Ete denes mi bese momentot, pojdov na frizer i se isisav pak, ne mnogu kratko do pod usi so mnogu spicevi. I sega se cuvstvuvam kako sosema nov covek, frizurata i te kako go menuva coveka i kaj mene bar deluva pozitivno.
Na rabota site mi ja ispofalija, kerka mi vo prviot moment koga me vide ne me pozna, a posle mi vika:Pa ti mamo si se sisala. Mm uste me nema videno go cekam sega da vidam kako ke reagira na iznenaduvanjeto.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кратка или долга коса?
12.8.2009 1:11:07   
nadica
cel zivot imam dolga kosa do polovina no kako i site ostanati vo pubertet i mene mi se smaci a i drugarka mi mi vikase mona liza i se isisav do pod usi: doma ne me poznaa, na uciliste me zezaa, a jas po 3 dena od novata frizura placev sekoj den dodeka ne mi podporasna malku bidejki toa e teska za oddrzavanje frizura potoa ja srediv dolzinata pa se farbav (nijansirav) i stanav plavusa na podolgo vreme bidejki bese so blansuser posted image

sega imam dolga kosa do pod ramenici so prirodno kafena boja koja na sonce se preliva so crven i zlaten sjaj i mislam deka mi e najubava (iako frizerkata misli ne za dolgo imam po nekoe belo vlakno) user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кратка или долга коса?
13.8.2009 0:55:17   
Aleksandra
Imav dolga kosa do polovina, se porodiv za Luka i maka macev so kosata, mnogu mi pagase, celo vreme vrzana vo repce, me bolese glavata i koga Luka napravi 40 dena otidov i se isisav kratko maska frizura,i mnogu mi bese polesno, stani zaceslaja samo so prsti, odma mozes da ja isusis imas pomalku obvrski okolu nea  i ete pak mi porasna do polovina, samo sto sega ne bi si ja secela kosata tolku kratko, bi razmislila.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кратка или долга коса?
19.8.2009 10:06:37   
profesorica
јас имам долга коса права но многу густа а тенко влакно и цесто ми се прекршува па затоа ја факјам во пунџа или ја виткам со плетенки.а на фризер се фенирам и пеглам.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кратка или долга коса?
31.8.2009 2:08:26   
biljanaM
јас имам долга коса ама сакам уште подолга да ми е...user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кратка или долга коса?
31.8.2009 10:09:06   
penelopa
I jas skoro zel zivot imam dolga kosa-do ramenici ili tuka nekade...ama imav i takvi periodi koga ednostavno sakav da smenam pa ja skrativ do pod usi( taka bese moderno neli)...pa edno vreme i sisiki skrativuser posted image ...ama kratko traea...sega pak imam dolga kafeava kosa...jas preferiram prirodna boja pa dosega se nemam farbano.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кратка или долга коса?
20.11.2009 10:57:03   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

I jas skoro zel zivot imam dolga kosa-do ramenici ili tuka nekade...ama imav i takvi periodi koga ednostavno sakav da smenam pa ja skrativ do pod usi( taka bese moderno neli)...pa edno vreme i sisiki skrativuser posted image ...ama kratko traea...sega pak imam dolga kafeava kosa...jas preferiram prirodna boja .

Potpisuvam se imam satirano tripati i si ja unistiv kosata a prirodno mi bese kako satirana ama zensko :) saka se da proba

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кратка или долга коса?
20.11.2009 10:59:15   
profesorica
долга, фарбана и + се шатирам на 5-6 месеци-ме потсетивте да закажам за шатирањеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Кратка или долга коса?
20.11.2009 11:06:45   
mami
не сум ја фарбала никогаш, единствено што и имам направено е ладна, два пати до сега, и се мислам дали пак да ја правам дека мојава баш и не фаќа па испаѓа дека само ја горам...планирам деновиве да отидам докај фризерката да ме скрати малку да ја освежам..а бојата- моментално сите варијанти на плава и светло кафена, зависи каде фатило сонцето повеќеuser posted image user posted image си имам јас природно шатирањеuser posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Кратка или долга коса?
16.12.2009 9:41:51   
Палешка РР
user posted image
Кадравата коса отсекогаш била ценета поради нејзината деликатност и гламур. Ако девојките со рамна коса изгледаат симпатично и секојдневно, за идната 2010 година се очекува тие да внимаваат на својата женственост и да изгледаат како светските диви и при најобичниот состанок.
Што значи - девојки пристигна ерата кога бујната кадрава коса со многу волумен ќе биде најбараната фризура во салоните. Оваа вест особено ќе ги израдува девојките со природни кадрици што досега мака мачеа со нивното исправување.
Сè уште не е 2010 година, но веќе сме на самиот праг. За да бидете предвесник на модата, за новогодишната вечер извиткајте ја својата коса!
Жените отсекогаш претендирале да изгледаат софистицирано и невино. Кадравата коса по сè изгледа успеала да им ја исполни желбата. Од тие причини речиси и да не постоела жена што не поседувала кадрава перика. Подоцна била создадена и ладната фризура со цел да се одржат кадриците подолго време.
Фризерите со помош на новите технологии и последните трендови издвоија неколку видови фризури. Тоа значи дека не сте ограничени само на еден тип кадрици. Постои само една основа од која мора да тргнете, тоа се подигнатите и издвоени прамени што се во служба да ѝ дадат екстра-волумен на косата.
Варијациите се големи, од благо кадрава коса, густи и дефинирани кадрици, крупни и ситни кадрици, лабави што почнуваат од половина коса, оние што почнуваат од коренот...а дозволени се и во комбинација со рамни кркми.


Јесссссс....ќе бидам ИН в година..без пеглање и смирување на косата.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Кратка или долга коса?
16.12.2009 15:24:08   
Enika
До 1ва средно имав мн долга коса..до гз шо би рекле сите...и решив мора да ја скратам и еден ден отидов и ја скратив бајаги( ко боб фризрата)..се иненадија мн луге..море сите, не очекуваа, мн и не ме препознаа , па зашто , па толкав коса...па ја си знам како е со толкава коса...посе тоа си имав голема заштеда од нетрошење толку шампон и струја за сушење на косаваuser posted image user posted image user posted image ...шала на страна премн ми беше..од тогаш најдолга коса ми е до рамена која ја скратов пред некои 2 год...а од оред година дена едната страна е  кратка( со со машинка , со само онака со ножички), и еве иам и лила прамени од подолгата страна...сакам да ја мењам, ми здосадува брзо, сакам уникатни фризури...ама веке незнам што да и правам..пократко од ова несакамuser posted image ...а и веке неможам да ја пуштам ке ја чекам со години ...ептен бавно ми растеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Кратка или долга коса?
16.12.2009 15:27:09   
Mamicka3
До пред една недела имав па скоро до половина,но сега ја скратив скроз кратка 

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Кратка или долга коса?
16.12.2009 16:10:17   
Bogdancanka
Јас имам кадрава сега не ми е баш долга скоро ми скисна и бев на фризер и само шишај што повеќе не ми е мака али сега никако не ми стои кога ќе се навитка како пудлица сумuser posted image user posted image user posted image и затоа се ми е фатена.Али би сакала да имам права уфффф мерак за права коса.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Кратка или долга коса?
16.12.2009 16:11:55   
Bogdancanka
Јесссссс....ќе бидам ИН в година..без пеглање и смирување на косата.user posted image


изгледа и јас ќе бидам Ин али несакам таква косаuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Кратка или долга коса?
16.12.2009 16:13:32   
Enika
Уф умрена сум за кадрава коса...би се мењала одма

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Кратка или долга коса?
16.12.2009 16:14:23   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Уф умрена сум за кадрава коса...би се мењала одма

i jas

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Кратка или долга коса?
16.12.2009 16:15:40   
Bogdancanka
ех а кога би ја имале би се мењале за праваuser posted image user posted image user posted image верувајте знам од искуствоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?