|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кој е вашиот утрински ритуал?
7.1.2012 17:18:37   
AnnaMolly RR
Сите си имаме по некој утрински ритуал, некој се тушира по будењето, некој се освестува со шоља кафе, некој веднаш е спремен за функционирање...

Што правите вие откако ќе се разбудите, што ви помага да се подготвите за денот што е пред вас?


_____________________________

Live and let live
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
7.1.2012 18:05:00   
temjana
Штом отворам очи пуштам музика( зависно на која нога сум станата обично на десна е рок, кубанско музиче... а на лева е класика или некој тежок џезuser posted image ) Па одам под туш во меѓувреме кафемашината ми работи, додека сум во вц се шминкам и правам фриз... и го отстапувам вецето на мм, а јас во меѓувреме се облекувам, го ставам кафето во термос бидејќи го пијам на работа и сето ова ми фаќа околу половина час најмногу

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
7.1.2012 18:08:16   
Annet
mmmmm prvo pijamkafe posle se drugo ako ne me prevari kerka mi da stane pa prvo nejze da ja sredam,inaku stanuvam i prv mi e kafenceto;-))))

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
7.1.2012 21:06:30   
Yummy Mammy
Uf, obavezno prvo kafe. Vodata ja uklucuvam uste pred da vlezam da se mijam. Duri i da mi stane nekoe od decava, im vikam stoj, cekaj, prvo uklucuvam voda da zovrie, pa posle se drugo. Ne mozam da funkcioniram bez toa. I ne dozvoluvam nikoj drug da mi go napravi prvoto kafe. Bas mi e ritual.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
7.1.2012 21:16:43   
Natasa981
off zaboraviv na ritualite otkako ja rodiv kerka mi , od pred skoro 3 meseci :)))

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
7.1.2012 21:33:34   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

off zaboraviv na ritualite otkako ja rodiv kerka mi , od pred skoro 3 meseci :)))


user posted image Јас така бевпослесевратив вонормала и сега станувам кафе правам за мене и мм когасака,ја средувам Леона,пелени појадокед др,семијам иго пијам кафето и цигарчето пуф паф мафија user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
7.1.2012 21:44:59   
mamicka77
OOOOOOOOOOOOOOO jas kafeto go pijam duri koga ke ja sredam mila da jade i da ja presoblecam pa cisatm vo dnevna i na kraj kafeto

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
7.1.2012 22:11:11   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

OOOOOOOOOOOOOOO jas kafeto go pijam duri koga ke ja sredam mila da jade i da ja presoblecam pa cisatm vo dnevna i na kraj kafeto


Од прилика вака изгледа и моето утро, немам посебен рутуал.  Едно време прво пиев чаша вода со мед и јаболков оцет пред било што друго но сега баталив.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
7.1.2012 23:01:45   
Tanjat7880
Veke podolgo vreme(dve godini)sum bez rabota i mojot utrinski ritual koj mi e slobodno mozam da kazam dvigatel nautro e sledniot:
-varam kafe
10-15minuti utrinska gimnastika dodeka mi se ladi kafenceto
-go pijam kafeto so se drugarceto cigarce
-se tushiram
Otkoga sum na ovoj "rezim"nemam bolki vo vratot nitu grbot me boli i ednostavno dobivam energija,samo 10minutna lesna fizicka aktivnost me preporoduva!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 0:21:24   
AnnaMolly RR
Јас пред да се роди Филип, кога ќе станев од спиење одев во ве-це, се миев заби, се чешлав (не се шминкам, освен за на свадби), се облекував и тргнував за на работа. Веднаш сум освестена, не ми треба кафе за да се освестам. Дури на работа го пијам првото кафе со колешките.

Сега прво го пресоблекувам Филип, му правам појадок, варам кафе и тој појадува, јас пијам кафе. (Ова преку викенд)
Кога оди во градинка прво го облекувам него, го предавам на татко му да го носи во градинка, па јас се мијам, чешлам, облекувам и одам на работа. На пример, станувам во 06:45, а за на работа излегувам во 07:00. За 15 минути и дете спремно и јас.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 9:24:06   
Pepelaska *
Пред да се роди М. станував пиев кафе , се спремав и одев на работа кога ќе бев 1 смена а ако бев 2 си спиев до 12 user posted image .

Сега се будам , варам кафе (ако спие Мартин ) седнувам на РР и раат си седам и пишувам, ако е станат го средувам него , па собата ја средувам кревети ова она, јадеме со него па после кафенце. А кога ќе се преселиме планирам други ритуали здравјеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 11:51:37   
arh_diz
Dokolku spie M stanuvam , odam vo wc ,mijam lice zabi se sreduvam,stavam nesto za dorucek za nego , stavam kafe i sednuvam na RR.Koga stanuva M prv se galime malku , go stavam na noksir mu pustam tv,jas odam da se sredam.Mu pravam dorucek i kafe za mene

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 12:34:06   
mila28
Jas uste pred da se porodam prvo sto pravev stom otvoram oci bese kafe, pa  pota se spremav za rabota, inaku ne bev sposobna za nisto.

Sega otkako se porodiv eve 14 dena, prvo go sreduvam Filip(ima nekoj red fatenoo), mu davam da cicka, da go presoblecam i se selime vo dnevna i tamo kafence i PC, Filip  mnogu saka da spie so muzika, taka da ke mu pustam nesto i dvajcata uzivame vo utroto.  Se nadevam ova ke si potrae vaka.
p.s.nie ziveem so sveki pa zatoa  se ne i olesnato i seuste imam vreme za mene i toj moj ritual.


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 12:41:32   
penelopa
Мојот утрински ритуал пред user posted image излежување докај 09 одмарање докај 10 пред ТВ потоа доручек па кафеuser posted image
Сега: спиење докај 07.30 максимум 08 пресоблекување на user posted image потоа го ставам во Татамија да гледа цртани јас се средувам и правец кујна да измијам шишиња од млеко и нешто што останало од предходната вечер . Кафе си правам дури околу 12 кога ќе заспие user posted image




< Поракaта ја уредил penelopa -- 8.1.2012 12:42:03 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 14:35:44   
Maca25
Наутро прво нешто што правам е туширање. Без туш не можам очи да отворам. После спремање за на работа, па будење дете за во градинка. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 15:50:46   
Martins mom
Секое утро околу 7 часот ме буди Мартин и следува ритуал со него, гушкање, галење и муабети на долго и широко(детето има навика се да ми прераскажува од претходниот денuser posted image ). Го преслекувам него, потоа себе, одиме во wc да се миеме и потоа тој си појадува, а јас пијам кафенцеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 16:28:27   
Felly RR
Утринско кафе, дефинитивно. Без кафе не можам да се расонам. Ако станеме со Матеа заедно, таа дури седи на нокширче јас варам кафе, и после цело време од нога си потпивнувам. Ми се случува и само два пати да шмркнам, ама мора да си сварам. 

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 17:43:42   
mami2
Мене ритуал ме асоцира на нешто благопријатно за душата и телото. Такво нешто наутро не правам. Секое утро е иста рутина: подготовка за на работа, подготовка на две деца за во градинка, погледнување на саат, местење кревети, градинка, гужви во сообраќај и денот почнал. На работа пијам кафе и ја слушам колешката како утрото се напила дома кафе на раат, изела овошје и се потсетувам дека и јас некогаш имав вакви лезетски утра, ама сега имам други занимации...Секој со своето.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 18:06:36   
Snowhite RR
Можеби е чудно, ама јас немам утрински или било какви ритуали, секое утро ми е различно, заради тоа што избегнувам монотонија во животот, а и заради тоа што одам на работа во смени, освен, ако М е дома, т.е. ако не е во градинка, прво него го средувам, а потоа друго.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
8.1.2012 23:33:53   
*viva*
utrinski ritual mi e ko stanuvam nautro
pravec kujna.kafe za mene varam.toplam mleko
za beebto pa drugo mleko toplam za pogolemata
kerkicka ja spremvam nea za na gradinka,
presoblekuvanje na bebeto .i kafeto istinato si
go pijam taka si go sakam so cigarce user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
9.1.2012 10:29:23   
Melanija RR
Прво во купатило да се средам и правец кујна.Ставам гезве за кафе и цигара.Па го пијам со уште 2 цигар.После во продавница по леб и млеко user posted image
Во колку саат зависи кога ќе си кажам user posted image е тоа е слободен живот без пари user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот *viva*)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
9.1.2012 10:40:33   
kopriva
Прво купатило па потоа една шоља топло чајче ( и во лето и во зима) и покрет спремање за во градинка....

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
9.1.2012 12:56:24   
vezilka RR
Мислам дека никогаш не сум имала некој посебен ритуал од сабајле. Секогаш гледам да поспијам колку што можам повеќе..и после трк у купатило и спремај се за дневните обврски. Кафе пијам на работа..а ако сум дома откако се роди Никола, кога ќе имам време, некогаш дури на пладне..хе,хе, тоа ти е.

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
9.1.2012 13:07:42   
Mihaela 2010
Stanuvam vo 7, se spremam za na rabota,podsreduvam niz kukja ako e nesto rasfrleno,okolu 7.30 doaga zenarta sto mi ja cuva malata,uklucuvam grealkite da stopli,i begam na rabota..kade go pijam prvoto utrinsko kafe..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
9.1.2012 15:02:06   
zapce
Кога сум на работа станувам во 7 и 20 се мијам, се средувам малку од малку не ставам многу шминка, се облекувам го спремам малиот за во градинка и се рљазнесуваме, прво со сопругот го носиме малиот, па тој мене ме носи на работа и тој оди на работа.
А кога сум дома си лежиме со Матеј, се гушкаме, пуштаме цртани и гледаме додека тато го пали огнот, па поттоа тој нешто ке јаде додека ние пиеме кафе. И потоа следува појадок и дневните обврски......................многу сакам да сум дома, user posted image одморив една недела и сакам уште еднааааааааааааааа.


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?