|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кој ве има засрамено пред други луѓе?
25.1.2010 23:56:14   
HristinAntonio
svekrva mi!!!!!!!!!!!!1uf bi ja zadavila, edna drugarka od osnovno go nemase videno antonio odamna i dojde so mm i mu kupile gol na antonio a takov veke imavme(ne e strasno toa) i koga saaka da mu go otvorat ovaa svekrva mi svika da ne go otvaraat ke sme go dale na drugo mesto koga veke imame takov aaaaa puknav i zainaet go otvoriv....ima i dr primeri ama sakam da vidam dali nekoja od vas si ima vakava maka?

< Поракaта ја уредил Enika -- 26.1.2010 0:01:38 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 0:05:17   
Enika
Не толку засрамено можеби...колку што ми се уништи денот и се осекав понижено...бивши дечко...кога на мојот 25 роденден во Хавана летната се дереше како незрав пред сите и му покажуваше среден прст пред сите тие луге на пејачот на бендот кој беше мој другар зашо го мразеше од причини кој он си ги заврте у глава. Бидејки он беше ангел а другар ми сакал да ми мести друг...е та вечер ке ја памтам цел живот...и сите тие знајни и незнајни луге што гледаа во мене како овој ми се дере у фацаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 0:28:15   
Bitolcanka
No comment Enika, навистина страшно и шокантно...
Мојот најголем срам... Бев дома кај дечко ми за роденденот. Дома беа неговите родители, сестра му, зет му, децата нивни-внучињата на дечко ми и другарите (меѓу кои и т.н. другари), значи повеќемина. Јас дента, претпладнето кога се видовме насамо му го дадов подарокот завиткан во украсна хартија и картичка со порака: "Некој таму горе мисли на тебе, некој тука долу - те сака. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН БУДАЛЧЕ". Во еден момент ја видов картичката, ставена на видно место, до телевизорот и се стаписав, но си реков нема да ја забележат... Не помина долго време, поголемото внуче (второ одделение е) ја најде, ја зеде и ја прочита пораката на глас пред сите (во момент на тишина). Сите се смееја, а мене ми доаѓаше да пропаднам в земја од срам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 0:42:37   
HristinAntonio
auuuu koj bi mozel da se spravi vo vakvi situacii....

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 0:48:16   
Bitolcanka
Така е Хрисинче, со деца не се срка маштеница што велат user posted image ама и со свекрвите - тешко да излезеш на крај. Можам да претпоставам како ти било. Во такви ситуации ти доаѓа да избегаш што подалеку.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 0:51:41   
Еца
Многу пати сум се нашла во ваква непријатна ситуација, но секогаш сум продолжувала да се смеам на своја сметка, па така ситуацијата на крај и не излегува толку трагична. Меѓутоа многу зависи и од ситуацијата, да сум била јас на местото на Еника, да види тој како се засрамува, кој не му лупнеше пепељара, Елена да не се викам.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 0:57:15   
HristinAntonio
hahahah moze i sisheuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 0:57:27   
Bitolcanka
Еца и јас некогаш сум импулсивна и избувлива, зависи од моментот. Некогаш се воздржувам од коментари (враќање на злоба со злоба - око за око, заб за заб), но некогаш кога ми е пукнат филмот, знам да бидам непредвидлива user posted image Инаку не е секогаш се трагично, зависи како гледаш на тоа, колку си духовит/а и знаеш злобниот коментар да го свртиш на шега, дури и на твоја сметка. Под услов број 1 - секогаш имај предвид со кој имаш "работа", кој е од другата страна на арената user posted image Не можеш да си сигурна како ќе возврати на тоа (сепак мажот е маж, посилен е).

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 9:31:23   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: HristinAntonio

svekrva mi!!!!!!!!!!!!1uf bi ja zadavila, edna drugarka od osnovno go nemase videno antonio odamna i dojde so mm i mu kupile gol na antonio a takov veke imavme(ne e strasno toa) i koga saaka da mu go otvorat ovaa svekrva mi svika da ne go otvaraat ke sme go dale na drugo mesto koga veke imame takov aaaaa puknav i zainaet go otvoriv....ima i dr primeri ama sakam da vidam dali nekoja od vas si ima vakava maka?


лелееее, како бе така???!!! не ми се верува- па и јас намерно би го отворилаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 9:41:03   
mami
аууу на кој момент ми текна. Бивши дечко и ние договорени да му поминам на гости пред да оди на училиште- бевме различни смени. ме чекаше пред зграда и ми кажува дека другар му е на гости исто (без да спомне дека и татко му е дома). Влегуваме внатре и некој вика- Ај подај ми го телефонот, и јас онака одврзувајќи патики и мислејќи дека е другарот викам- Не биди мрза и стани земи си го сам. И одеднаш излегува таткото од една соба и вели- добро бе, извиниuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image абе ми доаѓаше во земја да пропаднам, се утепав извинувајќи а они ме зафркаваа уште долго после тоаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 11:17:58   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Многу пати сум се нашла во ваква непријатна ситуација, но секогаш сум продолжувала да се смеам на своја сметка, па така ситуацијата на крај и не излегува толку трагична. Меѓутоа многу зависи и од ситуацијата, да сум била јас на местото на Еника, да види тој како се засрамува, кој не му лупнеше пепељара, Елена да не се викам.


Еца сакав да го убијам јас ама...кај ке се справиш со Пијан човек..да биде драмата поголема после во кола влкезе со мене некеше да излезе и ми се дереше цел пат...што да правам сама у кола...не сум јака физички...ама затоа сеа ни губре не фрлам на него, не го ни погледнувам, не постои воопшто, а он сее трици ли сее за мене...а ја само се смеам...пусти лудак нек полуди!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 13:47:06   
Bogdancanka
еден професор се најде од мајка роден и ме застрамиuser posted image user posted image user posted image сега ми е смешно али тогаш се закопав во земја.....има други ситуации али сега за него ми текнаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
26.1.2010 15:41:30   
alex_mo
    Мене ова истово со Христина ми се има случено ,само не со моја свекрва туку со свекрвата каде што бевме на повојница.Гослуков беше кај другар на мм.
Првото влегување,свекрвата као блиска со мојот сопруг,го изгушка и му вика - за друг пат да знаете после 15-ти во месец не се доага на гости и сега ќе ни извините што ке биде скоромно.Се изненадив божем ние на вечера отидовме.Го подавам подарокот-тренерки и патичиња ,на мајката..а бабава ги зема од раце..детето во скут и да се проба.Ги врака тренерките во кесата,ги зема патичињата(малку му беа големки),ја зема бомбоњерата.....ми го подава кесето и ми вика замени ги за поголеми,оти ептен му се кнап и поминете пак ама ви кажав до 15-ти.Само си го земавме кесето ,си излеговме без никој ништо да каже и повеќе никогаш не се дружевме....само со младите на улица ако се сретнеме...2-3 реда и толку.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.1.2010 17:04:47   
HristinAntonio
lelele alex..ke kazev ne mi se veruva, ama si imam iskustvo

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.1.2010 17:43:01   
Anushka
некогаш луѓето од арно прават такви гафови, како на пр. свекрвите од погоре.
Инаку, јас самата себе си се посрамувам намногу:
Одам лкај соседи Абланци на свадба. И од што ми беше убаво, од што сакав се` најубаво да им посакам, наместо да кажам, „ај па до година бебенце“, јас ни пет ни шест „ај, па догодина на крштевка!?“
лелеuser posted image

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.1.2010 20:31:31   
April
ќерка ми user posted image

имаше 2,5 год. и една постара комшика ја испрашува:
Што имаш ти? - Дуда.
Што има тато? - Куре
А мама? - Влакна user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.1.2010 20:36:12   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ќерка ми user posted image

имаше 2,5 год. и една постара комшика ја испрашува:
Што имаш ти? - Дуда.
Што има тато? - Куре
А мама? - Влакна user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.1.2010 20:49:16   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ќерка ми user posted image

имаше 2,5 год. и една постара комшика ја испрашува:
Што имаш ти? - Дуда.
Што има тато? - Куре
А мама? - Влакна user posted image user posted image user posted image


Ова и мене ми се има случено: Мама има коса на газетоuser posted image user posted image user posted image Среќа сме во странство, не ја разбираат што зборува па се немам усрамено сеуште


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.1.2010 20:54:10   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ќерка ми user posted image

имаше 2,5 год. и една постара комшика ја испрашува:
Што имаш ти? - Дуда.
Што има тато? - Куре
А мама? - Влакна user posted image user posted image user posted image



Леле ова ми го напраи денов..керкати е закон Април user posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.1.2010 21:01:15   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ќерка ми user posted image

имаше 2,5 год. и една постара комшика ја испрашува:
Што имаш ти? - Дуда.
Што има тато? - Куре
А мама? - Влакна user posted image user posted image user posted image


Лелееееее,како сум прснала да се смеам кога го прочитав ова,мм вика што ти стана...Кукла мила таа...А и комшиката какви прашања и поставува...user posted image user posted image user posted image  Бог да чува...ПА и татко ти што има...Ха,ха,ха...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.1.2010 21:03:38   
mis.
аууу комшиката немам зборови user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.1.2010 21:16:50   
delfinka
hahahahahahahahahaha,sum se iznasmeala na glas so sluckive....
jas imav nekolku dobri situacii ama ke pisam edna od niv
imeno imav decko,popularna faca i posle edna utakmica t.e posle pobeda otidovme site komplet igraci so devojki i zeni na vecera u Dalmetfu na plostad
ja ufircana,stokmena,dignata do tavan,vazna....so vestacki trepki,abe muabet nemozese da se pravi so mene..
taka nie sedime,veceravme,desrt,pa muabet i jas celo vreme glumam cura so stav samo trepkav trep,trep so toa ogromnite trepki koga naednas taman da lapnam od tortata si ja gledam trepkata vo slagot
me gleda edna od devojkite do mene so sedese i mi vika trepkata ti e vo tanjir
leleeeeeeeee jas ziva u zemja propadnav
stanavme do wc da ja izvadam i drugata ama neuspesno bese pa moravme da si zamineme porano od site
pomizerno se nemav custvuvano

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
28.1.2010 9:49:43   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

  Мене ова истово со Христина ми се има случено ,само не со моја свекрва туку со свекрвата каде што бевме на повојница.Гослуков беше кај другар на мм.
Првото влегување,свекрвата као блиска со мојот сопруг,го изгушка и му вика - за друг пат да знаете после 15-ти во месец не се доага на гости и сега ќе ни извините што ке биде скоромно.Се изненадив божем ние на вечера отидовме.Го подавам подарокот-тренерки и патичиња ,на мајката..а бабава ги зема од раце..детето во скут и да се проба.Ги врака тренерките во кесата,ги зема патичињата(малку му беа големки),ја зема бомбоњерата.....ми го подава кесето и ми вика замени ги за поголеми,оти ептен му се кнап и поминете пак ама ви кажав до 15-ти.Само си го земавме кесето ,си излеговме без никој ништо да каже и повеќе никогаш не се дружевме....само со младите на улица ако се сретнеме...2-3 реда и толку.



lelee, e ovauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
7.2.2014 0:35:29   
Defne90 RR
Ме има засрамено баба му на маж ми и тоа повеќепати ама еднаш толку многу ме засрами што ми доаѓаше да ја истерам надвор.Ми дојде на гости една другарка со која што се немавме видено сигурно повеќе од три години.Доаѓа другарка ми заедно со една комшивка и си седнаа во дневна.И така си седиме и си муабетиме и одеднаш влета баба му на маж ми во соба.И гледа така намќоресто како и секогаш и ме повика во ходник да ми каже нешто и јас излегов ама не ошекував ништо слишно да ми рече.Имено зборуваше многу гласно а вратата беше отворена.Ми рече кај најде сега да каниш гости,ае нека си одат побргу ти имас обврски.Лелеее ми доаѓаше да ја задавам.Си влегов во соба како попарена и иако ништо не ми рекоа сепак знаев дека слушнале затоа што седеа уште полачас и си отидоа.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
7.2.2014 9:12:53   
princessa
mene ako ne me zasrami kerka mi nema koj.Eve pred izvesno vreme sto mi se desi.
Obicno ednas vo nedelata si stavam prirodna maska na kosata i mm znae da se zafrkava so mene za toa. I toj i zborel nesto na malata nesto i objasnuval sto s stavam dodeka jas bev vo kupatilo. I ednas se javuvaat svekorot i svekrvata i N da se pofali im vika: " Mama si stava torta na glavata". Togas mi dojde da propadnam vo zemja, tie bea celi zacudeni pa morav da im objasnuvam sto bilo rabotata.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?