|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:38:53   
mami
Ах..со кого ќе ја поделам, ако не со моето второ семејство, најсреќната вест... Драги мои, кај нас од викендов, веќе наголемо се разговара за сопствен стан. Конечно, конечно, почна и долгоочекуваниот разговор за купување на наше сопствено гнездо...Сега сум во потрага по нешто прифатливо за нашите можности и во избор на банка со поволни каматни стапки на кредитите...user posted image user posted image user posted image

Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:40:38   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Браво Мами се надевам дека наскоро ќе ни се пофалиш за вашето ново сопствено гнездоuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Со среќа во потрагата

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:41:30   
caci20
Super. Pobrzo da vi se ispolni zelbata. Ne znam dali gi namalija kamatite na kreditite za stanovi. Poveke nasi prijateli zemale od Stopanska Banka, ama sto znam vidi ubavo. A kade bi zele i nov ili star bi renovirale?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:41:39   
arh_diz
Bravo mami. Ti posakuvam sto pobrzo da postignes do sakanata cel

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:44:46   
BEBICA
Bravo mami ova e stvarno srekna vest za tebe.user posted image user posted image user posted image user posted image
Ti posakuvam sto pobrzo da si go najdete i da se vselite vo svoeto gnezdo i da uzivate.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:44:51   
mami
Фала женски, па и на вас нека ви се исполни најголемата желба..

Па што знам, што ќе испадне поефтина варијанта, бидејќи сепак сме ограничени со буџет, па ако имате некој предлог, најмногу бараме нешто поблиску до центар, да не е ептен далеку- зошто од таму бегаме нелиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:54:00   
Еца
user posted image Ех Мами баш ми го разубави денот. Колку убави вести, колку ми е драго што полека, но сигурно чекориш кон оној степен каде ќе бидеш своја и среќна со твојот сакан и твојата среќичка Лука. user posted image


< Поракaта ја уредил Еца -- 18.1.2010 8:55:01 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:56:28   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Фала женски, па и на вас нека ви се исполни најголемата желба..

Па што знам, што ќе испадне поефтина варијанта, бидејќи сепак сме ограничени со буџет, па ако имате некој предлог, најмногу бараме нешто поблиску до центар, да не е ептен далеку- зошто од таму бегаме нелиuser posted image user posted image user posted image


Ауууу знам колку е најубаво, најпрекрасно чувство! Пред 6 месеци, денот кога се селевме ми беше вториот најубав ден во 2009, после раѓањето на син ми! Нема ништо поубаво од тоа да знаеш дека си на свое, кога сакаш да се тушираш, кога и што сакаш да си направиш за јадење, се' што сакаш да си правиш и да знаеш дека нема некој што нон стоп ќе ти приговара и ќе мрчи позади твојот грб!Само запази ја реакцијата на твоја свеки да не биде како она на мојана... "Ако ако одете само да знаете дека еден ден пак ќе се вратите, нема да најдете подобро од овде"! Колку ли "многу" ме тангираа овие нејзини зборови, се затрчав јас да и се вратам во едно собиче!


< Поракaта ја уредил ripce -- 18.1.2010 9:00:06 >


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:56:48   
Еца
user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 8:59:20   
mis.
user posted image user posted image user posted image user posted image мами за идвоената битка.знам дека не беше лесна но се исплати на крај.Дај боже да го најдете својот мир и да не израдуваш со едноuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 9:01:55   
mother 29
Mnogui e milo mami,ajde sto poskoro da se raduvate vistinski i da ne vikas da pomagame vo preselbatauser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 9:03:23   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

Mnogui e milo mami,ajde sto poskoro da se raduvate vistinski i da ne vikas da pomagame vo preselbatauser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image секако дека ке ве викам, а по преселбата ќе ве соберам сите на частенка, само да се средиме

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 9:04:10   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

"Ако ако одете само да знаете дека еден ден пак ќе се вратите, нема да најдете подобро од овде"! Колку ли "многу" ме тангираа овие нејзини зборови, се затрчав јас да и се вратам во едно собиче!



хаха кај мојата беше се чудеа, а чекај ќе доаѓате за спиење тука или ова е перманентно???

честитки за мамиuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 9:06:34   
zami
Cestitki, prviot cekor e napraven, sega se e lesno.
Eve da se ponudam, jas rabotam vo firma kade dejnosta ni e izgradba i prodazba na novi stanovi.
Ke ti pratam tel po pp.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 9:06:48   
mami
јас реакциите уште сега си ги замислувам, ама премногу сум среќна за да ме нервираат. нема да им го дадам тоа задоволство...мене ми е важно да сум си јас среќна со својот сакан и нашата најголема радост, сите останати не се важниuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 9:39:03   
pacuvce
Колку убава вест...Некој рекол-Доволно е нешто силно да посакаш и тоа ќе се случи...Само напред!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 11:03:12   
Mamicka3
Честитки  mami и од мене user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 11:07:19   
natasha
Cestitki..konecno ke si imas svoe katce i mirrrrrrrrrrrrrrrrruser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 12:13:08   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nemas poim kolku me izraduva,barem nekoj ke se spasi:)) ajde sto pobrzo da si se vselite vo nesto vase.Ova mi dava nadez deka se ke si dojde na svoe mesto koga togas:))))))Mnogu mi e keif, najiskreno vi cestitamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 12:23:50   
mami
Фала миличка..се си доаѓа на место..издржи, ке дојде и вашето, ке бидете сами и ке славиме сите на РРuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 12:28:41   
Adrijana
user posted image
Daj boze pobrzo da dojde i naseto.
Aj vie sredete se pa ke dodeme so Eva na cestito:))))so nekoj serviz caski:))))

< Поракaта ја уредил Еца -- 18.1.2010 17:39:05 >


_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 12:45:39   
ananikol
Adrijana,dolgo  se nemam nasmeano taka kako so poklonotuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mami bas mi  e drago i mnogu se raduvam za vas,konecno-svoj na svoe.....user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 13:26:16   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image Адријанче, ич не се секирај, ке ви направам список што ми фалиuser posted image user posted image user posted image ѓезвиња, чашки, флашкиuser posted image user posted image user posted image user posted image само да дојдеме до тој дел

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 13:29:18   
arh_diz
Mami nemozete da zemete socijalen stan ili ne sakate. Tie se poevtini a i ne se losi stanovite

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Конечно нешто свое :)
18.1.2010 13:42:21   
mami
да да знам, и јас сметав на тие, но, постои одредена група на луѓе кои имаат право на нив и тоа се- на прво место се деца без родители, па самохрани родители, инвалиди...Пробав кога беше конкурсот во септември ако не се лажам и немаше шанса...
Е ми спомнаа дека ке имало нов конкурс, за млади брачни парови- што и да сметаат под тоа, па ке се распрашам пак деновиве да видам до кај е тоа и дали ке има шанса за нешто такво

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?