|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку често им купувате играчки на своите анг...
12.6.2009 17:10:39   
natasha
dali so sekojdnevnoto kupuvanje i ispolnuvanje na detskite zelbi gi razgaluvame ili pak stanuva zbor za nesto drugo?molam mala diskusija?na pr mojot pogolem sin a vidi prodavnica za igracki se zaletuva kako da se prodava med i mleko vnatre i sekogas ja dobiva taa igracka sto ja sakauser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 13.6.2009 7:45:18 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: kolku cesto im kupuvate igrackina svojte ...
12.6.2009 19:56:34   
mami
па и не му купувам секогаш...а мислам дека е лоша навика на секое излегување да се враќа дома со играчка.Лука знае дека ако нешто речеме дека не го добива и не го добива па макар и дубел на глава...

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 2
   Колку често им купувате играчки на своите анг...
12.6.2009 20:24:59   
Палешка РР
Немојте да им дозволувате премногу на вашите деца. Син ми беше прво внуче во двете фамилии и немаше нешто што посакал, а не добил. Ако не мама и тато, ќе му купат едната или друга баба. Татко ми посебно му ги исполнуваше сите желби.
Сега тешко прифаќа „неможе„ или „не„ како одговор. user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 13.6.2009 7:44:37 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
13.6.2009 7:48:51   
Еца
Уште малку,  па да реча дека не и купуваме.Значи се што добила на подароци, ептен нешто ако сме и ветиле или сме се договориле да купиме, инаку не.И онака прд некое време исфрлав  се што беше искршено..Но да се вратама на темата, мислам дека сепак нема потреба од премногу играчки, поубаво ќе си заигра со две до три играчки, отколку со полна корпа.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:11:04   
mother 29
ние сега така одиме во градинка без плачење..прво застануваме до продавницта што е отворена во 8 сабајле купуваме играцка некоја по 70-100 ден ,некое количе и со елан одиме ..да им ја покажеме на другарчињата во градинкаuser posted image
убаво си се научивме нели?!денес не купивме само бевме до чичо продавачот да го потсетиме да донесе нови играчкиuser posted image  user posted image  

пс.ке банкротирам така ако продолжам...сега само ке одиме и ке гледаме до петокuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:15:20   
mami
а ти да му оставаш на продавачот секој ден по една играчка па демек ја купувате?? иако мислам дека лошо сте почнале...убаво си кажа- ке банкротираш...

Инаку почнав на секој први да му купувам по некоја играчка, демек за роденденот..незнам, мерак ми е

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:15:25   
ostoun


Pane mnogu cesto vo osnova e razbrana, obicno i kupuvame pogolemi kako rolerki, velosiped itn.  ama vo kukava imam tolku igracki sto koga ke gi soberam site se mi e sredenouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:18:53   
profesorica
Дамјан има многу играчки, но ретко која од нив сме му ја купиле ние.Или бабите и дедовците или ќе му донесат на поклон а богами има еден куп играчки од татко му и тетка му кога биле мали.свекрва ми сето тоа го чувала спакувано во кутии во гаража и пред некој месец извади се испра и сега има еден куп играчки кај нив и кај моите а и дома и каде и да го носиме на чување неморам да му носам играчки туку си има таму да си игра.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:21:05   
mother 29
и мене ми е мерак...сега ке му купам еден голем трактор за возење е ...ама малку е солен па затоа и тато ке се приклучи на помош хеххеех

тоа за роденденот

пс.не прави проблем тој на сабајле,јас сум таа што е за тепање........

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:26:34   
profesorica
Мотхер 29 ќе го размазиш user posted image кај нас мм е тој што сака секогаш да му ја поднови колекцијата на колички но јас секогаш го потсетувам дека има многу и така.пред некое време му зема 9-10 мали колички пошто многу сака да вози брм-брм.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:37:46   
Maca25
Нина е уште мала ама пак и купуваме играчки секоја недела по една две. Тоа најчесто се тропалки и некои за грицкање. Има многу играчки од мене кога сум била мала, но и од братучедите. Приметив дека најмногу си игра со старите играчки, а новите што и ги купуваме не ги погледнува.
Ама најчесто си игра со кеси, салфетки и слични глупости. user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:39:28   
mami
аааа пробај дај и од оние кесите за подароци што се, по можност малку свекави..главна играчка во следните 2 часаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:41:04   
Maca25
Да да тие се супер занимација. Во последно време кога ќе ја ставам во дубак да оди и давам едно шише и си го мафта и си се занимава.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.10.2009 11:53:33   
big_mama817
па многу често и што е најжално си игра по неколку минути и послем воопшто не го интересираат а има доста играчки и кај моие и плус кола на акумулатор која кога ќе отидеме веднаш ја поправа user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
18.11.2009 15:28:06   
mother 29
сега ги знае сите продавници што се со играчки и си бара..мамо купи гачка(играчка)?!user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
18.11.2009 15:31:11   
mami
едно шише од кока кола како му се има погоденоuser posted image user posted image user posted image а го види тешко нас- по сите мава, особено во ѕид- му е интересно кога тропа...не е навикнат да е тишина, ако нема галама сам си ја правиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
18.11.2009 15:32:56   
mother 29
Тонка а да го фрлиш ти тоа шише .....на крајот на светот(како во боговите паднаа на теме),оти отиде све јабанаuser posted image  user posted image   user posted image   user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
18.11.2009 15:36:06   
STRUMFETA
Mnoooooooogu cesto,uste i pred da se rodi,samo sto jas poveke im se raduvam.Filip seuste go interesiraat samo gumickite za zabi i nekoi tropki koi brgu gi rasfrla.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
18.11.2009 16:46:52   
nadica
често јас и ветувам а тато купува user posted image user posted image user posted image

мора да престанеме оти не ни се гледа крајот ем од пари не извади ем нема каде да ги ставам и неможе да им се израдува на сите
има една продавница за играчки каде што работи прва братучеда на мм а до таа продавница има маркет од каде што пазаруваме кога одиме во маркетот керка ми се радува и вика по тете за да одберат играчка но уште е мала па некогаш се залажуваме и со смоки user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
18.11.2009 16:53:52   
Maria
Retko,mnogu malku dobiva od nas,bidejki e prepoln so igracki,koi veke pocnavme da gi kacuvame na tavan,bidejki nema kade da gi smestime.A za toa e zasluzen dedo mu(tatko mi),koj e sofer i sekogas koga si doaga od pat mu nosi po eden kup igracki.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
18.11.2009 16:56:47   
Mila na mama
Слабо стоиме со баби и дедовци па јас купувам и повеќе отколку што треба. мила не знае да бара играчки ама затоа кога ке види слика од Ноди правец во Топер ме влече да купуме нига (книга). Сликовниците сега и се хит и еден сет за правење кафе, јас пијам кафе а таа си вари и од нејзината шољичка се прави дека пие кафе како мама.user posted image Извесен период многу играше со автомобилчиња, а обожава да го вози црното бебе во количка. Си игра со играчките,а јас не жалам пари за нејзиното уживање и задоволство. Мерак ми е, прво дете ми е веројатно и единствено и затоа претерувам со играчките.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.2.2012 13:42:34   
vezilka RR
Прилично често..на секое излегување се враќаме со нова играчка. Мене ми е мерак, а тој се радува. Има купишта играчки дома, со повеќе од половината не ни игра, ама пусти мерак, и мора да му купам нешто. играчка, сликовница, што и да е..

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.2.2012 13:59:31   
Pepelaska *
Многу сакам да му купувам играчки и додека беше помал повеќе купував тропалки , коцки и слично.Во последно време гледам се заигрува со количиња, ги вози а ептен игра со чаши, лајци и филџани секако пластични( дома се зафркаваат дека за женско бил планиран). Со оглед на ова решив веќе да не трошам пари за играчки кои ги крши или не игра.Сега засега имаме повеќе од доволно.Е за книги и слиовници купувам оти и јас многу сакамuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.2.2012 14:07:58   
Maca25
Јас мислам дека ние и купуваме и приемногу често играчки. Со поголемиот дел не си ни игра. Секој недела по некое играче и купувам на враќање од работа, исто така и книги и боенки и купувам често. За книгите ич не ми е жал, ама за играчкине што стојат и фаќаат прашина само жал ми е искрено.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку често им купувате играчки на своите...
7.2.2012 14:14:57   
AnnaMolly RR
Од роднините и пријателите не стигнувам на ред да му купам некоја играчка. Секој што ќе дојде, на секое доаѓање носи по некоја играчка, а тие само стојат. Тој си игра со дрвени лажици, со канчиња од кисело млеко и штипки за алишта.

Јас му купувам само сликовници и книги, има и неколку на англиски.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?